YeniKrediNotlari.om

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi erteleme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar 1, 3 ve 6 aylık erteleme yapabilir. 6 aylık erteleme imkanı yaşanan korona virüs pandemisi esnasında müşterileri zor durumda bırakmamak için verilmiştir. Daha önce sadece 1 ve 3 aylık ertelemeler yapılabiliyordu. Halk Bankası kredi borcu ertelemek için müşteri iletişim merkezi veya internet bankacılığı tercih edilebilir. Halk Bankası kredi erteleme kanalları banka tarafından belirlenir. Aynı zamanda kredi erteleme süresine de banka karar verir ve istediği takdirde bu süreleri değiştirmek ile yükümlüdür.

Halkbank Kredi Erteleme Ne Zamana Kadar Yapılır?

Halk Bankası kredi erteleme zamanı korona virüsü pandemisine bağlı olarak belirlendi. 2021 yılı ocak ile haziran ayları arasında kredi borcunu 6 ay ertelemek isteyen kullanıcılara destek olunur. Özellikle esnaf ve sanatkarlar odasına bağlı olarak kredi alan müşterilerin kredi borçlarının 6 ay ertelenmesi sağlandı. Halk Bankası kredi erteleme zamanı korona virüsü pandemisi ile sınırlandırıldı. Ancak esnaf ve türevlerindeki kredi türevleri hariç diğer kredi başlıkları (bireysel krediler vd.) aylık olarak ertelenmeye devam ediyor. Halk Bankası kredi erteleme zamanı kredi türlerine göre farklılık gösterir.

Halk Bankası Kredilerde Erteleme İmkanı Verir Mi?

halk bankasi kredi erteleme imkani

Halk Bankası kredi erteleme imkanı veren bankalar arasında yer alır. 1 ay, 3 ay veya 6 ay olmak üzere 3 farklı seçenek sunan Halk Bankası, müşterilerini destekler. Müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda hareket etmeye çalışan ve eylem planını sürekli güncelleyen Halk Bankası, müşterilerine kredi erteleme imkanı sunuyor. Özellikle mücbir sebepler karşısında kredi borcu ve kredi kartı borçlarını ertelemek için hızlı işlem yapılmasına da izin verir. Halk Bankası kredi ertelemesi yapmak için bankaya başvuru yapılması gerekir.

Halk Bankası Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

Halkbank kredi erteleme kanalları kullanılarak kredi borcu ve / veya kredi kartı borcunun ertelenmesi mümkünüdür. Halk Bankası tarafından kullanıcılarına sunulan kredi borcu erteleme yapılabilecek platformlar şunlardır:

  • İnternet bankacılığı
  • Halk Bankası banka şubeleri
  • Halkbank mobil bankacılık uygulaması
  • Halk Bankası resmi internet sitesi
  • Müşteri iletişim merkezi

Kullanılarak Halk Bankası kredi erteleme işlemi gerçekleştirilir. İnternet ve mobil bankacılığa giriş yapmak için aynı bilgilerin kullanılması gerekir. Bu bilgiler internet bankacılığı giriş şifresi, müşteri numarası veya kimlik numarasıdır.

Halk Bankası Kredi Erteleme Kredi Notunu Düşürür Mü?

halk bankasi kredi erteleme kredi notu

Halkbank kredi notunun düşmesi kredi borcunun ertelenmesine bağlı değildir. Kredi borcunu erteleyen müşterilerin kredi puanlarında herhangi bir düşüş yaşanmaz. Ancak müşteriler borçlarını düzenli ödemezler ise, asgarinin altında ödeme yaparlar ise ve belirtilen tarihlere uymazlarsa kredi notları düşer. Özellikle kredi kartı ekstrelerine uyulması ve ödeme tarihlerinin kaçırılmaması gerekir. Kredi notunu düşürmeden kredi borcunu ertelemek mümkündür. Bunun için banka ile görüşülmesi ve erteleme yapılması gerekir. Erteleme bittikten sonra ödemelerin zamanında yapılması kredi puanının düşmemesi için önem taşır.

Halkbank Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Halkbank kredi başvurusu banka tarafından belirlenen kanallar aracılığı ile yapılır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve telefon bankacılığı başta olmak üzere diğer kanallar da kullanılabilir. Halk Bankasının bazı kredi türlerine SMS ile başvuru yapmak mümkündür. Bankanın müşterisi olmayan kişiler Halk Bankasının resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu, mevduat hesabı açma başvurusu ve diğer başvuruları yapabilir. Halk Bankası kredi erteleme işlemi için internet sitesinin kullanılmasına izin verilmez. Onun yerine mobil veya internet bankacılığının tercih edilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ