YeniKrediNotlari.om

2021 Traktör Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

2021 traktör kredisi veren banka ve şartları devlet teşviki hibe destekleri ve bankalar tarafından verilen düşük faizli krediler kapsamına alınmıştır. Ziraat Bankası, Denizbank, TEB, Halkbank, Vakıfbank gibi bankalar sıfır ve ikinci el traktör alım işlemlerinde çiftçi müşterilerine kredi desteği sunmaktadır. Traktör alımlarını kapsayan kredi vadeleri 60 ay ve 84 ay vade arasında değişirken, tarım alanında çiftçilerin zor şartlarda rahatlamasını sağlamak için kredi desteği sağlanmaktadır. 2021 Traktör kredisi veren bankalar, uygun faiz seçenekleri ve vade farkları ile işletme sahiplerine dağıtılmaktadır. Traktör Kredisi ve finansman desteklerini müşterilerine sunan 5 banka hizmeti aşağıda verilmiştir:

Ziraat Bankası 2021 Traktör Kredisi

ziraat bankasi 2021 traktor kredisi

Ziraat Bankası 2021 Traktör kredisi işletme ve tarım üreticileri için Bakanlar Kurulu kararı ile  %75 oranında verilmektedir. Tarım işlerinde faaliyet gösteren ve tarım işlerinin devam etmesi, verimli ve kaliteli bir üretim gerçekleştirmek için çeşitli alet ve makineye ihtiyaç duyulmaktadır. Düşük faizli kredi desteği sağlayan banka, proforma fatura veya satış makbuzunda gösterilen tutar kadar kredi verilmektedir. Kredinin 2015 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Tebliğinde şu koşullar yer almaktadır:

 • İşletmede bitkisel ya da hayvansal üretim faaliyetlerin en az bir tanesinin işlem görmesi,
 • Zirai kredilendirme belgelerinin yer alması,
 • Kredi yardımından yararlanmak için ikinci el ya da sıfır traktörün bulundurulması,
 • Yatırım dönemi içinde değerlendirebileceğiniz kredilerden faydalanılması,
 • Kredi başvurusu yapacak olan işletmenin çiftçi kayıt sistemi içinde kayıtlarının bulunması ve güncellenen tarih kapsamında işlemlerin yapılandırılması,
 • Kredi sahibi ikinci el araç alacaksa, araç yaşının 8 yaşın altında olması yasal mevzuat çerçevesinde değerlendirilmektedir.

Yukarıdaki bilgileri taşıyor iseniz; Çiftçi kayıt belgesi, Nüfus cüzdanı, alacağınız krediye karşılık olan traktörün proforma faturası ve satış makbuzu, kira kontrat belgesi, arazi tapusu, 3 yılın bilanço ve gelir kaydı belgelerine sahip olmanız gerekir. Bu resmi belgelerle Ziraat Bankası şubelerine giderek Traktör kredisine başvurabilirsiniz.

Kredilerden yasal sınırlar çerçevesinde faydalanmak için, kredi notunuzun yüksek olması gerekir Düşük kredi notuna sahipseniz bu krediden faydalanamazsınız. Tarım kredileri için banka gereğince uygulanan faiz oranı %5 ve% 6  ‘dır. Örneğin; Kredi tutarı 50.000 TL olan kredi tutarını 12 ay, vade ile 51,613,44TL geri ödemeli, 24 ay vade ile 53,132,88TL geri ödemeli, 36 ay vade ile 54,681,27 TL ‘si geri ödemelidir. 48 ay vade ile 56,258,59TLgeri ödemeli, 60 ay vade ile 57,864,60TL geri ödemeli, 72 ay vade ile 59, 499,45TL geri ödemeli, 84 ay vade ile 61,162,92 TL geri ödemeli olacak şekilde hesaplanmıştır.

2021 TEB Traktör Kredisi

2021 TEB Traktör Kredisi çiftçilere sunulan, özel banka kredi teşviki olarak yatırım amaçlı kullanılmaktadır. TEB, tarım hayvancılık sektöründe işletme çiftçilere yatırım kredi desteği sağlamaktadır. Yatırım kedi desteği sunularken; besicilik, seracılık, süt hayvancılığı, arazi ve işletme alımı, makine ve ekipman kredisi, traktör kredisi gibi birbirinden hesaplı teşvik kredi destekleri sunulmaktadır. Traktör alımları kapsamında finansman desteği kredisi almak için bankanın sunduğu teşvik kredisi kampanya olanakları şunlardır:

 • Maksimum 48 aya kadar vade seçeneği,
 • Aylık, 3 ay, 6 ay, 12 aya varan kredi ödeme seçenekleri,
 • 1,99 oranında düşük faiz

2021 traktör kredisi veren bankalar kapsamında krediden faydalanabilmeniz için; İşletmenizi öne çıkaran teşvik edici mal varlığı beyanları ( Tapu senedi,  kira Kontratı gibi), traktör aşım işlem beyanı için düzenlenen proforma fatura ve ikametgâh belgesi beyanına sahip olmanız gerekir. Bu resmi belgelerle en yakın TEB şubesine giderek traktör kredisi alabilirsiniz.

2021 Halkbank Traktör Kredisi

2021 Halkbank Traktör Kredisi tarım destek paketi kapsamında çiftçilere sunulmaktadır. Kredi paketi, yalnızca sıfır ve ikinci el traktör alım işlemlerini kapsamamaktadır. Proje aynı zamanda tarım işlerinden kullanılan diğer alet, araç gereç için tercih edilmektedir. Traktör kredi teşvikini 60 ay vadeli olarak kullanabilir, bütçeniz oranında ödeme ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. 2.el traktör alımlarında kasko tutarının maksimum%50 oranında kredi desteği sağlanabilmektedir. Yeni traktör alımları için, bankaca tahsis edilen kredinin maksimum limit değerinin KDV dâhil fatura bedelinin azami olarak  %70’i kadar olması beklenmektedir. Örneğin; 120 bin TL traktör alımı gerçekleştirdiyseniz, 90 bin TL kredi desteği alabileceksiniz.

2021 Halkbank Traktör Kredisini Almak için Hangi Koşulları Taşımak Gerekir?

2021 Halkbank Traktör kredisi almak için gerekli şartlar için banka yasal mevzuat gereği resmi belge beyanı istenmektedir. Halkbank’ın çiftçi müşterilerine sunduğu Traktör kredisinden faydalanmak için şu koşulları taşımanız gerekir:

 • Gelir belgesi beyanı,
 • 18 yaş üzerinde olan bir çiftçi ve işletme sahibi olmanız,
 • Bankaya sunmak için tarım çiftçisi olduğunuza dair kanıtlayıcı resmi belgeler,
 • Kredi notunun krediyi alabilecek yeterlilikte yüksek olması,
 • Çiftçi kayıt sistemine kayıt olarak, gerekli belgelerin bulundurulması,
 • Vergi dairesince borcunuzun olmadığını kanıtlayan belgeler,
 • Belirli miktar ve oranda peşinatın verilmesi gibi koşullar banka şubesince talep edilerek, nüfus cüzdanı, traktörünüz sıfırsa proforma fatura, ikinci el ise kasko fatura, ikametgâh belgesi, gelir ve traktöre ait resmi sicil kayıtlarını bankaya sunmanız gerekir. Resmi belge istemi süresince banka sizden çeşitli ipotek ve kefil talep edebilmektedir.

2021 Vakıfbank Traktör Kredisi

2021 vakifbank traktor kredisi

2021 Vakıfbank Traktör kredisi çiftçilere sunulan düşük faizli olan işletme ve yatırım kredisi olarak verilmektedir. Traktör kredileri için 0 ve 2. El traktör alımları yatırım kredileri kapsamında değerlendirilmektedir. Banka traktör kedisi verdiğinde müşterilerine şu imkân ve olanakları sunmaktadır:

 • Kredinin vade uzunluğu 60 aya kadar çıkarılabilmektedir.
 • Sıfır traktör alımlarınız için, fatura bedelinin %75 oranında kredi limiti kullanabilirsiniz.
 • Gelir durumunuza göre, bankalarla anlaşarak yeni bir ödeme planı oluşturulabilmektedir.
 • Sıfır ve ikinci el traktörler için anlaşmalı olarak kredi başvurusu yapılabilmektedir.
 • Kredi limiti kullanırken, %0,98 faiz oranı ile işlem görülmektedir.
 • Kredi imkânlarını kullanırken aylık, 3 aylık,6 aylık ve 12 aylık olacak şekilde ödeme dönemlerini düzenleyerek kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

2021 Denizbank Türk Traktör Finans Kredisi

2021 Denizbank Türk Traktör Finans Kredisi tarım projenizi yükseltme politikası için yatırım kredi desteği kapsamındadır. Banka traktör finans kredisi kapsamında, Meyve Tesisi Kredisi, Hayvancılık kredisi, Arazi Alım Kredisi, İyi Tarım uygulama kredi desteği gibi müşterilerine, banka kredi desteği sağlamaktadır. Banka, traktör ve tarımsal ekipman kredisi olarak 60 ay vade seçeneği ile çiftçilere kredi imkânı sunmaktadır. Banka, sıfır traktörlerde KDV dâhil olmak üzere proforma fatura bedelinin  %75’i,ikinci el traktörlerde ise KDV dâhil olmak üzere kasko bedeli olarak  %75 oranında kredi destek politikası uygulamaktadır. Örneğin: 100 bin TL kredi alırsanız 75 bin TL kredi desteği sağlayabilirsiniz. Türk Traktör Finans Projesi kapsamında:

 • Kredi desteği için uygulanacak olan faiz oranı %0,99’dan başlamaktadır.
 • Kredi hizmetleri için uygun ödeme koşulu fırsatı sağlanarak, kullanıcıların zorluk çekmeden geri ödeyebilecekleri vade seçenekleri sunulmaktadır.
 • Bayilerden satın alınan New Holland ve Case IH markalı traktör alımları için şubeye gitmeye gerek duyulmadan bayilerden kredi kullanılabilecektir. 2021 traktör kredisi veren bankalar ve finansal hizmetlerden aktif kredi desteği alabilirsiniz.
 • KGF kredisi nedir?
 • Kadınlara teşvik kredisi veren bankalar hangileridir?
 • 2021 esnaf kredisi limiti ne kadar?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ