YeniKrediNotlari.om

2021 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Bedelli askerlik kredisi sürekli hale gelen bedelli askerlik sonrası kamu ve özel bankalarca düşük faizli kredi olarak veriliyor. 12, 24 ve 36 ay bedelli askerlik kredisi gerekli şartları sağlayan başvuru sahiplerince askerlik hizmetinin 21 günden geriye kalan kısmından muaf olunmak için kullanılabiliyor. Yapılan Temmuz 2020 zammı sonrası 37.070 TL olarak belirlenen bedelli askerlik ücretini finanse etmek için 2021 yılında bedelli askerlik kredisi veren şu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz:

 1. Ziraat Bankası
 2. Halkbank
 3. Vakıfbank
 4. İş Bankası
 5. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 6. Garanti BBVA
 7. ING
 8. Denizbank
 9. Yapı Kredi Bankası
 10. Türkiye Finans Katılım Bankası
 11. Albaraka Türk Katılım Bankası
 12. Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kimler Bedelli Askerlik Kredisi Alabilir?

Bedelli askerlik kredisinden yararlanabilecekler için bankalar şu üç şartı sağlayan adayları kredi başvurusu için uygun buluyor:

 • 25 yaş ve üzeri
 • 21 gün askerlik yapacak
 • 15 Bin TL ödeyecek

Bedelli Askerlik Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

bedelli askerlik kredisi alma sartlari

Bedelli askerlik kredi şartları ihtiyaç kredisi başvuru şartları ile benzerdir. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan adayların kredi geri ödeme gücü ve kredi skoru gibi bilgilerini rutin olarak kontrol ediyor. Kampanyalı kredi olanağı olması sebebiyle esneklik tanınan 2021 bedelli askerlik kredisi başvurusunda istenen şartlar şu şekilde öne çıkıyor:

 • Kredi aylık taksitlerini ödemek için yeterli aylık düzenli bir gelire sahip olunması
 • Kredi skorunun riskli düzeyin üzerinde olması,
 • Geçmiş dönemde borçlarından dolayı takibe düşülmemiş olması,
 • İpotekli kredi kullanılacaksa evli olan adaylar için eşlerinin yazılı olarak bankaya rıza beyanı verecek olması.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası’nda bedelli askerlik kredisi 36 ay vadeli verilir. Kredi için uygulanan faiz oranı %1,38 olarak belirlenmiştir. Kredi başvuruları ise Ziraat Bankası şubeleri üzerinden nüfus cüzdanı ve aylık geliri gösterir belge ile gerçekleştirilir. Mevcut bedelli askerlik tutarı baz alındığında yapılacak Ziraat Bankası bedelli askerlik kredi hesaplama sonuçlarına göre 12, 24 ve 36 ay vadede ödenecek aylık taksit tutarı şu şekildedir:

 • 12 Ay Vade: 426,14 TL
 • 24 Ay Vade: 881,34 TL
 • 36 Ay Vade: 373,01 TL

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Halkbank’ta bedelli askerlik kredisi %1,44 faiz oranı ile verilir. En fazla 36 ay vadeli çekilebilen Halkbank bedelli ihtiyaç kredisi başvuruları için banka şubeleri kullanılır. 37.010 TL bedelli askerlik finansmanına yönelik çekilecek kredi için üç farklı vadede aylık kredi taksitleri aşağıdaki gibidir:

 • 12 Ay Vade:441,45 TL
 • 24 Ay Vade:896,99 TL
 • 36 Ay Vade:389,34 TL

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Vakıfbank’ın bedelli askerlik kredisi başvuruları banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilirken, banka müşterisi olunması halinde Vakıfbank Mobil ve internet şubesi üzerinden kredi başvurusunda bulunulabilir. Kredi faiz oranı yüzde 1,44 ve maksimum vadesi 36 aydır. İlk kez Vakıfbank ile çalışacak olan başvuru sahipleri kimlik belgesi ile maaş bordrosu veya muadili bir belge ile birlikte kredi başvurusu yapabilir. Bedeli askerlik kredisinde 36 ay vadede Vakıfbank’a ödenecek aylık taksit tutarı ise 1.389,35 TL’dir.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Şartları

İş Bankası bedelli askerlik kredisine en fazla 36 ay vade uygular. Başvuruların İş Bankası şubeleri ile birlikte İşCep mobil, İş Bankası çağrı merkezi ve internet şubesi üzerinden yapılabildiği kredinin faiz oranı %1,30’dan başlar. Müşteri özelinde faiz oranları değişebilirken, 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisi geri ödemelerinde hesaplanan aylık taksit tutarı 1.351,41 TL olarak hesaplanır.

TEB Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

TEB bedelli askerliğe kredi başlangıç faiz oranını %1,24 olarak belirledi. 36 ay vadeye kadar çekilebilecek bedelli askerlik kredisi için yapılacak aylık taksit ödemesi 1.335,33 TL olarak hesaplanır. Başvuruların TEB şubeleri ile birlikte web sitesi, mobil/internet şubesi ve CEPTETEB uygulaması üzerinden yapılabildiği kredide, faiz oranları müşteri kredi skoruna göre değişmektedir.

Garanti BBVA Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Garanti Bankası’nda bedelli askerlik kredisi faiz oranı %1,81’dir. 36 ay vadeye kadar çekilebilecek kredi için Garanti BBVA’ya yapılacak aylık taksit ödemesi 1.492,42 TL’dir. Başvurular banka şubeleri ile birlikte web sitesi, telefon bankacılığı, mobil ve internet bankacılık kanalları üzerinden yapılabilir. İlk kez Garanti BBVA ile çalışılacak olması halinde ise kimlik ve aylık geliri gösterir belge tesliminin banka şubesine yapılması gereklidir.

ING Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

ING’nin bedelli askerlik kredisi %1,29’dan başlayan faizlerle verilir. ING web sitesi ve diğer online bankacılık hizmetleri üzerinden başvurulabilen kredi kampanyası, e-Turuncu kredi adı ile verilir. 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisi için kredi aylık taksit tutarı 1.349 TL’dir.

Denizbank Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Denizbank’ta bedelli askerlik kredisi %1,90 faiz oranı ile verilir. 36 ay vadede aylık 1.518,10 TL taksit ödemesi yapılması gerekirken, başvurular için banka şubelerine gitme zorunluluğu bulunmamaktadır. Denizbank müşterileri bedelli kredisi için Denizbank mobil, telefon ve internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilirken; banka müşterisi olmayanlar kredi başvurularını Denizbank web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi Bedelli Askerlik Kredisi ve Başvuru Kanalları

Yapı Kredi’de bedelliye kredi en fazla 36 ay vade ile verilmektedir. Yapı Kredi’de bedelli askerlik kredisi faiz oranı %1,76’dur. 3 ay ertelemeli çekilebilecek 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisinde yapılacak aylık taksit ödemeleri, 3 taksit ötelemeli çekildiğinde 4.238,63 TL olarak ödenir. Nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile başvurulabilecek kredi için şu bankacılık kanalları kullanılabilir.

 • Web sitesi
 • Mobil şube
 • İnternet şubesi
 • Müşteri iletişim merkezi
 • SMS şubesi
 • Banka şubeleri
 • Banka ATM’leri

Faizsiz Bedelli Askerlik Kredisi 2021 Yılında Verilecek Mi?

faizsiz bedelli askerlik kredisi

Faizsiz bedelli askerlik kredisi katılım bankaları üzerinden verilir. Faizsiz bankacılık hizmeti gereği kar payı ve finansman oranı özelinde çalışan katılım bankaları, özel bankalar ve kamu bankaları gibi 36 ay vadeli bedelli ihtiyaç kredisi vermektedir. 2021 faizsiz bedelli askerlik kredisi veren bankalar şunlardır:

 1. Türkiye Finans Katılım Bankası
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası
 3. Kuveyt Türk Katılım Bankası

Türkiye Finans Bedelli Askerlik Kredisi

Türkiye Finans’ta bedelli askerlik finansmanı %1,24 başlangıç oranı ile verilir. Banka 24 aya kadar başlangıç finansman oranı uygularken, 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisinde finansman oranı %1,30’a yükselir. 36 ay vadeli bedelli askerlik finansmanı için ödenecek aylık taksit tutarı ise 1.356,79 TL’dir. Başvurular Türkiye Finans şubeleri, mobil/internet şubesi ve web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Albaraka Türk Bedelli Askerlik Kredisi

Albaraka Türk’te bedelli askerlik finansmanı 36 ay vadede verilir. %1,25’den başlayan finansman oranı ile verilen bedelli askerlik finansmanında, geri ödemeler için aylık ödenecek taksit tutarı 1.378,44 TL’dir. Finansman başvurularında nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile birlikte banka şubelerine ve Albaraka Türk Katılım Bankası web sitesine müracaat edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bedelli Askerlik Kredisi

Kuveyt Türk’ün bedelli askerlik finansmanı %1,33 oran ile verilir. 1 – 36 ay vadeli bedelli askerlik finansmanı için başvurular banka şubelerine yapılır. 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisi için Kuveyt Türk finansman hesaplama sonuçlarına göre, aylık ödenecek taksit tutarı 1.322,25 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ