YeniKrediNotlari.om

Albaraka Türk Kartım Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

Albaraka Türk kartı takibi, bankanın göndermiş olduğu kısa mesajlar üzerinden takip edilebilmektedir. Kullanım süresi dolan, kırılan ya da kaybolan kartların yeniden gönderilmesi içim Albaraka Türk Bankası anlaşmalı kargo firmaları kullanılmaktadır. Albaraka Türk kartı basıldığında, kart sahibine kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Bilgilendirme mesajında, kişinin telefon ve adres gibi iletişim bilgileri teyit edilir. Bankadan alınan banka ya da kredi kartı 3 ila 5 iş günü içerisinde kart sahibine teslim edilmektedir. Kartın ulaşımı geciktiyse, bankayla ya da kurye firmasıyla iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Albaraka Türk Kartı Nasıl Alınır?

albaraka turk karti nasil alinir

Albaraka Türk kartı almak için, bankanın şubelerinden, mobil uygulamadan ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunulması gerekmektedir. Banka kartı, maaş hesabı Albaraka Türk Bankası’nda olan herkese verilmektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin, kredi notlarının yüksek olması ve kredi sicillerinin temiz olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilerin, en az kart limitinin iki katı kadar sabit bir geliri de bulunması gerekmektedir. Kart başvurusunda bulunan kişilerin başvurusu onaylandığında, kredi kartları 3 ila 5 gün içinde, başvuru sahibinin vermiş olduğu adrese iletilmektedir.

Albaraka Türk Kartları Nelerdir?

Albaraka Türk Bankası’ndan alınabilecek kartlar, başvuru sahiplerinin sabit gelir miktarına göre değişiklik göstermektedir. Albaraka banka kartlarının özellikleri şunlardır:

  • Albaraka Türk Troy, Maestro ve Electron kartlarla birlikte, yurtiçinde bulunan banka ATM’lerinden ve ortak ATM’ler üzerinden işlem yapılabilmektedir.
  • Albaraka Türk Maestro veya Albaraka Türk Electron banka kartları aracılığıyla, yurtdışında Maestro ve Visa/Plus logolu bütün ATM’lerin üzerinden para çekme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda bu kartlarla yurtdışında alışveriş yapmak da mümkündür.
  • Albaraka Türk kartı aracılığıyla, fatura yatırma, vergi ödeme ya da döviz alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartı Gecikme Cezası Nedir?

kredi karti gecikme cezasi

Kredi kartı geciktirme cezası, kartın ücretinin yatırılmadığı durumlarda uygulanmaktadır. Albaraka Türk kartlarında, asgari kart ücreti yüzde yüzdür. Kart sahipleri, ödeme günü geldiğinde kartın bütün ücretini ödemekle mükelleftirler. Örnek gecikme cezası şöyle hesaplanabilmektedir:

  • Kredi kartı limitinden 1000 lira kullanılması ve geri ödeme olarak 3000 lira yatırılması durumunda, yatırılmayan 700 lira için gecikme cezası uygulanmaktadır. Gecikme ücreti şu şekilde hesaplanır:

Bireysel Kredi Kartları Gecikme Cezası Oranı: %1,55

Asgari Ödeme Tutarı: 1.000 x (%100) = 1.000 TL

Ödeme Tutarı: 300 TL

Ödenmeyen Tutar: 1.000 – 300 = 700 TL

Alışveriş Gecikme Cezası Tutarı: 700*%1,55/30*20 = 7,23 TL

Kartlara uygulanan gecikme cezaları, ödeme yapılmayan her gün üzerinden uygulanmaktadır. Albaraka Türk bireyse kredi kartları için geciktirme cezası talep edilmemektedir. Gecikme cezası talep edilen kredi kartı için ödeme yapılmazsa, kart alışverişe kapatılmaktadır. Kredi kartının alışverişe kapatıldığı günden itibaren, her gün için gecikme cezası uygulanmaktadır. Kart cezası uzun bir süre ödenmezse, bankadan kullanıcıya kartın cezasını ödemesi için 90 gün mühlet verilmektedir. Bu süre içinde de kart ücreti ödenmezse, kart sahibi hakkında yasal işlem başlatılarak haciz yoluyla borç teini yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu için bankanın şubelerinden işlem yapılabilmektedir. Albaraka Türk kartı, online işlemler üzerinden de başvurulara açıktır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Kredi kartı başvurusu için şu belgeler gerekmektedir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ