YeniKrediNotlari.om

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank kredili mevduat hesabının diğer adı Artı Para’dır. Artı para hesabı açmak isteyen ve Akbank müşterisi olmayan kişiler başvurularını Akbank şubelerine bizzat yapmalıdır. Akbank kredili mevduat hesabı açtırabilmek için öncelikle en yakın şubeden vadesiz hesap açtırmanız gerekir.

Banka müşterisi olanlar hesap başvurusunu ayrıca internet sitesi, mobil uygulama ve ATM’lerden de yapılabilir. SMS ile hesap açma başvurusu yapılamaz.

Online işlemler ya da ATM’lerden gerçekleştirilecek işlemler için menüye girerek başvurular seçeneğinden krediler ve ek hesap başvurusunu seçerek gerekli bilgileri doldurmalıdır. Akbank kredili mevduat hesabı kullanımı için banka ücret ya da komisyon almaz.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

akbank mevduat hesabi icin gereken belgeler

Başvuru esnasında talep edilen evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • İkametgâh belgesi ya da son 3 aya ait herhangi bir fatura örneği
 • Aylık gelirinizi gösterir belgeler (Gelir belgesi, SGK sicil numarası, maaş bordrosu, kira kontratı vs.)
 • Serbest meslek sahiplerinden vergi levhası ya da ticaret sicil belgesi
 • Ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgeler istenmektedir.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı İle Neler Yapılabilir?

Kredili mevduat hesabınızla gerçekleştirebileceğiniz işlemler aşağıdaki şekildedir:

 • Kredili mevduat hesabı başvurunuzun onaylanmasıyla vadesiz hesabınıza ek kredi limiti belirlenir.
 • Kredili mevduat hesabınızı kullandığınız dönemin ücretini ödersiniz. Kullanmadığınız dönemler için faiz uygulanmaz, ek ödeme alınmaz ya da ödeme yapmanız gerekmez. Günlük faiz uygulanır.
 • Kredili mevduat hesabının gün içinde kullanılıp tekrar artı hesaba geçirilmesi durumunda da 1 günlük faiz uygulaması yapılır.
 • Kredili mevduat hesabınızla ATM ve şubelerden nakit çekebilirsiniz.
 • Vadesiz hesabınızla bağlı banka kartınızla Kredili mevduat hesabınızı kullanarak alışveriş yapabilmeniz mümkündür.
 • Kredili mevduat hesabınızla fatura, kredi taksiti, kira veya kredi kartı taksiti ödemesi yapılabilir. Akbank kredili mevduat hesabı ile sigorta ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınız eksi bakiyede ise vadesiz hesabınıza para girişi olduğunda otomatik olarak borcunuz çekilir.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Arttırılır?

Limit artırma işlemlerinizi 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 müşteri çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda şubeler, Akbank Direkt ve Akbank ATM’leri üzerinden de işlem gerçekleştirilebilir. Hesap limiti müşterinin gelirine, Findeks kredi notuna ve borç durumuna bakılır. Değerlendirme sonrası banka uygun görür ise limit artışınız gerçekleşir.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Güncel Borç Durumumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

akbank mevduat guncel bors sorgulama

Kredi borç durumunuzu sorgulamak için 444 25 25 müşteri çağrı merkezini aramanız ya da Akbank Direkt üzerinden sorgulama yapmanız yeterlidir. Aylık borç bilginiz e posta olarak da iletilmektedir. Sistemde kayıtlı e posta adresiniz yok ise 4442525 ya da 0850 222 25 25 müşteri hizmetlerini arayarak e posta adresinizi bildirebilirsiniz. Postalarınızdan borç takibinizi yapabilirsiniz. Posta gönderim maliyeti 2,20 TL olarak tarafınıza yansıtılır.

Taksitli ek hesap kullanıyorsanız ilk taksit tutarını takip eden ayın 15’inde ödenir. Taksitli artı para hesaplamasında POS için 9, ATM, şube, mobil için ise 11 ay vade kısıtlamaları mevcuttur.

Kredili mevduat hesabı faiz oranları günlük olarak işler. Hesabınızın asgari ödemesiniz ödeme gününden itibaren 14 gün içinde yapmamanız durumunda hesabınız kapatılır. Bu süre zarfında faiz işlemeye devam eder.

Kredili mevduat hesabında belirlenmiş günlük faiz oranı %1,89’dur. 100 TL için 7 günlük faiz 100,53 TL, 30 günlük faiz 102,26 TL’dir.

Faiz oranı 27 Mayıs 2021 tarihi itibariyle aylık %1,98, yıllık %23,76 üzerinden hesaplanmaya başlayacaktır. Efektif yıllık faiz ise %28,51 olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ