YeniKrediNotlari.om

Cazip Faiz Oranlı Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi

Ev sahibi olmanın günümüzde ne kadar zor olduğu herkesçe bilinen ve kabullenilen bir durum. Zira günümüzde konut fiyatları yüksek ve vatandaşın geliri ev fiyatlarına oranla düşük. Bu durumda konut alımı için birikim yapmak bir hayli zor olmakta ve farklı maddi desteklere ihtiyaç duyulmakta. Tam da bu noktada devreye giren Vakıfbank konut kredisi ile vatandaşlara nakit desteği sağlamakta. Bankanın sunduğu cazip faiz oranlı ve uzun vadeli konut kredisi ile nakit desteği sağlayan vatandaşlar hayallerindeki eve kolayca sahip olabilmekte ve bankaya olan borçlarını da uzun vadelerde aylık taksitler halinde yapabilmektedirler.

Vakıfbank’ın konut kredisi kampanyası olarak düzenlediği Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kapsamında finansman desteği alarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler için meblağda sınır, bir milyon Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Ancak banka, alınacak evin değeri ve müşterinin geliri ile doğru orantılı olan bütün kredi başvurularını değerlendirme, olumlu yahut olumsuz cevap verme hakkına da sahiptir. Kullanılan konut kredisinin geri ödemeleri ise, 120 aya kadar vade yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre tabi olacağı faiz oranı değişmektedir.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank’tan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tabi olacağı faiz oranları hakkında kısaca bilgi vermekte yarar var. Banka, müşterilerin talep ettikleri vade dilimine göre uygulayacağı faiz oranlarını 4 farklı vadeye göre tayin etmiştir. Buna göre 3 ay ile 12 ay aralığında vade tercih eden bütün müşteriler için bankanın tatbik edeceği faiz oranı aylık yüzde 0,80 noktasındadır. Vakıfbank konut kredisi dahilinde likidite kullanan müşteri, borcunu 13 ay ile 36 ay aralığında ödemek ister aylık yüzde 0,88 faiz oranı ile karşılaşacaktır.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kampanyası uyarınca finansman kullanarak borcunu 37 ila 60 ay aralığında bankaya geri ödemek isteyen müşteri için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 0,89 olarak belirlenmiştir. Vakıfbank’ın konut kredisi için tayin ettiği en uzun vade dilimi olan 61 ay ile 120 ay aralığını tercih ederek geri ödemelerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 0,92 noktasındadır. Bu faiz oranı ve vade süresi, kampanya dahilinde Vakıfbank’ın sunduğu en yüksek vade dilimi ve uyguladığı en yüksek faiz oranıdır.

Bütün vade dilimlerinde ve müşterinin tabi olduğu faiz oranlarında kredi tahsis ücreti ise sabittir. Konut kredisi kullanacak müşteriden Vakıfbank, kredi meblağının binde beşi seviyesinde kredi tahsis ücreti talep etmektedir.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Hesaplama

100.000 Türk Lirası konut kredisini Vakıfbank’ın konut kredisi kampanyası kapsamında kullanarak borcunu 120 ay vadede geri ödemek isteyen müşteri aylık yüzde 0,92 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşteri bin 379,77 Türk Lirası aylık sabit taksitler ödemek durumundadır. 10 yılın sonunda müşterinin bankaya ödediği toplam meblağ 166.872,40 Türk Lirası’nı bulacaktır.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kapsamında bankanın aldığı %0,5’lik kredi tahsis ücreti nedeniyle müşteriye vergileri ile birlikte 525 lira masraf yansıtılacaktır. Ayrıca ekspertiz ücreti, konut sigortası poliçe prim ücreti, Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) poliçe prim ücreti, krediye konu eve uygulanacak ipotek tesisi için işlem bedeli ve hayat sigortası poliçe prim ücreti olarak müşteriye ortalama 970,78 Türk Lirası ücret yansıtılacaktır. Bu masraflar, hem krediye konu evin özelliklerine ve hem de krediye başvuran müşterinin yaşı ve cinsiyetine göre farklılık gösterebilecektir. Bu örnekte kredinin aylık maliyet oranı yüzde 0,9466 ve yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 11,9702 olarak gerçekleşecektir.

Vakıfbank konut kredisi başvurusu bankanın şubelerinden, resmi internet sitesinden ve 444 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi numarasından yapılabilmektedir. Farklı konut kredilerine de göz atarak son kararınızı vermek istiyorsanız buradan diğer konut kredilerini inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ