YeniKrediNotlari.om

Denizbank Para Transferi Nasıl Yapılır?

Denizbank müşterileri transfer edecekleri parayı başka bir bankanın hesabına göndermek isterlerse bu durumda EFT yapmaları gerekir. EFT ile havale işlemini gerçekleştirmek isteyen Denizbank müşterileri ilk olarak internet bankacılığı sistemine giriş yapmalıdır. İnternet sitesindeki menüde bulunan para transferi seçeneğine tıklanır ve ekrana gelen diğer sayfadan EFT seçimi yapılır. EFT yapılacak olan kişinin adı, soyadı, IBAN bilgileri ve gönderilecek tutar eksiksiz bir şekilde doldurulur. EFT işlemi için onay verilmesi durumunda EFT işlemi gerçekleşir.
bonus veren
Denizbank müşterilerinin transfer yapmak istedikleri hesap aynı banka içinde ise bu durumda havale işlemi yapılmalıdır. Havale işlemini yaparken ilk adım havale yapacak olan kişinin internet bankacılığı sistemine giriş yapmasıdır. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra para transferi seçeneğinin altında bulunan havale seçeneğine tıklanır. Alıcı olan kişinin adı, soyadı, hesap numarası gibi bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulur. Havale işleminin gerçekleşme zamanı ve havale tutarı da girildikten sonra havaleye onay verilir.

Transfer yapmak isteyen kişi Denizbank cebe havale ile de işlemini gerçekleştirebilir. Denizbank cebe havale işlemini yapmak için bazı adımlar takip edilir. İlk önce internet bankacılığı sistemine giriş yapılır. Menüde bulunan, transfer işlemlerine daha sonra da havale seçeneğine tıklanır. Daha sonrasında telefon numarası yazılır ve havale işlemi gerçekleştirilir. Alıcı kişiye Denizbank referans numarası mesaj olarak gelir. Daha sonra Denizbank işlem bitince alıcıya transfer yapan kişinin bilgilerini ve şifresini mesaj olarak gönderir. Gelen şifre ile herhangi bir kart olmadan, Denizbank para transferi işlemi sonrası tutar ATM’den çekilebilir.

Denizbank Para Transferi Nasıl İptal Edilir?

denizbank para transfer iptali nasil yapilir

Denizbank para transferi işlemini iptal etmek için Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Transfer işlemi sırasında eksik ya da yanlış bilgi girilmesi sebebiyle işlemin iptali için 0850 222 08 00 numaralı telefon hattını aramak mümkündür. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra işlemin güvenliği için görevli sizden kimlik doğrulaması isteyecektir. Kimlik doğrulaması için sorulan sorulara doğru cevap verilmelidir. Bu işlemlerden sonra para transferi işleminizi iptal etmek istediğinizi iletmeniz yeterlidir. Eğer transfer edilen tutar hala havuzdaysa işlem iptal edilir. İşlemin iptal mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de mümkündür.

Denizbank Para Transferi Tutarı Ne Zaman Hesaba Geçer?

Transfer edilen tutar kısa sürede hesaba geçer. Eğer Denizbank hesapları arasında transfer yapılıyorsa bekleme süresi yok denecek kadar azdır. Denizbank para transferi başka bir bankaya yapılan transfer ise bankanın yoğunluğuna bağlı olarak 15 dakika kadar bir bekleme süresi sonrasında hesabınıza geçecektir.

Denizbank Para Transfer Ücretleri Ne Kadardır?

Denizbank’ın belirlediği işlem ücretleri şu şekildedir:

  • Şubeden yapılan EFT işlem ücreti işlem başına 4.75 TL’dir.
  • İnternet şubesinden yapılan EFT işlemi ücreti ise 1TL’dir.
  • Şubeden yapılan havale işlemi için kesilen işlem ücreti 2.38 TL’dir.
  • İşlemin internet bankacılığı üzerinden yapılması sonrası kesilen tutar ise 0.5 TL’dir.

Denizbank Para Transferi İşlem Limiti Ne Kadardır?

denizbank para transferi islem limiti ne kadardir

Bankanın para transferi için limit mevcuttur. EFT işleminin bir günlük limiti 100 bin TL’dir. Denizbank müşterileri hafta içi saat 08:30-16:00 arasında EFT işlemini yapabilirler. Eğer bu saatler içinde EFT işlemi gerçekleştirilirse, para aynı gün içinde gönderilen banka hesabına da geçer. Fakat mesai saatleri dışında da günün 24 saati EFT işlemi yapılabilir.

Havale ile gönderilen para 7 gün içinde çekilmelidir. Eğer para çekilmezse gönderen kişinin hesabına geri iade edilir. Denizbank müşterileri için transfer işleminde belirlenen günlük limit miktarı 19.990 TL’dir. Eğer havale yapmak isteyen kişi Denizbank müşterisi değil ise havale için belirlenen günlük limit 490 TL’dir. Denizbank para transferi havale yöntemi kullanılarak 7 gün 24 saat yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ