YeniKrediNotlari.om

Faizsiz Kredi Çekebilirsiniz

Faizsiz Kredi Çekebilirsiniz

Dinimizde faizin haram olup olmadığıyla ilgili çeşitli yorumlar yapılsa da, işi şansa bırakmak istemeyen tüketicilerin faizsiz kredi çekmeleri mümkün. Üstelik bankalardan.

İngiltere bankaları Arap sermayesini çekebilmek için katılım bankacılığını yıllardır uyguluyor. Banka politikasına göre verilen krediler ticari bir anlaşmaymış gibi gösteriliyor ve sizden her ay kar payı alınıyor. Yani bankalar size ticaret yapmanız için borç para veriyor. Bu parayla ister işyerinize yatırım yapın, ister borçlarınızı kapatın, ister gayrimenkul alın isterseniz de taşıt alın. Banka yaptığınız bu harcamalardan ötürü ticari kazanç elde ettiğinizi düşünüyor ve sizden aylık taksitler halinde payını alıyor.

Bu yeni trend artık ülkemizde de yaygınlaşıyor. Bu sektörde yıllardır boy gösteren bankaların yanına devlet bankaları da diğer özel bankalar da katılmaya başladı. Üstelik kredi ve vadeli hesap gibi         faizsiz ürünlerin yanına faizsiz kredi kartı da eklendi.

Faizsiz kredi veren bankalar

Popüler adı katılım bankacılığı olan faizsiz sektörün adı İslam bankacılığı olarak anılıyor. Yabancı kökenli bankaların ülkemizde katılım bankacılığı adı altında yürüttükleri bankacılık hizmetleri yaygınlaşmaya başladı. Katılım bankacılığındaki mantık, ortada dönen tüm paranın kar ve zarar hesabı olarak hesaplara yansıtılması. Yeni nesil bankacılık tüketicilerin ilgisini çekmeye başlıyor.

Ülkemizde katılım bankacılığı başlığı altında hizmet veren bankalar;

Albaraka Türk; Türkiye’nin en eski faizsiz bankalarından biri olan bu bankada ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi gibi ürünleri kullanabilirsiniz. İsterseniz vadeli hesap açtırabilir ve bankanın sizin paranızla yaptığı ticaretten kar payı alabilirsiniz. Albaraka Türk’ün çeşitli kredi kartı türleri, banka kartı, mobil şubesi ve ATM’leri mevcut.

Türkiye Finans; Kapsamlı bir finans şirketi olarak ticari kredileri ile de tanınan bu banka ayrıca konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi gibi kredileri de kullandırıyor. Türk Lirasının yanında döviz hesapları da açtırabilir ve kar payı alabilirsiniz.

Kuveyt Türk; Faizsiz bankacılık anlamında ülkemizde faaliyet gösteren en eski iki bankadan biridir. Yıllanmış tecrübesiyle katılım hesapları açtığı gibi çeşitli kredi türleriyle de hizmet vermektedir. Kredileri banka kartına tanımlayarak istediğiniz zaman istediğiniz miktarı çekmenizi sağlamaktadır.

Vakıf Katılım Bankası; Son yıllarda açılan ve milli ekonomi modeliyle çalışan bu bankadan konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi gibi kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. İşyeriniz için kredi çekebilir, arsa yatırımı için kredi kullanabilirsiniz. Açtığınız vadeli hesaplara ticari kar payı yansıtmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası; Şimdilik faizsiz bankacılık yapan tek devlet bankası. Ancak devlet politikası gereği diğer bankaların da zaman kaybetmeden katılım bankacılığı hizmeti vermesi an meselesi. Ziraat Katılımda tüketici, araç veya ev kredisi kullanabilir, altın hesabı açtırabilir, döviz hesabınıza kar payı alabilirsiniz.

Emin Evim; Bu oluşum bankacılık lisansına sahip değil ama milyonlarca vatandaşı faize bulaşmadan ev sahibi yapmıştır. Geniş bir ortaklık kurarak üyelerin birbirine ev almalarını sağlayan sistem oldukça başarılı olmuştur. Emin Evim sistemine göre siz üye olduktan sonra belli oranlarda taksitler yatırıyorsunuz. Siz ve sizin gibi milyonlarca insanın yatırdıkları taksitler ile bir kısım üye ev sahibi yapılıyor. Sıra size geldiğinde sistem mantığına göre diğer üyelerden alınan taksitler ile siz de ev sahibi oluyor ve taksitlerinizi bitirmiş olursanız yeniden taksit ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Faizsiz kredi başvurusu

Siz de faize bulaşmadan kredi kullanmak, böylelikle ev sahibi veya araç sahibi olmak, borçlarınızı kapatmak, işyerinizi yenilemek veya yatırım yapmak istiyorsanız faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sitemizdeki hesaplama robotunu kullanarak, yukarıda saydığımız bankaların faizsiz kredilerinin vade ve taksit miktarını öğrenebilirsiniz. Bankaları birbirleriyle kıyaslayabilir, kararınızı verebilirsiniz. Üstelik internet üzerinden zaman kaybetmeden başvuru yapmanız mümkün.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ