YeniKrediNotlari.om

QNB Finansbank Taşıt Kredisi ve Motosiklet Kredisi Sağlıyor!

Bireysel müşterilerin yüklü masrafları için bankalardan kullandıkları kredilerden biri de taşıt kredisi konumunda. QNB Finansbank da müşterilerine sunduğu taşıt kredisi kapsamında cazip fırsatlarla ön plana çıkıyor. Banka, bunun haricinde motosiklet tutkunları için de kredi imkanı sağlıyor. Hem otomobil almak için nakit desteğine ihtiyaç duyan müşteriler, hem de motosiklet alabilmek için finansman ihtiyacı hisseden müşteriler QNB Finansbank’a kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Üstelik bu imkan yalnızca sıfır kilometre taşıt yahut motosiklet almak isteyen müşteriler için değil, ikinci el araç ve ikinci el motosiklet almak isteyen müşteriler için de sunulmaktadır.

QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi!

QNB Finansbank  taşıt kredisi kapsamında likidite edinerek otomobil almak isteyen müşteriler sıfır kilometre araç veya ikinci el araç alabileceklerdir. İkinci el araçlar için belirlenen üst yaş limiti sekizdir. Bununla birlikte banka, aracın yaşına göre geri ödeme vadesini düzenlemektedir.

QNB Finansbank, taşıt almak isteyen müşterilerine sunduğu kredi desteği kapsamında uzun vade seçenekleri ile müşterilerin geri ödemelerini kolayca yapmalarına imkan tanımaktadır. Sıfır kilometre araçlardan, beş yaşına kadar olan araçlara kadar bütün taşıtlar için banka tarafından sağlanılan vade 48 ay olarak belirlenmiştir. 6 yaşından 8 yaşına kadar olan araçlar için geri ödeme vadesi; aracın yaşı ile toplandığında 10 yılı geçmeyecek şekilde olabilmektedir. Yani 8 yaşında bir araç alımı için QNB Finansbank’tan taşıt kredisi kullanan müşteri, azami 2 yıllık vadede borcunu geri ödeyebilecektir.

Krediye konu taşıt ister sıfır kilometre olsun, ister ikinci el araç olsun, banka tarafından tatbik edilecek faiz oranı aylık yüzde 1,35’dir. Ayrıca banka, müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi meblağının binde beşine BSMV eklenerek hesaplanmaktadır. Krediye konu masraflar; kredi tahsis ücreti, rehin tesis bedeli ve hayat sigortası kredi meblağı ile birlikte vadelendirilerek bankaya taksitler halinde geri ödenebilmektedir.

Bankadan kullanılacak taşıt kredisi, alınacak aracın değerinin 50 bin liraya kadar olması durumunda yüzde 70’i (35 bin Türk Lirası), 50 bin lira üzerindeki kısmı için de yüzde 50’si kadar olabilmektedir. Taşıt kredisi kapsamında müşterilerde kefil şartı aranmamakta olup, bu durum müşteri özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Kredi kullanımı için krediye konu aracın teminat gösterilmesi yeterli olmaktadır. Taşıt kredisi başvuruları banka şubelerinden gerçekleştirilebildiği gibi, QNB Finansbank resmi internet sitesi aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Bu kapsamda bankadan 20 bin lira taşıt kredisi kullanan bir müşterinin geri ödemelerini 24 ay vadede aylık olarak yapmak istemesi durumunda taksitleri bin 12,45 Türk Lirası olacaktır. Kredi kapsamında 105 lira kredi tahsis ücreti tahsil edilecek olup, kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 21,8931 seviyesinde gerçekleşecektir.

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

Otomobil almak için nakit desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar gibi, motosiklet almak için de finansman desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar da bulunmaktadır. Bu durumu dikkate alan QNB Finansbank, müşterilerine motosiklet kredisi sağlamaktadır. Bu kredinin de faiz oranı, tıpkı taşıt kredisinde olduğu gibi yüzde 1,35 seviyesindedir.

QNB Finansbank motosiklet kredisi kapsamında nakit kullanmak isteyen müşterilerin satın alacakları motosikletlerin;  Honda, BMW, Suzuki, Yamaha, Harley Davidson, Kawasaki, KTM, Bombardier, Ducati, Vespa veya Polaris markalarından biri olması bankacı şart koşulmaktadır. Motosiklet kredisi edinmek isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ile birlikte masraf tutarları ve kredi tahsis ücreti de taşıt kredisi seçeneğindeki ile aynıdır. Yukarıda belirttiğimiz 20 bin Türk Lirası kredi edinimindeki örnek hesaplama motosiklet kredisi için de geçerlidir. Diğer taşıt kredilerini de inceleyerek size en uygun taşıt kredisini seçmek istiyorsanız buradan diğer araç kredilerine göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ