YeniKrediNotlari.om

TEB POS Destek Hattı Telefon Numarası Nedir?

TEB POS destek müşteri hizmetleri numarası 0216 635 6512 olarak belirlenmiştir. buradan ulaşacağınız TEB POS destek hattı ile POS alma işlemlerinden POS cihazınızda yaşadığınız herhangi bir probleme kadar her konuda çözüm bulabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat aranabilmektedir. Bu sayede POS cihazlarınız ve cihazların bağlı olduğu hesaplar hakkında yaşanabilecek sorunları çözebilirsiniz. Şüpheli kart işlemleri durumunda bankaya en hızlı şekilde haber verilmesini sağlayan sistem de TEB POS sistemi içinde yer almaktadır.

TEB POS Ürünleri Nelerdir?

teb pos urunleri nelerdir

TEB Bankası’nın POS ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ortak POS
 • DCC POS
 • Sanal POS
 • Doktor POS
 • POS Plus
 • Yasarkasa POS
 • Bonus POS
 • Döviz POS

Bu POS çeşitleri, TEB Bankası tarafından katılımcılara verilen POS avantajları arasında yer almaktadır.

TEB Ortak POS Nedir?

TEB Bankası ortak POS uygulamasının özelliği, birden fazla bankaya ait POS uygulamalarının tek POS makinesinde buluşması ile ortaya çıkan avantajdır. Bu şekilde kullanılan POS cihazından yapılan işlemler, tüm bankalardan sizin hesabınıza geçirilmektedir.

TEB DCC POS Nedir?

TEB Bankası DCC POS uygulamasının özelliği, hedef kitlesine yurtdışından gelen misafirleri almasıdır. Bir kartın birden fazla para biriminde işlem yapabilmesini sağlayan bir kur dönüşüm makinesidir. Bu POS türü, müşterinin ödeme tutarını, ödeme anında kendi para birimine çevirir ve ekstresine o şekilde yansıtır. 12 farklı para birimi ile bu karttan işlem yapılabilmektedir. Yurt dışı kartı bu şekilde okutulduğunda POS, kartın hangi ülkeye ait olduğunu tespit eder ve o ülkenin para birimi ile çekim yapar. Para birimi DCC sistemine kayıtlı ile POS, girilen Türk Lirası miktarını direkt olarak çevirir ve işlemi o şekilde yürütür. Bu işlemde müşterinin bu konuda bilgilendirilmesi önemlidir. İşlem, aynı zamanda ağırlıklı olarak yabancı turistle iç içe olan bölgelerde kullanılması sebebiyle kur farkını satıcının lehine çevirir.

TEB Sanal POS Nedir?

teb sanal pos nedir

TEB Bankası sanal POS uygulaması, elektronik ticarette kullanılabilecek bir ödeme sistemidir. Ürün veya hizmetin internet üzerinden alım satımı ile elde edilecek gelirin, yine internet üzerinden taraflara iletilmesi ile oluşan alışveriştir. TEB POS hizmetleri arasında yer alan bu hizmetin özelliği, müşteri beklentilerine daha hızlı yanıt vermesi ve para dengesini daha hızlı bir şekilde sağlamasıdır. Bu POS türünün firmalar açısından avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • İnternetin aktif kullanımını gerektirdiğinden, daha iyi bir satış kanalı oluşturmayı sağlar.
 • Pazarı genişleterek müşteri potansiyelinin oluşmasını sağlar.
 • Bu POS ile işlemler 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmektedir.
 • POS cihazının belirli bir noktaya bağlı olmaması, masrafları azaltır.
 • Bu cihaz, daha hızlı bir işlem kalitesi sağlar.

TEB POS Plus Nedir?

TEB POS Plus uygulaması, kartlara fazladan haklar tanıyan bir sistemdir. Mail order ile kredi kartıyla satış yapan firmaların kartlarına daha iyi bir müşteri memnuniyeti sağlamak için bazı ek özellikler yükler. Peşin ya da taksitli, yurtiçi tüm kartlara fırsat sunulmasına imkan tanır. Bu ürün, büyük firmaların kendi aralarındaki alışverişi sağlamaları için kullanılabilir. Bayilere satış yapan ana satıcılar, bu ürünü kullanarak bayi kartlarına ek özellikler tanımlayabilir. Aynı zamanda düzenli olarak taksit özelliği kullanan dershane gibi işletmeler, bu kart ile taksitli alışverişlerde avantaj sağlayabilir. İşlem hacmi yoğun olan tüm firmalarda TEB POS makinelerinin bu özelliğe sahip türleri kullanılarak daha fazla imkandan yararlanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ