YeniKrediNotlari.om

TEB’TEN Papara’ya Para Gönderme Nasıl Yapılır?

TEB’ten Papara’ya para gönderim işlemi için adınıza kayıtlı olan papara hesap numarasından ve Iban kaydınızdan işlem görmeniz gerekir. Papara ‘ya para yüklemek için ’’yükle’’ bölümüne giderek, Banka hesaplarından bir tanesi veya ATM bölümü seçilmelidir. TEB bankası seçilerek açıklama kısmına papara numarası yazılarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TEB’ten Papara’ya para gönderme işlemi için, bankanın internet uygulamasına gelerek havale bölümünü seçerek orda gösterilen ve ayıca not aldığınız iban numarasını yazmalısınız. Özellikle açıklamalar kısmına sadece papara numarası yazılarak havale işlemini kolayca işleme alabilirsiniz. EFT işlemi ile para transferi yaptığınız ücret daha sonra geri dönecektir. Havale işlemini tercih etmeniz önerilen para yatırma araçlarındandır.

TEB’ten Papara’ya Para Gönderirken Hangi Yöntemler Kullanılır?

teb papara para gonderme yontemleri

TEB’ten  Papara’ya  para  gönderme yöntemleri; ATM, online bankacılık, Papara  card  üzerinden  gerçekleştirilir. Özellikle Papara card ile işlem yapıldığında, bankanızdan para aktarımı daha etin ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Karta aktardığınız para limitleri sayesinde tüm bireysel işlemlerinizi faaliyete geçirebilirsiniz. Ticari olarak devasa bir para aktarımı yapacaksanız muhakkak ilgili evrakları hazırlayarak bankanın teknik destek birimiyle iletişime geçebilirsiniz.

TEB’ten Papara’ya Para Gönderim limiti Ne Kadardır?

TEB’ten Papara’ya para gönderim limiti, paparanın hesabı üzerinden onaysız hesap sahiplerine 750 TL’dir. Kullanıcılar para havale işlemi yaptığında hangi hesapla ve hesap şekli ile işlem gördüğü son derece önem taşır.  Sözleşmeli hesaplar 500.000TL, onaylı hesaplar 50.000TL ve onaylı ve bankalar aracılığıyla 100 00 TL limitine sahiptir. Papara üzerinden para gönderme işlemi ise onaysız hesaplara 15, onaylı hesaplara 30, sözleşmeli hesaplara 30,  onaylanan hesaplar için de 300 adet işlem hakkı tanınmıştır.

TEB’en Papara’ya Para Gönderim İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

TEB’ten Papara ‘ya para gönderim işlemi için öncelikle TEB bankası internet şubesine giriş yapmalısınız. Giriş işlemi sonrasında para gönderme- havale- başka hesaba havale işlemlerini takip etmelisiniz.  Havale menüsündeyken Papara numarasını yazmanız gerekir. Para gönderim işlemi için belirlediğiniz tutarı yazarak kısa sürede para aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Para transfer işlemi için bakiyenizden yeterli kadar tutarın olması gerekir. Hesap açıklama bilgilerine ise papara numarası yazılarak işlemin Merkez Bankası tarafından teyit edilmesi beklenmelidir.

TEB ATM’den Papara’ya Para Gönderim İşlemi Nasıl Yapılır?

teb atm papara para gonderim

TEB ATM’den Papara’ya para gönderim işlemi için en yakın TEB ATM’ye başvurarak banka kartının takılarak işlem görülmesi gerekir. Kart şifresi doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Para yükleme menüsüne gelerek ne kadar para yatırmak istiyorsanız, tutarı ekranda yazarak havale işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Para gönderimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu; hesap numarasını açıklama kısmına yazmanız gerektiğidir. TEB’ten Papa’ya para gönderme sürecinde Papara numarasını sisteme kaydettirdikten sonra Merkez Bankası incelemesini beklemelisiniz. Merkez Bankası para yatırma ve ödeme analizleri sonrasında havale işlemelerinizi kısa sürede onaylanacaktır.

TEB online bankacılık üzerinden Papara’ya para akarımı şu şekilde yapılır:

  • TEB hesabına giriş yapılarak havale/EFT işlem menüsü seçilir.
  • Havale işlemleri için Papara numarası girilerek açıklama kısmına Papara kullanıcı adı yazılarak para gönderim işlemi anında gerçekleştirilir.

TEB’ten Papara’ya para gönderim işlemi için bankanın online, şube, ATM ve Papara Card hizmetlerini kullanabilir, kolay ve hızlı bir şekilde para çekim işlemi yapabilirsiniz. Papara numarasını sisteme kaydederek her ödeme emrinde muhakkak doğru kulla2nıcı ve hesap bilgileriyle para gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Para gönderim işlemi sırasında açıklama kısmını doldurarak hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir.  Yaklaşık olarak 15 dakika içinde papara hesabına para yatırılmış olacaktır. Bankanın canlı destek birimini arayabilir,  papara EFT ve havale işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  TEB’ten Papara’ya para gönderme işlemlerinin süresi, Papara havalesi bankanın işlem sırasına ve yoğunluğuna göre 5-20 dakika arasında değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ