YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA kredi ertelemesi yapmak için internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması kullanılabilir. Garanti BBVA tarafından sunulan kredi özellikleri arasında 12 ay vade uzatma imkanı yer alır. Vade süresini uzatmak veya kredi borcunu ertelemek isteyenler müşteri temsilcileri ile de görüşebilir. Dünya genelinde yaşanan korona virüsü pandemisi nedeni ile birçok işlemin internet üzerinden gerçekleştirmesine olanak tanındı. Bu işlemler arasında ise kredi borcunu ertelemek de yer alıyor. Garanti BBVA kredi borcu ertelemek isteyenlerin internet bankacılığına giriş yapması gerekir.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti Bankası kredi başvurusu bankanın belirlediği kanallardan yapılır. Garanti Bankası tarafından belirlenen kredi başvuru kanalları şunlardır:

  • Garanti Bankası şubesi
  • İnternet bankacılığı
  • Resmi internet sitesi
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri iletişim merkezi
  • SMS

Kullanılarak kredi başvuru yapılabilir. Ayrıca aynı kanallar üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak da mümkündür. Kredi kartı başvuruları SMS ve ATM ile de yapılabilir.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

garanti bbva kredi basvurusu nasil yapilir

Garanti kredi başvurusu yapmak için yukarıda belirtilen kanallar kullanılabilir. Banka müşterisi olmayanların internet sitesi, SMS ve banka şubesini kullanması gerekir. Kredi başvurusu esnasında banka tarafından istenen bazı belge ve bilgiler bulunur. Garanti Bankası kredi başvurusu esnasında istenen ön bilgiler şunlardır:

  • İletişim bilgileri (adres, cep telefonu numarası, iş numarası, e- mail adresi vd.)
  • Kimlik bilgileri
  • Gelir durumu (aylık kazanç, malvarlığı vd.)
  • Meslek bilgisi (mesleğe bağlı olarak diğer bilgiler)

Gerekli bilgiler sisteme girildikten sonra başvuru yapılabilir. Başvuru 3 iş günü içerisinde değerlendirilerek başvuru sahibine sonuç SMS ile gönderilir.

Garanti Mobil Bankacılıktan Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Garanti Bankası mobil kredi başvurusu yapılmasına imkan sağlayan bir bankadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerinde yer alan başvurularım sekmesinden kredi başvurusu yapılabilir. Garanti BBVA kredi borcu ertelemek, kredi başvurusu yapmak veya başvuruyu iptal etmek gibi işlemler için bankanın mobil uygulaması tercih edilebilir. Mobil uygulamaya, müşteri numarası / kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekir.

Garanti Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

garanti kredi erteleme nasil yapilir

Garanti kredi erteleme yapmak için kullanıcıların internet bankacılığını tercih etmeleri gerekir. Hızlı işlem yapılmasına olanak tanıyan internet bankacılığının yanı sıra mobil bankacılık da kullanılabilir. Müşteri iletişim merkezi ve banka şubesi aracılığı ile de kredi ertelenir. En fazla 3 aylık bir erteleme yapılabilir ve erteleme yapmak için de belirlenen bir limit bulunur. Kullanıcılar 3 ayda 1 kere borç erteleme yapabilirler.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kredi Ertelenir Mi?

Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi kredi başvurusu, erteleme, takibi ve vade uzatma gibi işlemlerin yapılmasına izin verir. Ayrıca kredi başvurusunun iptali için de müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir. 444 0 333 numaralı telefondan müşteri iletişim merkezine bağlanmak mümkündür. Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca hizmet verir. Müşteri iletişim merkezi aracılığı ile kredi borcunu ertelemek isteyen kullanıcılar rahatlıkla işlem yapabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Ertelenir Mi?

Garanti BBVA kredi kartı borcunu ertelemek de mümkündür. Her ay borç ertelemesi yapılamaz ancak 3 aylık periyotlar ile kredi kartı borcu ertelemesi yapılabilir. Garanti BBVA kredi borcu ertelemek isteyen kullanıcılar ile kredi kartı borcu ertelemek isteyenlerin aynı platformlardan işlem yapabilmesini sağlar. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, müşteri iletişim merkezi ve banka şubesi aracılığı ile kredi kartı borcu ve kredi borcu ertelemesi yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ