YeniKrediNotlari.om

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı açabilmek için ilk önce bankadan vadeli hesap açmış olmak ya da bankanın hali hazırda müşterisi olmak gerekir. Gereken şartları sağlayan herkes Denizbank kredili mevduat hesabından yararlanabilir. Kredili mevduat hesabı aynı zamanda kurtaran hesap olarak da adlandırılır.

Hesap başvurusunu Denizbank şubelerinden gerçekleştirecek vatandaşlar için gereken tek şey nüfus cüzdanı ve ikametgâh belgesidir.

İkametgâh belgesi yerine başvuru sahibi üzerine son 3 ay içinde yazılmış olan su, elektrik ya da doğal gaz faturası da kabul edilir.

Başvurularını kısa mesaj ile yapacak vatandaşlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne KURTARAN yazıp boşluk bırakmalı T.C kimlik numarasını 3280’e mesaj göndermelidir. Başvuru 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır.

İnternet şubesinden başvuru yapacaklar ise Denizbank’ın resmi sitesinde girerek hesap açma bölümüne tıklamalı, gerekli bilgileri yazdıktan sonra başvurusunu göndermelidir.

Başvurunuz olumlu ise size özel tanımlanabilecek kredili mevduat hesabı limitiniz cep telefonunuza kısa mesaj mesajı olarak gönderilir. Bundan sonra tek yapmanız gereken size en yakın Denizbank şubesine nüfus cüzdanı ile birlikte ikametgâh belgesi ya da resmi faturanızla başvurmanız olacaktır.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

denizbank kredili mevduat hesabi faiz oranlari

Kredili mevduat hesabı faiz oranları bu sene şubat ayında %1,89 olarak açıklanmıştır. Gecikme faizi ise %2,19 olarak belirlenmiştir. Ancak 28 Mayıs 2021 tarihi itibariyle geçerli olacak olan faiz oranları şu şekildedir:

Kredili mevduat hesabı faiz oranı %1,98

Gecikme faizi %2,28 olarak belirlenmiştir.

Faizler günlük olarak işlenmektedir. Kredi kullanımından kullanılan kredi tutarının ödenmesi arasında geçen süreye ve kullanım tutarına göre değişiklik gösterir. Eğer vadeli hesabınıza para girişi yapılırsa krediniz otomatik olarak ödenir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Kredili mevduat hesabınızla bakiyenizin eksi olduğu durumlarda bile harcama yapabilmeniz mümkündür. Yaptığınız harcamaları taksitlendirme imkanına da sahipsiniz. Taksitli mevduat hesap kullananlar için 12 aya varan vade imkanları sunulmaktadır. Denizbank kredili mevduat hesabı ile fatura ödemeleri, sigorta ödemeleri, kira gibi otomatik talimat verilebilen ödemeler de yapılabilir.

Hesabınızın eksi olması durumunda kredili mevduat hesabınız sayesinde taksitlerin zamanı geçmeden ödemelerinizi yapmanız mümkündür.

Denizbank banka kartınız varsa Electron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz. EFT, Havale gibi para gönderim ve para alım işlemlerinizi de gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kredili mevduat hesabınıza sadece kullandığınız gün kadar faiz işlemektedir. Kullanmadığınız herhangi bir ücreti kesinlikle ödemezsiniz. Kredili mevduat hesabı ödeme tarihi her ayın son haftasıdır. Son ödeme tarihi ise hesap kesim tarihinden sonraki son 10 gündür. Yapılan geç ödemelere faiz yansır ve kredi notunuz bu geç ödemelerden etkilenir.

Denizbank Kredi Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

denizbank kredili mevduat

Limit artırma işlemlerinizi internet bankacılığı, mobil uygulama ve şubelerden yapabilirsiniz. Aynı zamanda limit azaltma işlemleri de bu kanallardan yapılır. Müşteri hizmetlerini arayarak limit artırma talebinizi iletmeniz de mümkündür.

Limit artırma banka inisiyatifindedir. Değerlendirme sonucu olumlu ise belirlenen tutarda yeni limitiniz tanımlanır. Olumsuz sonuç alınmış ise limitiniz aynı kalır.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Kapatma Nasıl yapılır?

Kredili mevduat hesabınızın limitini artırıp azaltabildiğiniz gibi direkt olarak hesabınızı kapatmanız da mümkündür. Bu işlemi yapabilmek için hesabınızın hiçbir borcunun bulunmaması gerekir. Eksi bakiyedeki kredili mevduat hesabı kapatılamaz ve faiz işlemeye devam eder.

Bütün borcunuzu ödedikten sonra dilekçe yazarak Denizbank kredili mevduat hesabı kapatma talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ