YeniKrediNotlari.om

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2021

Evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar arasında şunlar yer alır:

 • Garanti BBVA
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Yapı ve Kredi
 • Vakıfbank

Bu bankaların sunduğu kredi miktarı farklılık gösterebilir. Oldukça uzun vadelere bölünebilen kredilerle birlikte ev sahibi olunabilir. Evin tamamına kredi çekmek için bankalarda bizzat görüşmek gerekir. Faiz oranları hakkında güncel bilgileri banka yetkililerinden almak mümkündür.

Evin Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Evin tamamı için kredi çekmek teknik anlamda mümkün değildir. Bir banka konut kredisi olarak ev bedelinin en fazla %90’ını kredi olarak kişilere verebilir. Kalan %10’luk kısmı ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirmek mümkündür. Bu sayede evin tüm bedelini bankadan tedarik etmiş olursunuz.

Ev kredisi çekmek için diğer bir yöntem ise yurt dışında mortgage olarak adlandırılan kredilendirme sistemidir. Bu sistemde herhangi bir şekilde peşinat bulundurmaya gerek yoktur. Kişiler evlerini ipotek göstererek kredi çekebilirler. Günümüzde bazı bankalar bu imkanı müşterilerine sunarlar.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekir?

pesinatsiz konut kredisi icin gerekli belgeler

Peşinatsız ev kredisi için gereken evraklar şöyledir:

 • Kimlik belgesi
 • Evin tapusunun bir kopyası (fotokopi)
 • Güncel bir fatura
 • Gelir durumunu gösteren bir belge

Ev Kredisi Nasıl Belirlenir?

Konut kredisinin tutarı aşağıdaki durumlara göre belirlenir:

 • Arsanın bedeli
 • Yapım maliyeti
 • Bina getirisi
 • Kira durumundaysa kira bedeli

Eksper ile beraber yapılan değerlendirme sonucunda evin değeri belirlenir. Bu eve biçilen değerle birlikte kredi tutarı kesinleştirilmiş olur. Böylece kredi miktarı belirlenir. Vade ve faiz ise müşterinin durumuna göre şekillenmektedir.

Eve Eksper Geldikten Kaç Gün Sonra Kredi Çıkar?

Eksperin bankaya rapor verme süresi yaklaşık olarak beş gündür. Hafta sonları bu hesaba dahil değildir. Eskperler raporlarını bankalara sunduktan sonra kredi onaylama süreci başlatılmaktadır. Burada iş tamamen banka yetkililerine kalmıştır.

Eve Gelen Eksper Ne Yapar?

Ev değerini belirleyen şeyler şöyledir:

 • Yaş
 • Konum
 • Metrekare
 • Malzeme kalitesi

Eve ne kadar kredi çıkacağını en genel anlamda bu kriterler belirler. Evin değeri belirlendikten sonra genelde %80 oranında bir kredi tutarı belirlenir. Peşinatsız ev kredisi çekmek sadece ipotekle mümkündür. Bazı özel durumlarda bankalar ihtiyaç kredisi yoluna da gidebilirler.

Bitmemiş Eve Kredi Çıkar Mı?

Tamamlanmamış eve kredi almak mümkündür. Bankalar inşaat halindeki konutlar için de kredi imkanı sunarlar. Bu krediler sayesinde evi çok erken satın almak mümkün hale gelir. Eskpertiz işlemi evin tamamlanmışlık durumuyla pek alakalı değildir. Evin yer aldığı yer ve kalitesi hakkında erkenden çıkarım yapmak mümkündür.

Krediyle Ev Alırken Tapu Kimin Üzerine Olur?

Krediyle alınan evin tapusu krediyi çeken kişinin üzerine yapılmaktadır. Krediyi ödemekle mükellef olan kişi de pekala kredi sahibidir. Ödeme süreci ve evle alakalı sorumluluklar bu kişiye aittir. Bankayla muhatap olan kişi de çoğu zaman kredi sahibidir.

Kat İrtifakı Olmayan Eve Kredi Çıkar Mı?

Kat irtifikatı olmayan konutlar için kredi söz konusu değildir. Bankalar bu durum konusunda oldukça hassastırlar. Kat irtifakı olarak adlandırılan belge inşaatına başlanan binalar için alınmaktadır. Tapu dairesinden tedarik edilen bu belge inşaata başlamadan önce de tedarik edilebilir.

Ortak Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ortaklaşa konut kredisi almak için yapılması gereken tek şey başvuruyu beraber gerçekleştirmektir. İki ile beş arasında kişi sayısı bulunduran gruplar rahatlıkla kredi çekebilirler. Bu kişilerin belli bir miktarda aylık geliri olmalıdır. Evin tamamına kredi çekmek için bankayla görüşmek olumlu sonuç verebilir.

En Uygun Kredi Nasıl Çekilir?

en uygun kredi nasil alinir

Uygun faizli kredi çekmek için bankaların kredi programlarını iyice araştırmak gerekir. Bankalar genellikle birbirine yakın faiz oranları uygularlar. Lakin konut kredisi yüklü meblağlarda olduğu için bu ufak faiz değişiklikleri bile büyük bir fark ortaya koyabilir. Kredilerin uygun bir şekilde sizlere sunulmasında kredi notu ve aylık gelir oranı da etkili olabilir. Böylece çok makul bir vade sayısı elde edilebilir.

40 Yıllık Binaya Kredi Çıkar Mı?

Eski binaya konut kredisi veren bankalar vardır lakin burada ekspertiz sonucu oldukça önemlidir. Bankaların eski binalar için kredi vermeye pek yanaşmadığı bilinen bir gerçektir. Ancak bazı istisnai durumlarda bankalardan kredi almak mümkün olabilir. Tahmini olarak en fazla 25 yıllık binalara kredi verildiği bilinmektedir.

Şayet binanın özel bir değeri yoksa kırk yıllık bir bina için kredi çekmek mümkün olmayacaktır. Kredi çekilecek konutun konumu, durumu ve değeriyle alakalı bankaları ikna edebileceğini düşünen kişiler yine de şanslarını deneyebilirler. İyi durumda olan binalar için bankalarla görüşülebilir. Bu sayede kredi almak mümkün olabilir.

Halkbank Evin Tamamına Kredi Verir Mi?

Halkbank konut kredisi evin tamamı için alınabilir. Kişilerin içinde bulundukları maddi duruma göre böyle bir yol seçilebilir. Kredi notu yeterli olan ve aylık geliri kredi vadelerini ödemeye yetecek olan kişiler çok rahat konut kredisi çekebilirler. Elde edilecek paranın %90’ı konut kredisi kapsamında olacaktır.

Yasal olarak bankaların %100 oranında kredi vermesi ipoteksiz mümkün değildir. İpotek yoluna gitmek istemeyen kişiler bu nedenle peşinatı ihtiyaç kredisinden tedarik ederler. Evin bedelinin bir kısmı ihtiyaç kredisinden elde edilebilir. Bu sayede cepten neredeyse hiç para çıkmadan ev sahibi olunabilir. Gerekli şartları sağlayan herkes böylece ev alır.

En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

2021 yılında uygun faizli konut kredisi çekmek isteyenler için bankaların faiz oranları şu şekildedir:

 • ING Bank: %1.34
 • Türkiye İş Bankası: %1.40
 • Akbank: %1.41
 • Garanti BBVA: %1.47
 • TEB: %1.49

Son oranlara göre konut kredisi için en uygun seçeneğin faiz oranlarına göre ING Bank olduğu görülebilir. Ancak bankaların kredi özellikleri değişkenlik gösterebilir. Güncel durumdan haberdar olmak için bankalarla iletişime geçmek doğru bir karar olacaktır.

Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

Konut kredisi alamayan kişiler genellike yaş sınırına takılanlardır. On sekiz yaşından küçük olanlar herhangi bir şekilde konut kredisi kullanamaz. Bazı bankalar bu yaş sınırını yirmiye çekmişlerdir. Benzer şekilde altmış beş yaşından büyük olanlar da bu krediden faydalanabilir. Konut kredisinin ödenmesi oldukça uzun bir süreç olduğu için bankalar üst bir limit belirlemişlerdir.

Konut Kredisi Neden Çıkmaz?

Konut kredisinin çıkmama nedeni genellikle evle alakalıdır. Kredi çekmek için gerekli koşulları sağlamayan kişilerin yaptığı başvuru zaten direkt olarak reddedilir. Ön kabulü alıp kredi işlemleri başlatıldığı vakit reddedilen krediler evle alakalı bir meseleden dolayı bu sonuca uygun görülürler.

Evle ilgili çıkan yasal sıkıntılar, satıcının ev hakkında yanlış bilgiler öne sürmesi, tapuyla alakalı bazı sıkıntılar ya da kredinin geri alınamayacağı şüphesi kredinin onaylanmasına engel olabilir. Konut kredisinin neden reddedildiğine dair kesin söylemlerde bulunmak bundan dolayı mümkün değildir.

Sicili Bozuk Olan Ev Kredisi Alabilir Mi?

Kredi sicili bozuk olanlar genellikle kamu bankalarından kredi alabilirler. Özel bankaların bu kişilere yüklü meblağlarda kredi vermeye pek yanaşmadığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenden ötürü kamu bankaları tercih edilebilir. Evin tamamına kredi çekmek bu vesileyle mümkün olabilir. Kamu bankalarını ikna etmek daha kolay olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ