YeniKrediNotlari.om

Öğrenciler Bankalardan Kredi Kullanabilir Mi?

Herkesin duyduğu gibi belli durumlarda öğrencilerde kredi ihtiyacı duyabilir. Bankalar belirli koşullar sağlandığı takdirde öğrencilere kredi vermektedir. Fakat kredi kullanan kişilerin genellikle öğrencilerin ebeveynleri olduğu görebiliyoruz. Yazımızda sizlere bankaların hangi koşullarda öğrencilere kredi verdiği hakkında bilgi vereceğiz.

Kendilerine kredi verilip verilemeyeceğini en fazla merak eden kişilerin öğrenciler olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar öğrencilere sadece belirli koşullar sağlandığı zaman kredi vermektedir. Yani öğrenciler bankalardan kredi kullanacakları sırada gerçekten çok fazla zorlanırlar. Bir öğrencinin bankadan kredi kullanabilmesi için ilk olarak bankaların öne sürdüğü bütün şartlara sahip olmaları gerekir.

Öğrenciler Hangi Koşullarda Kredi Kullanabilir

Bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız ve henüz öğrenciyseniz mutlaka bankaların kredi verme koşullarının ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bankalar kredi talebinde bulunan herkese kredi vermemektedir. Kredi kullanmak isteyen kişinin ilk olarak bu koşullar hakkında bilgisinin olması gerekir. Öğrencilerin kredi kullanabilmesi için gerekli olan şartlar şu şekildedir:

-En az 18 yaşından gün alınmalıdır

-Kişinin öğrenciliğin yanı sıra düzenli gelir elde ettikleri bir maaşı olmalıdır. Kişi yarı zamanlı sigortalı bir şekilde bir işte çalışmalıdır.

-Kullanılan krediyi ödeyecek kadar yeterli krediye sahip olabilmek.

-Maaşı olan öğrencilerin maaşını belgeleyebilmesi gerekir.

-Kredi notu yüksek olmalıdır.

Öğrenciler arasında kredi çekmek isteyen kişiler mutlaka yarı zamanlı bir işte veya boş vakitlerinde çalışması gerekmektedir. Çalışma saat ve günleriniz sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Yalnız kredi kullanmak isteyen öğrencilerin başvurularının onaylanması için çalıştıkları kurumlarda işverenlerin sizi sigortalı olarak göstermesi gerekmektedir. Aynı zamanda aylık geliriniz kredinizin taksitlerini ödeyebilecek seviyede olmalıdır. Bankalara göre kredi taksitleri kişinin maaşının yarısını geçmeyecek düzeyde olmalıdır.

Bankalardan Kredi Alamayan Kişiler Ne Yapmalıdır

Bankalardan kredi alamıyor yani bu konuda gerekli şartları taşımıyorsanız sizin için ebeveynleriniz kredi kullanabilir. Çalışmayan öğrencilere yani geliri olmayanlara bankalar kredi vermemektedir. Burada yapabileceğiniz tek şey ise anne ve babanızdan sizin için kredi kullanmasını talep etmek olacaktır.

Çocukları için kredi kullanmak isteyen kişiler eğitim kredisi ve ihtiyaç kredi adı altında bu kredileri kullanabilir. Çekilen bu kredilerle çocuklarının kurs masraflarını, yurt masrafları veya üniversite eğitim masraflarını karşılayabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ