YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Garanti BBVA’da altın hesabı açmak için banka şubeleri dışında bankanın dijital başvuru kanalları kullanılabilir. İlk defa Garanti BBVA altın hesabı açılacaksa müracaat edilecek adres banka şubeleridir. Banka üzerinde hesabı bulunanlar ise altın hesabı açılışı için başvuru işlemlerini şu kanallar üzerinden gerçekleştirebilirler:

 1. ATM’ler
 2. İnternet Bankacılığı şubesi
 3. Müşteri İletişim Merkezi
 4. Banka şubeleri

Garanti BBVA Altın Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

garanti bbva altin hesabi acma basvurusu
en çok kazandiran slot siteleri
Garanti BBVA’da altın hesap açılış başvurusu tercih edilecek platforma göre farklılık gösterir. Banka şubelerinden altın hesap açılışı için kimlik belgesi ile birlikte en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret etmek yeterlidir. ATM üzerinden hesap açılışı için en yakın Garanti BBVA ATM’si tercih edilebilirken, dijital başvuru kanalları üzerinden hesap açılışı şu yollarla gerçekleştirilebilir:

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı: İnternet bankacılığı şubesine giriş yapmanın ardından “Hesaplar ve Ürünler” menüsü altından altın hesabı açılabilir.
 • Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi: 444 0 333 numaraları üzerinden Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aranır ve “Altın hesabı açmak istiyorum” sesli talimatı ile hesap açılış işlemleri gerçekleştirilebilir.

Garanti BBVA Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Garanti BBVA vadesiz altın hesabı TL veya döviz mevduat hesapları üzerinden altın alım ve satımı yapılabilen bir hesap türüdür. 1 gram işlem alt limiti ile altın alım ve satımı yapılabilen hesapta, maksimum işlem limiti 3 kg altındır. 7 gün 24 saat alış ve satış işlemlerinin gerçekleştirilebildiği vadesiz altın hesabı avantajları şu şekildedir:

 1. Düşük gramaj tutarları ile işlem yapılabilmesi sebebi ile her bütçe ile altına yatırım yapılabilir.
 2. Altınlar Garanti BBVA güvencesi altında kalacağı için hırsızlık ve kaybolma riskine karşı güvendedir.
 3. 24 ayar has altın cinsinden işlem yapılması sebebi ile altın yatırımında işçilik ödemesi gerekmez.
 4. Hesap işletim ücreti bulunmaması sebebi ile altın saklama ücretlerinden muaf kalınır.
 5. Günün her saati Garanti BBVA altın hesabı üzerinden işlem yapılabilmesi sebebi ile altında oluşan volatiliteden yararlanılabilir.

Garanti BBVA Birikimli Altın Hesabı Nedir?

garanti bbva birikimli altin hesabi

Garanti BBVA birikimli altın hesabı düzenli birikim yapma fırsatı sunan bankanın sunduğu altın hesap seçeneklerinden birisidir. Banka üzerinde bulunan vadesiz hesap aracılığı ile aylık düzenli verilen altın alım talimatları ile hırsızlık ve çalınma riskine karşı güvence sahibi olarak birikim elde edilebilir. Vadesiz hesap türü olan birikimli altın hesabı avantajları şu şekildedir:

 1. Fiziki altın alımı handikaplarından olan altın tarihi, işçiliği, vb. olumsuzluklardan etkilenilmez.
 2. Hesap işletim ücreti ödenmemesi sebebi ile çalınma ve kaybolma riskine karşı kiralık kasa ücreti ödemeden birikim yapılabilir.
 3. Birikimli altın mevduat hesabında komisyon alınmaması sebebi ile TL cinsi birikimler için maksimum tutarda altın satın alınabilir.

Garanti Bankası Altın Hesabı Komisyon Oranları Nedir?

Garanti BBVA altın hesaplarında komisyon alınmamaktadır. Hesap işletim ücretinin de bulunmadığı altın hesapların herhangi birisi ile avantajlı şartlardan yararlanarak altın birikimi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Altın Hesabı Yorumları ve Kullananların Memnuniyeti

Garanti BBVA’da altın hesap kullanıcıları komisyonsuz ve hesap işletim ücretsiz sunulan altın hesaplarından memnundur. Düşük makas farkı ödemesi ile gün içi volatiliteden yararlanma şansı yakalayan hesap sahipleri, hırsızlık ve çalınma riskine karşı bankanın kendilerine sunduğu ücretsiz güvenceden memnundur.

Garanti BBVA Altın Şubeleri

Garanti BBVA’da altın günü şubeleri aylık olarak değişir. Garanti BBVA web sitesi üzerinden yayımlanan şubeleri takip ederek, yastık altında duran çeyrek, yarım, tam, Cumhuriyet altını ve bilezik, küpe gibi ziynetlerinizi açacağınız Garanti BBVA altın hesabı içerisinde muhafaza edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ