YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

İşbank kredi erteleme işlemi banka tarafından belirlenen kredi türleri için yapılabilir. İnternet bankacılığı başta olmak üzere tüm banka kanallarından kredi erteleme işlemi yapmak mümkündür. İş Bankası kredi erteleme seçeneğini tüm müşterilerine sunar. İş Bankası müşterileri tüzel veya gerçek kişi olmaları fark etmeksizin kredi borçlarını erteleyebilirler. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi borcu ertelemesi yapılabilir. İnternet bankacılığı şifresi ve müşteri numarası ile mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.

İş Bankası Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

İş Bankası kredi başvurusu bankanın seçtiği platformlardan yapılır. İş Bankasının kredilerine başvuru yapılmak isteniyor ise kullanılması gereken başvuru kanalları şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • SMS
 • ATM
 • Banka şubesi
 • Müşteri hizmetleri

Kullanılarak kredi başvurusu yapılabilir. Ayrıca İş Bankasının resmi internet sitesi üzerinden de hızlı kredi başvurusu yapılabilir. Başvuru sonuçları aynı gün içinde SMS ile bildirilir.

İş Bankası Kredi Türleri Nedir?

is bankasi kredi turleri nedir

İş Bankası kredi türleri ihtiyaca göre şekillenir ve banka tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda her sene yeni kredi türleri açıklanır. İş Bankası kredi türleri şunlardır:

 • İhtiyaç kredisi
 • Hızlı kredi
 • Ev kredisi
 • Düğün kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Taşıt kredisi

Banka müşterisi olan kişiler bankanın şifreli kanallarından başvurularını tamamlayabilir. Ancak henüz banka müşterisi olmayan kişiler internet sitesi, banka şubesi ve SMS üzerinden başvuru yapabilir.

İş Bankası Gençlere Kredi Veriyor Mu?

İşbank genç kredisi veren bankalar arasında yer alır. İhtiyaç kredisi kapsamında 18 yaşını doldurmuş olan herkesin kredi başvurusu yapmasına izin verilir. Herhangi bir gelir belgesi bulunmuyor ise gençlerin kredi alma şansları oldukça düşüktür. Ancak kredi notu, aylık gelir miktarı ve diğer bilgiler göz önünde bulundurularak düşük miktarlarda kredi verilebilir. İş Bankası kredi erteleme imkanından sadece kredi alan kişiler yararlanabilir.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Verir Mi?

İşbank gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer almaz. İş Bankası üzerinden kredi başvurusu yapılıyor ise ön başvurunun ardından mutlaka gelir belgesinin ibraz edilmesi gerekir. Aylık kazancı düşük olan ve aktif olarak bir yerde çalışmayan kişilerin kredi notu yüksek olsa dahi başvuruları reddedilir. İş Bankasına kredi başvuru yapacak kişilerin mutlaka gelir belgeleri olması ve aylık düzenli kazanç elde etmeleri beklenir.

İş Bankası Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

is bankasi kredi erteleme nereden yapilir

İş Bankası kredi erteleme yapmak için internet bankacılığı kullanılabilir. İnternet şubesine ek olarak kullanılabilecek platformlar şunlardır:

 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi

Üzerinden kredi borcu erteleme yapılabilir. Ayrıca bazı kredi türleri SMS ile kredi borcu ertelemesinin yapılmasına da izin verir. Türkiye İş Bankası 1 ayık kredi ertelemesi yapılmasına izin veren bir bankadır. Kredi ertelemek için internet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yaparak kredilerim, taksitlerim, borç erteleme seçeneklerinin sırası ile tercih edilmesi gerekir.

İş Bankası Kredi Erteleme Süresi Nedir?

İş Bankası kredi erteleme süresi 1 aydır. Kredi erteleme işlemi sürekli olarak yapılamaz ve sadece 1 ay kredi borcu ertelemesi yapılabilir. Vade süresinin uzaması veya bir sonraki ay 2 taksit şeklinde ödeme yapmak gibi seçenekler sunar. Bankanın sunduğu seçeneklerin müşteri tarafından değerlendirilmesi gerekir. Eğer vade uzatılır ise ana borcun üzerine eklenecek olan faiz miktarı da artacaktır. 3 ay erteleme yapmak isteyen kullanıcıların banka şubesi ile iletişime geçerek müşteri temsilcisi ile görüşmesi gerekir. İş Bankası kredi erteleme seçeneğinden yararlanmak isteyen kullanıcıların haklarını da iyi bilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ