YeniKrediNotlari.om

48 Ay Vadeli Şekerbank Taşıt Kredisi Kampanyası

Otomobil sahibi olmak hemen herkesin hayali konumunda olsa da, bu durumun yüksek masraflı olmasından dolayı araç alacak vatandaşlar çoğu zaman buna cesaret edemiyor. Elinde bir miktar nakdi bulunan ve bu nakdin üzerini tamamlayarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için taşıt kredisi kullanarak otomobil almak mümkün olabilmekte. Pek çok alanda gerek bireysel, gerekse ticari müşterilerine kredi desteği sağlayan Şekerbank da taşıt kredisi sunan bankalar arasında yer alıyor. Bankanın son olarak düzenlediği taşıt kredisi kampanyası kapsamında, araç almak isteyen müşterilere cazip faiz oranları ile finansman desteği sunulmakta.

Şekerbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında finansman desteği sağlayarak araç almak isteyen vatandaşlar için banka tarafından herhangi bir model ya da marka zorunluluğu getirilmemiştir. Müşteriler, istedikleri marka otomobili satın almak için bankadan kredi desteği edinebilmektedirler. Şekerbank taşıt kredisi kampanyası uyarınca likidite kullanmak isteyen müşteriler minimum bin Türk Lirası, maksimum ise 100 bin Türk Lirası nakit desteği alabileceklerdir. Bu aralıktaki kredi başvuruları, müşteri talebi doğrultusunda bankaca değerlendirilip, müşterinin gelirine ve ödeme kapasitesine göre karar verilmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Kampanyası Faiz Oranları

Kampanya kapsamında Şekerbank müşterilerine en az 3 ay, en fazla 48 ay olmak üzere vade imkanı tanımaktadır. Bu yelpazede müşteriler tercih ettikleri vadede geri ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir. Şekerbank taşıt kredisi kampanyası dahilinde kredi kullanarak otomobil sahibi olmak isteyen müşterilerine tatbik ettiği faiz oranını müşterinin vade talebine göre belirlemektedir. Kampanyanın başlangıç faiz oranı olarak aylık yüzde 1,48 faiz oranı belirlenmiştir. Bahse konu faiz oranı 3 aydan 24 aya kadar vade tercih ederek geri ödemelerini yapmak isteyen müşteriler için geçerlidir.

Daha uzun vadelerde kredi geri ödemelerini yapmak isteyen müşteriler için de seçenekler mevcuttur. Bankadan kullandığı taşıt kredisinin geri ödemelerini bankaya 25 ay ila 36 ay aralığında bir vadede yapmak isteyen müşteriler için bankanın uyguladığı faiz oranı aylık yüzde 1,53 seviyesindedir. Son vade dilimi olan 37 ay ila 48 ay aralığında bir vade tercih eden müşterilere uygulanan faiz oranı, kredi kampanyası özelinde en yüksek düzeyine ulaşmaktadır. Bu vade yelpazesi için bankaca belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,55 noktasındadır. Bankanın tayin ettiği faiz oranları, müşterinin talep ettiği kredi tutarına göre değişmemekte olup, faiz oranlarındaki farklılık yalnızca vade dilimi ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Örnek Hesaplamaları

Bankadan taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için örnek hesaplamalar yapmakta yarar olacağı aşikar. Şekerbank taşıt kredisi kampanyası dahilinde 20 bin Türk Lirası finansman edinene bir müşteri, geri ödemelerini 24 ay vadede yapmak istemesi durumunda aylık yüzde 1,48 faiz oranına tabi olacaktır. Bu durumda müşterinin bankaya her ay sabit bin 31 lira taksit ödemesi yapması gerekecektir. Kredi vadesi nihayete erdiğinde müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 24 bin 744 Türk Lirası olacaktır. Bu durumda müşterinin 2 yıl sonunda karşılaşacağı faiz yükü 4 bin 744 Türk Lirası olacaktır. Kredinin müşteriye toplam aylık maliyet oranı yüzde 2,0161 olurken, yıllık toplam maliyet oranı da yüzde 24,1937 olarak gerçekleşecektir.

Taşıt kredisi kampanyası dahilinde kullandığı 20 bin Türk Lirası krediyi bankaya 48 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,55 ve bankaya ödeyeceği aylık taksit tutarları 634 Türk Lirası olacaktır. Bu durumda müşterinin toplam geri ödeme tutarı 30 bin 432 Türk Lirası düzeyini bulacaktır. Her iki örnekte de banka, müşterisinden 105 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Araç sigortası, hayat sigortası, kasko bedeli de müşteriye ait olup, bu ücretler müşteri özelinde değişmektedir. Diğer taşıt kredisi seçeneklerine buradan göz atarak sizin için en cazip taşıt kredisi seçeneğini bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ