YeniKrediNotlari.om

Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi borcu ertelemek isteyen müşterilerine internet ve telefon bankacılığı ile hizmet veriyor. Korona virüsü nedeni ile alınan önlemler kapsamında birçok işlem telefon ve internet bankacılığına taşındı. Bu işlemler arasında kredi erteleme, kredi başvurusu ve borç ödeme gibi işlemler de yer alıyor. Vakıfbank kredi ertelemesi yapmak isteyen kullanıcılarına birçok farklı kanal aracılığı ile hızlı işlem özelliğini sunuyor. Vakıflar Bankası kredi ertelemek isteyenlere en fazla 3 ay erteleme imkanı verir.

Vakıfbank Bireysel Kredi Erteleme Süresi Nedir?

vakifbank bireysel kredi erteleme suresi

Vakıfbank bireysel kredi erteleme süresi 3 ay olarak belirlendi. Bireysel ve kurumsal kredi veren ve bu neden ile tüzel ve gerçek kişiler ile çalışan Vakıflar Bankasının erteleme süresi farklılık gösterir. Bireysel kredi alan gerçek kişiler için belirlenen süre 3 aydır. Alınan kredilerin, borç erteleme işlemleri 3 aylık süre ile yapılabilir. Aynı süre zarfı kredi kartı borcu için de geçerlidir. Kredi ve kredi kartı borçları için Vakıflar Bankası en fazla 3 aya kadar olan erteleme işlemlerine izin veriyor. Vakıfbank bireysel kredi erteleme işlemi bankanın belirlediği kanallardan yapılır.

Vakıfbank Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

Vakıfbank kredi erteleme kanalları korona virüs pandemisi nedeni ile çevrim içi platformlar olarak belirlendi. Pandemi önlemleri gereğince birçok işlemin çevrim içi bankacılık uygulamaları aracılığı ile yapılmasını sağlıyor. Vakıflar Bankası kredi ertelemesi için de aynı kanalların kullanılmasına izin veriyor. Vakıfbank tarafından belirlenen kredi erteleme kanalları şunlardır:

 • Vakıfbank internet bankacılığı
 • Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması
 • Vakıfbank müşteri iletişim merkezi (0 850 222 07 24 ve / veya 444 07 24)
 • Vakıfbank banka şubeleri

Aracılığı ile kredi erteleme yapılabilir.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Vakıfbank kredi başvurusu yapmak isteyenler eğer banka müşterisi ise bankanın tüm kanallarını kullanabilir. Ancak banka müşterisi olmayan kişiler internet bankacılığını kullanamaz ve bu neden ile diğer kanalları tercih etmesi gerekir. Vakıfbank kredi başvurusu yapılan kanallar şunlardır:

 • Vakıflar Bankası resmi internet sitesi
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • SMS
 • ATM
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi

Kullanılarak kredi başvurusu yapılabilir. Vakıfbank kredi başvuruları için ön değerlendirme sonuçlarını aynı gün içerisinde başvuru sahiplerine SMS olarak bildirir. Vakıfbank kredi erteleme işlemleri başvuru kadar pratiktir.

Vakıfbank Kredi Türleri Nedir?

vakifbank kredi turleri nedir

Vakıfbank kredi çeşitleri bireysel ve kurumsal olarak iki farklı kategoride incelenir. Vakıflar Bankası tarafından belirlenen bireysel krediler şunlardır:

 • İhtiyaç kredisi (Düğün, evlilik, eğitim, tatil vd.)
 • Taşıt kredisi (sıfır ve ikinci el araçlar için)
 • Konut kredisi

Olmak üzere 3 ana başlığa ayrılan Vakıfbank kredileri için müşteriler ihtiyaçlarına göre seçim yaparak başvurularını gerçekleştirebilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Ertelenir Mi?

Vakıfbank kredi kartı borcu ertelemesi yapmak isteyenlere 3 aylık bir süre tanır. 3 ay boyunca kredi kartı ekstreleri ertelenir ve müşteri tarafından herhangi bir borç ödenmez. Kredi kartı borçlarını ertelemek isteyenlerin internet veya mobil bankacılık uygulamalarını tercih etmesi gerekir. Aynı zamanda müşteri hizmetlerinden de kredi kartı borç ertelemesi yapılabilir. Vakıflar Bankası kredi kartı borç ertelemesi yapmak için internet bankacılığı şifresinin olması gerekir.

Vakıfbank Kredi Borcu Ertelemesi Kredi Puanını Etkiler Mi?

Vakıfbank kredi borcu erteleme işlemi müşterilerin kredi puanları üzerinde herhangi bir etki bırakmaz. Banka ile anlaşmalı bir şekilde kredi ertelemesi yapıldığı ve erteleme imkanı müşteriye bir hak olarak verildiği için kredi notu düşmez. Vakıfbank kredi ertelemesi için bankaya müracaat edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ