YeniKrediNotlari.om

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi İle Nakit Desteği Sağlıyor!

Yapı Kredi Bankası bireysel müşterileri için sağladığı kredilerin yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Banka tarafından düzenlenen bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında nakde ihtiyaç duyan tüm vatandaşlar finansman edinme imkanına kavuşuyor. Banka, sağladığı kredilerin geri ödemeleri için müşterilerine 48 aya kadar da vade olanağı tanıyor. Bu sayede müşteri tarafından kullanılan finansman uzun vadelerde küçük taksitlerle geri ödenebiliyor.

Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi uyarınca müşterilere sunulan faiz oranı aylık yüzde 1,30 seviyesinden başlamaktadır. Bahse konu faiz oranı, müşteri özelinde yükselebilmektedir. Faiz oranının alt sınırı aylık yüzde 1,30 olmakla birlikte, müşterinin tercih ettiği vade dilimi ve talep ettiği kredi tutarına göre faiz oranında yukarı yönlü hareketlilik yaşanmaktadır.

Bankanın düzenlediği bireysel ihtiyaç kredisi ürününden faydalanarak nakit ihtiyacını gidermek isteyen müşterinin başvurabileceği minimum kredi tutarı bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu tutarın altında kredi banka tarafından sağlanmamaktadır. Kredi başvurusunda herhangi bir üst limit banka tarafından deklare edilmemiş olup, bu tutar müşteri talebine göre banka tarafından değerlendirilerek karar verilmektedir.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama!

Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında finansman edinmek isteyen müşteriler için çeşitli örnek hesaplamalar yapmak yerinde olacaktır. Bankanın bu ürünü dahilinde 5 bin Türk Lirası kredi edinen ve banka tarafından aylık yüzde 1,39 faiz oranına tabi tutulan müşterinin 24 ay vadede bankaya ödeyeceği aylık sabit taksitleri 254,52’er Türk Lirası olacaktır. Kredi vadesi nihayete erdiğinde müşteri toplamda bankaya 6.108,48 Türk Lirası ödeme yapmış olacaktır. Kredinin yıllık faiz oranı yüzde 22,6195 olarak gerçekleşecektir.

Bankadan kredi kampanyası kapsamında 5 bin Türk Lirası nakit edinen ve bu kapsamda aylık yüzde 1,43 faiz oranına tabi tutulan müşterinin 24 ay vadede aylık taksit tutarları 255,93 lira seviyesindedir. 24 ayın sonunda müşterinin bankaya ödediği toplam tutar 6.142,32 lira düzeyine ulaşacaktır. Her iki örnekte de banka, müşteriden 25 lira kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Bu tahsilat kredi kullandırımı esnasında peşin olarak gerçekleşecektir.

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi dahilinde 10 bin Türk Lirası kredi kullanarak bankaya olan borcunu 36 ay vadede geri ödemek isteyen bir müşteri, aylık yüzde 1,36 faiz oranından faydalanması durumunda her ay bankaya 369,52 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır.  Ayrıca banka, müşterisinden bir defaya mahsus olmak üzere 50 lira dosya masrafı talep edecektir. 3 yılın sonunda müşterinin bankaya yaptığı toplam geri ödeme tutarı 13.302,72 Türk Lirası’nı bulacaktır. Bu örnekte kredinin yıllık faiz oranı yüzde 21,9001 düzeyindedir.

Bahse konu kredi ürünü uyarınca bankadan 20 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen bir müşteri; geri ödemelerini 36 ay vadede yapmak isterse aylık yüzde 1,33 faiz oranından yararlanabilecektir. Bu durumda müşterinin bankaya her ay 734,66 Türk Lirası taksit ödemesi yapması gerekecektir. Kredi vadesi nihayete erdiğinde müşterinin yaptığı toplam ödeme tutarı 26.447,76 Türk Lirası seviyesini bulacaktır. Kredi kapsamında müşteriden 100 lira kredi tahsis ücreti banka tarafından tahsil edilecektir. Söz konusu seçenekte kredinin yıllık faiz oranı yüzde 21,3821 noktasındadır.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu!

Yapı Kredi Bankası, bu kredinin sunduğu imkanlardan yararlanarak nakit elde etmek isteyen müşterilerinin başvurularını banka şubelerinden aldığı gibi, kendi resmi internet sitesinden de müşterilerine başvuru imkanı sağlamaktadır. Ayrıca kredi başvurusu için cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “Kredi Türü, TCKN, Aylık Net Gelir” aralarda boşluk bırakılarak yazılıp 4411’e SMS gönderilebilmektedir. (Örnek: Bireysel 987345678901 1450)

Kredi başvurusunu telefon vasıtası ile yapmak isteyen vatandaşlar 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabileceklerdir. Ayrıca Yapı Kredi ATM’lerinden de başvuru yapılabilmektedir. En cazip ihtiyaç kredisini bulmak için buradan diğer seçeneklere göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ