YeniKrediNotlari.om

TOKİ İçin Uygun Konut Kredisi Oranları

TOKİ İçin Uygun Konut Kredisi Oranları

Toplu Konut İşletmesinden alınan konutlar için bankalar uygun faizli konut kredileri vermektedirler. Bir devlet kuruluşu olan TOKİ’den ev alırken yine devlet bankaları uygun konut kredisi oranlarıyla dikkat çekiyor. Yeni yaşanan bir gelişmeden sonra devlet bankaları TOKİ için istenen konut kredilerinin faizlerinde indirim uyguladı. TOKİ’nin son yıllarda yaptığı lüks konutlara da verilen bu kredi fırsatını kaçırmayın.
bağcılar escort
Bu indirimli konut kredisinin üç taraf için de sağladığı fayda var. Tüketici indirimli konut kredisi çekebiliyor, TOKİ konutlarını satabiliyor ve bankalar kredi hacimlerini büyütebiliyor. Üç taraflı bu çıkar ilişkisi bir müddet devam edecek gibi görünüyor. En iyisi fırsatı kaçırmadan başvurmak.

TOKİ’ler İçin Verilen Konut Kredileri % 20 İndirimli Veriliyor

Devlet bankaları olan Ziraat Bankası ve Halkbank bu kampanyayı yürüten iki banka. Yeni ev alacaklara da, önceden evini TOKİ’den alana da indirimli konut kredisi verilecek. Böylece önceden şimdikinden daha yüksek faiz oranlarında kredi kullananlar borcunu yapılandırabilecek. Bu harika bir fırsat.

Önceki kredi borcunun tamamını kapatmak isteyenlere Ziraat Bankası ve Halkbank % 20 oranında indirim sağlayacak. Toplam borcun % 20’sinin indirim dahilinde olması çok iyi bir miktarı ödemeyeceğiniz anlamına geliyor. Bankaların normal zamanda yapmadıkları bir teklif bu.

Ziraat Bankası ve Halbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Normal konut kredisi oranlarında da özel bankalara oranla en düşük faizi veren bu iki bankanın TOKİ kampanyası süresince verdiği faiz oranları;

% 0,80 –  24 ay vade ile

% 0,89 – 25 ay ile 48 ay arasında vade ile

% 0,90 – 49 ay ile 60 ay arasında vade ile

% 0,95 – 61 ay ile arasında vade ile

Bu kampanya dahilinde TOKİ’ye olan borçlarını kapatan kişi oranı % 40 oldu. % 60 oranında tüketici ise kampanyaya iştirak etmedi. Toplamda 100 bin TL borcu olanın 80 bin TL ödediği kampanyada sona yaklaşılıyor.

Yeni Faiz Oranları İle Konut Kredisi Yapılandırması Yapın, Karlı Çıkın

Faiz oranları düşen konut kredilerinde yapılandırma yapmak için bu iki devlet bankasına başvurmanız gerekmektedir. Yüksek orandan kredi çeken tüketicilerin, faiz oranları düştüğünde küçük bir fark ödeyerek kredilerini yapılandırmaları alışıldık bir durum. Ancak bu fırsatı bilmeyen tüketicilerin araştırması ve toplamda karlı çıkması için birtakım girişimlerde bulunmaları gerekiyor. Neticede yeni bir kredi çekiliyor olsa da toplamda yapacağını kar ile ödeyeceğiniz para azalıyor.

Üstelik yeni konut kredisi yapılandırmasında vade sayısını da azaltabiliyorsunuz. Bu tamamen ödeme gücünüze bağlı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ