YeniKrediNotlari.om

Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Denizbank’ta altın hesap açılışları ilk kez Denizbank müşterisi olunması halinde, en yakın Denizbank şubesi üzerinden kimlik ile başvuruda bulunularak gerçekleştirilir. Halihazırda Denizbank müşterisi olunması halinde Denizbank altın hesabı açmak için şu kanallar üzerinden başvuruda bulunulabilir:

  1. İnternet Bankacılığı şubesi
  2. Telefon Bankacılığı şubesi

Denizbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

denizbank altin hesabi ozellikleri nasildir
Bahsine
Denizbank’ta altın hesap özellikleri birikim sahiplerine, yatırım güvenilirliği sunar. Çalınma ve kaybolma riskine karşı koruma altında olan altın birikimleri, kiralık kasa ücreti ödemeden güvenle muhafaza edilebilir. Tanımlanan işlem limitlerinden yararlanarak düşük tutarlarda altın birikimi oluşturabilme avantajı yanında, vadeli altın hesap tercihleri ile altın birikimleri için yine altın cinsinden faiz geliri elde edilebilir.

Denizbank Altın Hesabı Başvurusu Şartları Nelerdir?

Denizbank’ta altın hesabına başvurma şartları için her hesap özelinde tanımlamalar bulunur. Hesap açılışı için ilk şart Denizbank müşterisi olmaktır. Denizbank müşterisi olunması halinde hesap özelinde tanımlanan minimum hesap açılış limitlerine uyularak, vadeli veya vadesiz altın hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

Denizbank Altın Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank altın hesabı başvuruları banka şubelerine nüfus cüzdanı ile başvurmak suretiyle gerçekleştirilebilir. Halihazırda Denizbank’ta tanımlı vadesiz hesap bulunması halinde, aşağıdaki yönergeler takip edilerek Denizbank Telefon Bankacılığı ve internet şubesi üzerinden hesap açılışı gerçekleştirilebilir:

  • Denizbank Telefon Bankacılığı Üzerinden Altın Hesabı Açmak: 0850 222 08 00 numaraları aranır ve sonrasında akıllı yanıtlama sistemine “Altın Hesabı Açmak İstiyorum” söylenerek hesap açılış işlemleri gerçekleştirilir.
  • Denizbank İnternet Bankacılığı Üzerinden Altın Hesabı Açmak: Denizbank internet şubeye giriş yapılması sonrasında sırası ile Hesap Yönetimi – Hesap Açılışı – Altın Hesabı seçimleri yapılarak vadeli veya vadesiz Denizbank altın hesabı açılışı gerçekleştirilir.

Denizbank Altın Hesabı Seçenekleri ve Özellikleri Nelerdir?

denizbank altin hesabi secenekleri ve ozellikleri

Denizbank altın hesabı seçenekleri ve bahsedilen hesapların özellikleri şu şekildedir:

  • Altın Hesap: Vadesiz altın hesabı seçeneği olan altın hesap, güvenle yatırım yapma fırsatını Denizbank müşterilerine sunar. 1000/1000 saflıkta gram altın cinsinden alım ve satım yapılabilecek hesap açılışları, banka şubeleri ve internet bankacılığı hizmeti üzerinden gerçekleştirilebilir. Hesap açılış alt limiti bulunmazken, en düşük işlem limiti 1 gram altın (1 XAU) olarak belirlenmiştir.
  • Vadeli Altın Hesabı: 1 ay, 3 ay ve 400 güne kadar vadeli olarak açılabilen vadeli altın hesabı, altın birikimlerini çalınma ve kaybolma riskine karşı korumanın yanında faiz getirisinden yararlanma şansını banka müşterilerine sunar. En az 25 gram altın ile açılabilecek hesapta, yapılacak altın alım ve satım işlemleri için tanımlanan limit 1 gram altındır. Hesap açılışları ise Denizbank şubeleri, telefon ve internet bankacılık hizmetleri üzerinden gerçekleştirilir.

Denizbank Altın Hesabı Kullananlar Memnun Mu, Yorumları Ne?

Denizbank’ta altın hesap kullanıcıları banka tarafından sunulan şartlardan memnundur. Kullanıcıların yorumlarında Denizbank canlı altın fiyatları takip edilebilirliği ve tatmin edici faiz getirisi ön plana çıkmaktadır. Denizbank altın alım ve satım makas farkı da kullanıcılar tarafından makul bulunurken, altın alma ve bozdurma işlemlerinde sunulan pratiklik memnuniyet kazanmaktadır.

Denizbank Altın Günleri Ne Zaman?

Denizbank altın günlerinin tarihi ile ilgili kesin bilgi, banka şubeleri üzerinden verilir. Banka müşterilerine SMS ile yaptığı bilgilendirme ile hangi şubenin altın günü düzenlediği bilgisini paylaşırken, Cumhuriyet veya ziynet altını sahipleri bu günlerde bankaya İstanbul Altın Rafinerisi uzmanlarınca yapılan değerleme ile altın bozdurma işlemi yaparak gram altın cinsinden saklama şansı elde edebilirler. Denizbank altın hesabı bulunması halinde fiziki altınlar 1000/1000 saflıkta gram altın cinsinden hesaba aktarılırken, hesap bulunmaması halinde banka şubesinden altın hesabı açılarak fiziki altınlar güvenle saklanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ