YeniKrediNotlari.om

Vakıfbank Para Transferi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan para göndermek için birçok yöntem bulunur. Havale ve EFT işlemlerini Vakıfbank arıcılığa yapmak için mobil bankacılık uygulaması internet bankacılığı, çağrı merkezi ve ATM’lerden bu işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.0850 222 0 724 numaralı telefon ile EFT işlemleri yapmak mümkündür. EFT işlemleri 08:30 ve 15:59’a kadar yapılabilir. 16:00 ve 17:15 arasında yapılan EFT işlemleri Geç EFT olarak bilir. Geç EFT için işlem ücreti farklıdır.

EFT ve havale işlemleri yukarıdaki kanallardan birinden yapmak için para göndereceğiniz hesabın bilgilerini girmeniz ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterlidir.

Cebe para gönder işlemini yapabilmek için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapmak gerekir. Günün istediğiniz saatinde yapabileceğiniz cebe para gönderme işlemini alıcının T.C. kimlik numarası, cep telefon numarası ve gönderilmek istenen tutarı girerek yapabilirsiniz.

Vakıfbank para transferi işleminizi ATM üzerinden yapmak için kartlı ya da kartsız işlem gerçekleştirmeniz mümkündür. ATM cihazındaki menüden “Transferler” “Para Transferleri” seçeneğini seçerek para göndermek istediğiniz hesaba ait bilgileri girerek “Onayla” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Para göndermek için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise Kolay Adres seçeneğidir. Eğer karşı tarafın bankada tanımlı bir Kolay Adresi var ise bu yöntemle hızlı bir şekilde para gönderimi yapmak mümkündür.

Vakıfbank Yurt Dışına Para Gönderme Nasıl Yapılır?

vakifbank yurt disina para gonderme nasil yapilir

Yurt dışına para gönderme işlemleri için IBAN numarasının ya da Swift kodunu bilinmesi gereklidir. Vakıfbank’ın Swift kodu TVBATR2A’dır. Swift kodu ile Avrupa’daki bankalardan işlem yapmak mümkündür.

İşlem için gereken bilgiler ise havale gönderirsin adı, soyadı ve adresi; havale alıcısının adı, soyadı, adresi, telefon numarası ve alıcıya ait IBAN numarasıdır. Eğer IBAN numarası bilinmiyorsa hesap numarası ve hesabın bulunduğu şubenin adı veya şubenin kodu havale alıcısının hesap numarası yoksa açık adresi girilmelidir. Gerekli diğer bilgiler ise telefon numarası, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve baba adıdır. Bu bilgilerle Swift işlemi yaparak yurt dışına para göndermek mümkündür.

Vakıfbank Para Transferi İçin Koşullar Nedir?

Para transferi işlemleri için bazı koşullar mevcuttur. Bu koşullar şu şekildedir:

  • Cebe para gönder işlemi 7 gün 24 saat yapılabilen bir işlemdir.
  • Cebe para gönder işleminde gönderilen tutarın 24 saat içerisinde çekilmesi gerekir. Eğer gönderilen tutar 24 saat içinde çekilmezse göndericinin hesabına iade edilir.
  • Cebe para gönder işlemi ile en fazla 500 lira gönderim yapabilirsiniz. Cebe para gönder işlemi 10’un katları olacak şekilde yapılır.
  • Bu işlem günlük en fazla 1000 TL’lik limiti olan bir işlemdir. Haftada 2 adet, ayda ise 6 işlem sınır vardır. Aylık gönderilebilecek limit 3000 TL’dir.
  • Vakıfbank para transferi işlemi EFT ile yapılıyorsa günlük limit 200.000 TL’dir.

Vakıfbank İşlem Ücretleri Nedir?

vakifbank islem ucreti nedir

Vakıfbank işlem ücretleri 2021 yılı için şu şekildedir:

  • 0-1000 TL arası havale ücreti 2.5 TL’dir.
  • Düzenli havale işlemleri için 0.5 TL, EFT işlemleri için ise 1 TL bir işlem kesintisi yapılacaktır.
  • 50.000 TL’ye kadar yapılan havale işlemleri için 5 TL, 50.000 TL üzeri işlemler için yapılacak kesinti 50 TL’dir.

Vakıfbank Para Transferi Nasıl İptal Edilir?

Vakıfbank para transfer işleminin iptali için müşteri temsilcisini aramanız mümkündür. 0850 222 07 24 Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarasıdır. Bu numarayı tuşlayarak gerekli yönlendirmelerden sonra müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi, kimlik doğrulaması için size güvenlik soruları soracaktır. Daha sonra para transferi işleminizin iptalini talep etmeniz mümkündür.

Mobil uygulama ve internet bankacılığına giriş yaparak da Vakıfbank para transferi işleminizi iptal ettirmeniz mümkündür.

Cebe para gönder işlemlerinizi internet bankacılığı, mobil bankacılık ve çağrı merkezini arayarak iptal edebilirisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ