YeniKrediNotlari.om

TEB Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

TEB döviz hesabı açma işlemleri banka müşterisi olma şartından bağımsız olarak bankanın dijital kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir. Vadesiz, vadeli, birikim ve FX türünden TEB döviz hesabı açılışları için kullanılabilecek başvuru kanalları şunlardır:

 1. TEB şubeleri
 2. CEPTETEB internet/mobil şube
 3. 444 0 666 numaralı TEB Telefon Şubesi
 4. CEPTETEB web sitesi

TEB Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

teb vadesiz doviz hesabi nasil acilir
sahabet
TEB vadesiz döviz hesabı yabancı para alıp satmak ve TEB ATM’lerine para yatırıp çekmek amacı ile açılabilir. Faiz getirisi sunmayan vadeli döviz hesabı açılışları Euro ve Dolar cinsinden gerçekleştirilmektedir. Hesap açılışı için TEB şubeleri ile birlikte CEPTETEB mobil/internet şubesi ve TEB Telefon Bankacılığı kullanılabilirken, CEPTETEB web sitesi üzerinde yer alan başvuru formu doldurularak hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

TEB vadesiz döviz hesabı işletim ücreti 37,8 ABD Doları olup Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eşit taksitli olarak hesaptan kesilmek suretiyle uygulanır. Hesap işletim ücreti muafiyetinden yararlanmak için aşağıda paylaşılan hususlardan herhangi birisinden yararlanabilirsiniz:

 • Yıldız Bankacılık müşteri hesabına sahip olmak
 • 2 adet aktif ödemenin gerçekleşeceği otomatik fatura ödeme talimatı vermek
 • Okul ödeme talimatı verilmiş veli hesabı sahibi olmak
 • Bahsedilen dönemlerde ilk kez banka müşterisi olmak

TEB Vadeli Döviz Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

TEB vadeli döviz hesabı CEPTETEB başvuru kanalları ve en yakın TEB şubesi üzerinden günlük vadeli mevduat kazancı sunan hesap türüdür. Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı, İsrail Şekeli, Kanada Doları gibi toplam 21 döviz türü cinsinden açılabilir. CEPTETEB üzerinden açıldığında hesap işletim ücreti alınmayan vadeli döviz hesabı TEB alternatifleri şunlardır:

 • Planlı Hesap: En az 1 yıl vade ile açılır. 3 veya 6 aylık dönemlerde faiz ödemesi alınabilir. En az 1.000 USD/EUR hesap açılış alt limiti uygulanır. Açılış için TEB şubeleri yetkilidir.
 • Çekmece Hesap: En az 1.000 USD/EUR/GBP hesap açılış alt limiti uygulanır. Nakit ihtiyaçlarında vadesinden önce en fazla ana paranın yarısı kadar para çekilebilir. Hesap açılışları TEB şubelerinden gerçekleştirilir.
 • Vadeli Hesap: 21 farklı döviz türü cinsinden açılabilir. 1 ay ile 1 yıl üzeri vadeler için en az 1.000 birim hesap açılış alt limiti uygulanır.
 • CEPTETEB Hesap: CEPTETEB mobil ve internet şube üzerinden açılabilir. Avantajlı TEB döviz kurları ile işlem yapmanın yanında Dolar, Euro ve Sterlin cinsinden faiz getirisi elde edilebilir.

TEB Marifetli Hesap Nedir?

teb marifetli hesap nedir

TEB Marifetli hesap TL, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini cinsinden günlük mevduat kazancı elde etmek için açılabilen vadeli hesap türüdür. Marifetli TEB döviz hesabı açılışları sonrasında 90 günlük hoş geldin faizi kampanyası bulunmaktadır. En az 1.000 USD/EUR/GBP hesap açılış alt limitinin uygulandığı hesap özellikleri şu şekildedir:

 • Hoş geldin faizinden yararlanmak için en fazla 500.000 USD/EUR/GBP hesap açılış üst limitleri tanımlıdır.
 • Müşteri başına bir tane açılabilir.
 • Vadesiz hesap açılışı sonrasında marifetli hesap açılabilir.
 • En az 10 gün süre ile açık olan hesaplarda EFT yapma hakkı elde edilir.
 • TEB şubeleri ile birlikte CEPTETEB mobil/internet bankacılığı ve çağrı merkezinden açılabilir.

TEB Döviz Makas Aralığı Nedir?

TEB döviz makas farkı kullanıma sunulan platformlara göre farklılık gösterir. CEPTETEB hesap döviz makas aralıkları USD, EUR ve GBP için sırası ile 0,116 – 0,1412 – 0,155 TL’dir. TEB döviz hesabı açılışları TEB FX cinsinden yapıldığında ise günlük değişebilen avantajlı döviz kurları ile işlem yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ