YeniKrediNotlari.om

Halkbank Para Transferi Nasıl Yapılır?

Halkbank’tan para transferi yapmak için çeşitli yöntemler vardır. İnternetten para yollama işlemleri ya da ATM den para gönderme göndermek mümkündür. EFT ve havale ile internetten para göndermek için 09:00-17:15 saatleri arasında işlem yapmanız gerekir.

EFT, bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Halkbank’tan farklı bir bankaya para göndermek için EFT işleminin kullanılması gerekir. Havale işlemi ise Halkbank hesabından farklı bir Halkbank hesabına para göndermek için kullanılan yöntemdir. EFT ya da havale yapmak için Halkbank mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekir. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası ve bankacılık şifrenizle giriş yaptıktan sonra para transferler seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında havale ya da EFT işlemlerinden bir tanesini seçerek para göndermek istediğiniz hesabın bilgilerini; IBAN numarasını ya da müşteri numarasını, adını, soyadını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz gerekir. Bilgileri kontrol ettikten sonra “Onayla” butonuna tuşlamanız yeterlidir.
trendbet bahis turnuvaları
ATM’den para gönderme işlemi yapmak için Halkbank ATM’sinden ya da ortak ATM cihazlarından biri ile işlem yapmamız gerekir. Kartlı ya da kartsız işlem gerçekleştirebileceğiniz bu ATM’lerden işlem yapmak için telefon numarasına bir mesaj gönderilecektir. Kartlı işlemlerde kartınızı ve giriş şifrenizi girdikten sonra “Transferler” “Para Transferi” seçeneklerini seçmeniz ve para göndermek istediğiniz hesabının bilgilerini girerek işleminizi gerçekleştirmeniz gerekir.

Cebe havale işlemi ise Halkbank mobil uygulaması ya da Halkbank internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Mobil uygulamaya ya da internet bankacılığı giriş yaptıktan sonra “Transferler” “Havale” “Cebe Havale” seçeneklerini seçerek Halkbank para transferi işleminizi yapabilirsiniz.

Halkbank Para Transfer Ücretleri Ne Kadardır?

halkbank para transfer ucretleri

Bankanın para transferi işlemleri için belirli bir işlem ücreti alır. Havale işlemleri için kesilen tutarlar şu şekildedir:

 • 0-1000 TL arası işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 2,86 TL’dir.
 • 1000,01-50.000 TL arası işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 5,73 TL’dir.
 • 50.000,01 TL ve üzeri için işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 57,30 TL’dir.

Bankanın EFT işlemleri için kestiği tutarlar ise şu şekildedir:

 • 0-1000 TL arası işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 5,73 TL’dir.
 • 1000,01-50.000 TL arası işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 11,46 TL’dir.
 • 50.000,01 TL ve üzeri için işlem başına BSMV hariç kesilen tutar 114,60 TL’dir.

Bankanın kestiği bu tutarlar şubeden işlem yapılması halinde kesilen tutarlardır. İşlemlerinizi dijital bankacılık ya da farklı bir yolla yapmanız durumunda bu tutarlar değişiklik gösterir.

Halkbank Para Transferi İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Halkbank’tan yapılan para transferleri iptali için çeşitli yöntemler vardır. Yanlış işlem yaptığınızı düşünüyorsanız 0 850 222 04 00 ya da 444 04 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak EFT işleminin iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden de işleminizi iptal edebilirsiniz. İşleminizi iptal etmek için internet bankacılığına giriş yaparak para transferi bölümünden EFT emirlerini düzenle, iptal adımlarını takip ederek yaptığımız işlemi iptal etmeniz mümkündür. Mobil uygulama üzerinden para transferi sekmesinden yaptığınız EFT işlemini iptal etmeniz de mümkündür. Ayrıca Halkbank para transferi işlemlerinizi banka şubelerinden de iptal ettirebilirsiniz.

Halkbank Para Transferi Limiti Nedir?

halkbank para transferi limiti nedir

Banka işlemler için limit belirler. Para transfer işlemleri için belirlenen limitler şu şekildedir:

 • İsme havale 20.000 TL
 • Havale 150.000 TL
 • EFT işlemi 150.000 TL
 • Şirketler için belirlenmiş isme havale limiti 25.000 TL
 • Hesaba havale limiti ise 3.000.000 TL’dir.

Halkbank FAST ve Kolay Adres Nedir?

FAST ve Kolay Adres para gönderme işlemlerini daha hızlı ve kolay bir hale getirmek için bankanın sunduğu hizmetlerden biridir. Bankanın müşteri hzimetlerini arayarak Kolay Adres tanımlatmak mümkündür. Kolay Adres için tanımlanabilen bilgiler şunlardır:

 • T.C kimlik numarası
 • Cep telefonu
 • Pasaport numarası
 • Vergi numarası
 • Yabancı kimlik numarası

Bu bilgilerden birini Kolay Adres olarak tanımlayarak Halkbank para transferi işleminiz için başka bir bilgiye gerek kalmadan gerçekleştirmeniz mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ