YeniKrediNotlari.om

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

 Acil para lazım olduğunda, bankaların kapalı olduğu gün ve saatlerde kredi kartının limitini geçmeyecek şekilde nakit avans çekilebilmektedir. Çektiğiniz nakit avansı bir sonraki ödeme döneminde tamamen ödemede zorluk çekmemek için ise taksitli nakit avans çekmeniz lehinize olacaktır.

Kredi kartları, ihtiyaç kredisi gibi veya bir yerden alışveriş yapmışsınız gibi size taksitle nakit avans çekme fırsatı sunuyor. 12 ay taksite kadar uzatabileceğiniz vadelerle, kredi kartınızın limitleri dahilinde toplu para çekebiliyor ve bunu 12 ay taksitle ödeyebiliyorsunuz.

Bu durum kredi kartları yönetmeliğinde de belirtilmiş ve 12 ay vade sınırı konulmuştur. Tüketici kredisi veya taşıt kredisi gibi yüksek miktarlarda vermese de işinizi görecek ve anlık nakit sıkıntınızı giderecek kadar nakit parayı çekebiliyorsunuz. Üstelik bunu bankanızın herhangi bir ATM’sinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Sadece beş dakika gibi kısa bir sürede ihtiyacınız olan parayı çekebilirsiniz.

Taksitli nakit avans kredi kartı limitinizi düşürür mü?

Evet. Taksitli nakit avans işlemi kredi kartı limitinizden düşeceği için, daha sonra kullanacağınız limiti de azaltmaktadır. Örneğin hiç kullanılmamış 10 bin TL limitli bir kredi kartından 2 bin TL taksitli nakit avans çektiğinizde geriye 8 bin TL’lik limitiniz kalacaktır. Çektiğiniz taksitli nakit avans belirli bir oranda faiz eklenerek vadeye bölünmektedir.

Taksitli nakit avans faiz oranları yüksek mi?

Farklı bankalarda farklı uygulamalar olsa da genel oran 1,84 civarındadır. Çektiğiniz nakit avansa aylık % 1,84 oranında faiz uygulanmaktadır. Ödemelerinizi zamanında yaparsanız bu oran geçerlidir ancak düzenli ödeme yapamaz ve taksitinizi geciktirirseniz bu kez gecikme faizi olarak aylık % 2,34 faiz uygulanmaktadır. Çoğu tüketici sanırım gecikmeden sonra borçlarının neden hızlı katlandığını bu oranları görünce daha iyi anlayacaktır.

Bankaların taksitli nakit avans kampanyalarını inceleyin

Bankalar çeşitli dönemlerde taksitli nakit avans işlemleri için kampanyalar düzenlemektedir. Dönem dönem süren bu kampanyalarda sizin için cazip teklifler sunulabilmektedir. İndirimler, hediye çekleri, kuponlar, çekilişiler veya ek taksit fırsatları gibi cazip teklifleri takip etmeli ve size sunulan bu fırsatları kaçırmamalısınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ