YeniKrediNotlari.om

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank’tan cebe havale işlemleri farklı kanallardan yapılabilir. Akbank cebe havale işlemini Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden yapmak için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesaba giriş yaptıktan sonra “Para Transferi” menüsüne giriş yapmanız gerekir. Burada cep telefonu seçeneğini seçerek alıcının telefon numarasını girmelisiniz.  Gönderilecek miktarı da girdikten sonra onaylayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Akbank cebe havale işlemi ile başka bir Akbank hesabına ya da herhangi bir Akbank ATM’sine para göndermeniz mümkündür.

Akbank cebe havale işlemi için nakit ya da kredi kartı kullanmanız da mümkündür. Karttan para göndermek için ise alıcının cep telefonu numarası, göndermek istediğiniz paranın miktarını ve kartınızın son kullanma tarihini girmeniz gerekir.

Akbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

akbank cebe havale nasil cekilir

Cebe para gönderme sonrası çekme işlemini herhangi bir Akbank ATM’sinden yapmanız mümkündür. Bu işlem için para gönderiminde gelen referans kodu kullanılır. Akbank ATM’lerine giderek cihazdaki “Giriş” butonuna basmanız ve “Cebe Havale” “Para Çekme” seçeneklerini seçmeniz gerekir. Çıkan sayfadaki bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir. T.C. kimlik numaranız, telefon numaranız, doğum tarihiniz ve referans kodunu girerek paranızı çekebilirsiniz.

Akbank Cebe Havale Koşulları Nedir?

Akbank cebe havalenin bazı koşulları ve gönderim limitleri mevcuttur. En az gönderebileceğiniz para tutarı 10 TL’dir. Gün içerisinde ise en fazla 1000 TL işlem yapabilirsiniz. Gün içinde 2, hafta içinde ve ay içinde ise 6 işlem hakkınız bulunur. Akbank cebe havale işlemiyle haftada en fazla gönderebileceğiniz tutarın 2000 TL, ayda ise 3000 TL üst limiti bulunur.

Gönderilen cebe havale miktarı 24 saat içerisinde çekilmelidir. Çekilmeyen tutar 24 saat sonra gönderenin hesabına geri yatar.

Akbank Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Cebe havale işlemi iptali için Akbank müşteri hizmetlerini aramak mümkündür. 444 25 25 telefon numarasını arayarak işleminizin iptalini talep edebilirisiniz. Cebe havale işleminizi mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de iptal etmek mümkündür. Akbank Direkt ya da internet şubesi üzerinden iptal için menüden “Para Transferi” “Cebe Transfer” “Para Gönderi İptal Et” seçeneklerine tıklayarak işleminizi iptal edebilirisiniz.

Akbank Para Transferi İşlem Ücretleri Nedir?

akbank transfer islem ucretleri

Akbank diğer para transfer yöntemleri ise EFT, havale ve Swift işlemleridir. Başka bankalara para gönderme imkânı sunan EFT işlemi belirli mesai saatlerinde gerçekleştirilir. Akbank cebe havale işlemi gibi FAST ve Kolay Adres ile mesai saatleri dışında da EFT yapmak mümkündür.

Havale işlemi ise şubeler arasında para transferi sağlar. Havale ve EFT işlemleri TL üzerinden yapılır. Swift işlemiyse yurt dışına para gönderme olanağı sunar. Swift işlemleri için Akbank’ın Swift kodu AKBKTRIS şeklindedir. Swift kodu, IBAN, banka şubesi kodu ile yurt dışına, Avrupa’da bulunan bankalara, para gönderim işlemi yapılır.

Para transferi işlemleri sırasında işlem başına ücret kesilir. Bu ücretler şu şekildedir:

Mobil uygulama ve internet üzerinden yapılan 1000 TL’ye kadar EFT işlemleri için 1 TL, 1000-50.000 TL arasındaki işlemler için 2 TL, 50.000 TL üzerindeki işlemler için ise 25 TL işlem ücreti alınır.

Akbank’ın işlem başına kestiği havale ücretleri ise şu 1000 TL’ye kadar olan işlemler için 05 TL, 1000-50.000 TL arasındaki işlemler için 1 TL, 50.000 TL üzerindeki işlemler için 12.5 TL olarak belirlenmiştir.

ATM’den cebe havale işlem ücreti ise 1000 TL altına 1 TL, 1000-50.000 TL arası 2.5 TL, 50.000 TL üzeri işlemler için işlem başına 25 TL olarak belirlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ