YeniKrediNotlari.om

QNB Finansbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

QNB Finansbank’ta altın hesabı açma işlemleri fiziki şube dışında dijital bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirilir. QNB Finansbank altın hesabı açılış başvuruları şu kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir:

 1. En yakın QNB Finansbank şubesi
 2. Telefon Bankacılığı şubesi
 3. İnternet Bankacılığı şubesi
 4. SMS hattı (2273)

QNB Finansbank Altın Hesabı Başvuru Şartları Nelerdir?

qnb finansbank altin hesabi acma basvurusu
1xbet
Finansbank’ta altın hesabına başvuru koşulları sadece müşteri olmak olarak tanımlanmıştır. Bankada hesap açtırarak QNB Finansbank müşterisi olunması halinde vadeli, vadesiz ve birikim altın hesabı açılışları gerçekleştirilebilir.

QNB Finansbank Altın Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank’ta altın hesabı açmak için başvurular yukarıda paylaşılan dört bankacılık kanalı üzerinden gerçekleştirilir. Bankada altın hesabı açmak için izlemeniz gereken yollar aşağıda özetlenmektedir:

 • Banka Şubesinden QNB Finansbank Altın Hesabı Açmak: Banka şubelerine kimlik kartı veya TC kimlik numarası yazılı ehliyet ve pasaport gibi belge ile müracaat etmek yeterlidir.
 • İnternet Bankacılığından QNB Finansbank Altın Hesabı Açmak: QNB Finansbank internet bankacılığı şubesine giriş yapılması sonrasında “Hesaplarım” menüsü altından altın hesabı açılışı gerçekleştirilir.
 • Telefon Bankacılığından QNB Finansbank Altın Hesabı Açmak: 0850 222 0 900 numaraları üzerinden QNB Finansbank telefon bankacılığı şubesine ulaşılır ve sesli yanıt sistemi erişim yetkisi bulunması halinde “Altın hesabı açmak istiyorum” talimatı vererek hesap açılış işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • SMS ile QNB Finansbank Altın Hesabı Açmak: 2273 numarasına “Altın” yazarak kısa mesaj göndermek yeterlidir.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

QNB Finansbank’ta vadeli altın hesabı Altın Hesabı adı ile açılabilir. Altın hesabı vadesiz tercihlere göre de açılabilmektedir. Gram altın bazında birikim yapılabilen QNB Finansbank altın hesabı özellikleri şu şekildedir:

 1. Başvuru kanalları üzerinden istenildiği an kapatılabilir.
 2. Takasbank altın transferi üyesi bankalar arasında altın transferi yapılabilir.
 3. İşçilik giderleri ve altın tarihi gibi değişkenlerden etkilenmeden altın alım ve satımı yapılabilir.
 4. Talep doğrultusunda hesap üzerinden 995/1000 saflıkta gram altın cinsinden fiziki altın teslim alınabilir.

QNB Finansbank Altın Biriktiren Hesap Nedir?

qnb finansbank altin biriktiren hesap nedir

Finansbank’ın altın biriktiren hesabı düzenli birikim yapmaya yönelik geliştirilmiş vadesiz hesap türüdür. Faiz getirisi elde edilemeyen hesap, aylık veya farklı periyotlarda verilen talimatlar ile belirlenen hedef doğrultusunda altın biriktirmek için kullanılır. Biriktiren altın hesabı özellikleri ise şunlardır:

 1. Vadesiz hesap ve kredi kartı üzerinden altın alım talimatı verilebilir.
 2. Hesap açılış alt ve üst limiti bulunmamaktadır.
 3. İstenildiği taktirde birikimler farklı bir vadeli hesaba aktarılabilir.
 4. Herhangi bir kayıp yaşanmadan hesap kapatılabilir.
 5. Altın alım talimatları en az 0,5 gram ve en çok 100 gram olarak, yarım gram katları olacak şekilde verilebilir.

QNB Finansbank Altın Günleri Nedir?

Finansbank’ta altın günleri İstanbul Altın Rafinerisi uzman ekibi tarafından yapılan değerleme ile 14, 18, 22 ve 24 ayar gram altınların fiziki olarak teslim alındığı günlerdir. Altın toplama günleri adı ile düzenlenen bu günlerde fiziki altınlar, vadeli veya vadesiz altın hesap üzerinde 24 ayar has altın cinsinden saklanabilir. Altın toplama günlerine katılmak için banka tarafından güncel yayımlanan yetkili banka şubelerini takip ederek, ilgili şubeler üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gereklidir.

QNB Finansbank Altın Hesabından Fiziki Altın Teslim Alabilir Miyim?

QNB Finansbank altın hesabında fiziki altın teslimi yapılmaktadır. Banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek teslimatlar için minimum tutar sınırlaması bulunmaktadır. QNB Finansbank altın hesabı üzerinden en az 1 kg altın için fiziki teslim talimatı yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ