YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA POS Destek Hattı Telefon Numarası Nedir?

Garanti BBVA POS müşteri hizmetleri numarası 444 03 39 numaralı hattır. Bu hat, 7 gün 24 saat aramanıza açıktır. Aynı zamanda Garanti BBVA internet adresinden POS’ta Bülten’e üye olarak düzenlenen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde yeni ürün bilgilerinden haberdar olabilirsiniz. Ekstrelerinizi de e-posta yoluyla alabilirsiniz. Garanti BBVA POS sayesinde kolay bir şekilde müşteri kazanabilir, müşterilerinizin sizden yapacağı alışverişlerin miktarını arttırabilirsiniz.

Garanti BBVA POS Ürünleri Nelerdir?

garanti bbva pos urunleri

Garanti BBVA’nın müşterilerine sunacağı POS ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yazarkasa POS
  • DCC POS
  • Sanal POS
  • Temassız Ödeme
  • Diğer POS Ürünleri
  • CEP POS

Yazarkasa POS Nedir?

Yazarkasa POS’un tanımı şu şekildedir:bilgisayar tabanlı bir sanal para alış veriş gücüdür. Üzerinde hem yazar kasa hem POS makinesi donanımı bulunan bir cihazdır. Teknik özellikleri üretici firma ve kullanan banka tarafından belirlenen bu ürün, internet bankacılığı üzerinden vergisini Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletmektedir. Dolayısıyla müşteri bir ödeme yapmak için bu POS makinesini kullandığında vergi, otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilir.

DCC POS Nedir?

DCC POS’un tanımı şu şekildedir: Uluslar arası çalışan işletmeler için hesapların, alan ve veren arasında kendi paraları ile gerçekleşmesine yardımcı olan bir kart türüdür. Bu kart, alışverişin, her iki tarafın kendi para birimleri ile gerçekleşmesini sağlar. Uluslar arası paraların birbirine çevrilmesine yarar. Bu sayede kart sahibi, harcamasının ekstresinde görüleceği tutardan daha önce haberdar olmuş olur.DCC POS, Visa ve MarsterCard logolu kartlarda kullanılabilir. Dünya çapında 15 farklı para biriminin birbirine çevrilebilmesini sağlayan bir sistemdir.

Sanal POS Nedir?

Sanal POS’un tanımı şu şekildedir: markaların internet üzerinden aldıkları satışlarda kredi kartı ödemelerinin uzaktan yapılabilmesini sağlar. Müşteriye ait kart bilgileri ile kart içerisinden, müşterinin onay verdiği hizmet bedelinin alınmasını sağlayan Garanti BBVA POS biçimidir. Online kredi kartı ödemesi alan şirketler, bu sayede internet üzerinden yaptıkları satışları yasal bir hale getirebilmektedir.

Temassız Ödeme Nedir?

Temassız ödemenin tanımı şu şekildedir: Kasalarda ve ödeme merkezlerinde, kart şifresinin girişi ve kartın okunmasının beklenmesi gibi işlemlerin hızını arttırır. Bu sayede sıra bekleme gibi problemleri ortadan kaldırır. Kartın sadece POS makinesine okutulması ile kartın içinden gerekli miktarın alınabilmesini sağlar. Aynı zamanda ortaya çıkan Corona virüs nedeniyle bu özellik, daha çok aranan bir POS özelliği haline gelmiştir. En az temasla müşterilerin ödeme yapabilmesi, büyük bir güven vermektedir.

Garanti BBVA Diğer POS Ürünleri Nelerdir?

garanti diger pos urunleri

Diğer POS ürün çeşitleri şu şekildedir:

  • Döviz POS: Yurt dışı kart sahipleri için yapılan bu özellik, döviz kurları üzerinden işletme satışlarının yapılabilmesini sağlamaktadır. 15 farklı para biriminde, işletme üzerinden alım satım yapılabilir. Uluslar arası çalışan şirketler ve küçük mağazalar için bu özellik kullanılabilir.
  • Ortak POS: Birden fazla bankaya ait kartın tek POS makinesi üzerinden çekim yapılabilmesi ilkesine dayanır. Ancak banka anlaşmaları kendi özelindedir.

Garanti BBVA CEP POS Nedir?

CEP POS’un tanımı şu şekildedir: Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarının, yüklenen bir program ile bir çeşit POS cihazına çevrilmesi durumudur. Temassız kartlar ve mobil cüzdanlarla hızlı ve güvenilir bir şekilde temassız ödeme almak mümkün hale gelir. Uygulama, mikro iş yerleri için kullanılabilir durumdadır. Satışların takibi ve raporlaması, CEP POS işlem menüsünden takip edilebilir. Garanti BBVA POS avantajları, CEP POS için de geçerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ