YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Kartım Nerede? Ne Zaman Gelir?

Ziraat Bankası kartının teslim süresi yaklaşık olarak 15 gündür. Bu süre azami süre olarak bilinmektedir. Çoğu durumda kart çok daha erken tedarik edilmektedir. Kartlar şubeye getirilebilir. Talep edilmesi durumunda kartın adrese teslim edilmesi de mümkündür. Ziraat Bankası kartı çeşitli amaçlar için kullanılabilir ve oldukça yaygın durumdadır.

Ziraat Bankası Kartı Nasıl Alınır?

ziraat bankasi karti nasil alinir

Bankkart başvurusu yapma yöntemleri şöyledir:

  • Şubelere gidilebilir.
  • İnternet şubesi tercih edilebilir.
  • 0850 258 00 00 numaralı hattan müşteri temsilcisiyle görüşülebilir.

Bu bankanın müşterisi olmayan kişilerin bizzat şubeye gitmesi gerekmektedir. Bu sayede kısa süre içerisinde kart başvurusu halledilmiş olur. Halihazırda bu bankayla çalışan kişilerin büyük bir kısmı internet şubesini tercih ederler.

Ziraat Bankası Kartının Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Ziraat Bankası kart şifresi oluşturma işlemi şu şekilde halledilebilir:

  • ATM’ler kullanılabilir.
  • İnternet şubesinden faydalanmak mümkündür.
  • Müşteri Hizmetleri aranabilir.
  • SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakılarak bazı bilgiler yazılır. Bu bilgiler sırayla “annenin evlenmeden öndeki soy adının son iki harfi, müşterinin doğum yeri, kartın arkasındaki güvenlik kodu”. Mesaj tamamlandıktan sonra 4757’ye mesaj atılabilir.

Mesajı yazarken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Mesajlarda Türkçe karakter kullanılmalıdır. Evlenmeden önceki soyisim ve doğum yeri bilgileri yazılırken “Ö,Ş,I,Ü” gibi harfler mutlaka kullanılmalıdır. Bu sayede herhangi bir sıkıntı çıkmadan şifre belirlenmiş olacaktır.

Bankkart Şifresi Unutulunca Ne Yapılmalıdır?

Ziraat Bankası kart şifresi unutulunca yapılması gereken şey bankayla temasa geçmektir. Bu işlemi ivedilikle gerçekleştirilmesi şarttır. Müşteri temsilcisini arayarak ya da bizzat şubeye giderek kartın durumunu yetkililere bildirmek gerekir. Bu sayede eski kart iptal edilerek yerine yenisi tedarik edilebilir. Bankanın sunduğu güvenceden faydalanmak adına Ziraat Bankası kartı ile alakalı kayıp ve çalıntı bildirimini ihmal etmemek şarttır.

Öğrenci Banka Kartı Nedir?

Bankkart Genç olarak da adlandırılan öğrenci kartı Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir çeşit banka kartıdır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılan ödemeler bu kart üzerinden gerçekleşir. Kartın sahip olduğu özellikler pek çok genci tatmin edebilecek durumdadır. 18 ile 26 yaş arasındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri bu karta başvurabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatı Ne Kadar?

ziraat bankasi kredi karti aidati

Ziraat Bankası kart aidatları şöyledir:

  • Bankkart: 0 ₺
  • Bankkart Gold: 39.50 ₺
  • Bankkart Platinum: 47.75 ₺

Oldukça geniş kitlelere hitap eden bir kart olan Bankkart’ın aidatsız olduğu bu şekilde görülebilir. Yakın gelecekte de bu kartın aidatsız olması beklenmektedir. Öğrencilerin kullandığı Bankkart Genç için de herhangi bir aidat uygulaması söz konusudur. Kartını kapattırmak isteyen kişiler bankayla temasa geçebilirler. Bu işlemler genellikle telefon bankacılığı üzerinden halledilmektedir. Kartın üzerinde herhangi bir borç varsa kapatma işlemi gerçekleştirilemez. Öncelikle tüm ödemelerin halledilmesi ve sonrasında kapatma talebinin oluşturulması gerekir.

Bankkart İle İnternet Alışverişi Yapılabilir Mi?

Bankkart’ı internet alışverişine açmak mümkündür. Bankayla iletişime geçilmesi durumunda bu kartı internetten bir şeyler almak için kullanabilirsiniz. Kartın günlük limiti 1000 ₺’dir. Bankkart ile ödemeyi kabul etmiş internet sitelerinden alışveriş yapmak bu sayede mümkün olacaktır. Kartta bakiye bulunması şarttır.

Ziraat Bankası Kartı Temassız Kullanılabilir Mi?

Bankkart temassız özelliği bulunan bir karttır. 120 ₺ ve altındaki miktarları temassız olarak ödemek mümkündür. Şifre girmeden ya da POS cihazına herhangi bir şekilde dokunmadan alışveriş yapmak ihtimal dahilindedir. Ziraat Bankası kartı Türkiye’nin en çok tercih edilen banka kartlarından biri olarak görülür. Sahip olduğu özellikler sayesinde pek çok kişi hitap eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ