YeniKrediNotlari.om

Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açmak

Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açmak

Bankalar tarafından müşterilerine sunulan ürünlerden bir tanesi olan kredi kartları insanların hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Kullanan kişi sayısının sürekli olarak arttığı kredi kartları ile insanlar birçok market ve mağazadan rahatlıkla alışveriş yapabilmektedir. Hatta mahalle bakkalları dahi bu şekilde hizmet vermekte ve insanlar buralardan da kredi kartı ile alışveriş yapabilmektedir. Bunların dışında kredi kartının kullanılabildiği alanlardan bir tanesi de internettir. İnternet üzerinden yani online olarak kredi kartı ile alışveriş yapmak mümkündür. Fakat bunun için kredi kartını internet alışverişlerine açmak gerekmektedir. Bu işlem yapılmadan alışveriş yapılması mümkün değildir. Bankalar güvenlik ve farklı nedenlerden dolayı kart sahiplerinin onayını almadan kartlarla online olarak alışveriş yapılmasına izin vermemektedir.

Kredi kartını internet alışverişlerine açmak için izlenmesi gereken farklı yol ve yöntemler bulunmaktadır. Fakat burada bilinmesi gereken farklı bir husus bulunmaktadır. Kredi kartlarını insanlar uzun zamandan beri kullanmaktadır. Bu kartlar yakın zamana kadar internet alışverişlerine açıktı. Yukarıda da belirtildiği gibi güvenlik ve farklı nedenlerden dolayı bankalar tarafından kısıtlamaya gidildi. 31 Ocak tarihinde onay vermeyen kişilerin kartları internet alışverişine kapatıldı. Yani söz konusu onay baştan beri istenen bir şey değildi. Bundan dolayı bazı kullanıcılar kredi kartları ile internet üzerinde alışveriş yapamadıklarında kısa süreli şaşkınlık yaşamakta ve bu duruma anlam verememektedir. Söz konusu durumun nedeni bankalar tarafından yapılan bu uygulamadır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açmak ve Kullanılacak Yöntemler

Kredi kartını İnternet Alışverişine açmak için bankalarla iletişime geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu uygulama uzun zaman önce kararlaştırılmış ve bankalar da buna uygun olarak hazırlıklarını yapmışlardır. Bundan dolayı banklarla iletişime geçilmesi bu işlem için yeterli olacaktır. Bunun için kullanılacak yöntemlerden ilke doğrudan banka şubesine gitmektir. Şubede görevli olan personeller bu işlemi birkaç dakika içerisinde yapabilmektedir. Bir diğer yöntem ise müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. Müşteri hizmetlerinde gerekli birime bağlandıktan sonra görevli kişi kredi kartını internet alışverişlerine açmaktadır. Bunların dışında da yöntemler bulunmakta ve insanlar bunları daha fazla tercih etmektedir. internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden basit bir şekilde talimat vererek kredi kartının online alışverişlere açılması mümkündür. Bu işlemlerin ardından insanlar eskisi gibi internet üzerinden alışveriş yapabilirken kredi kartlarını açtırmayan kişilerin online alışverişlerine izin verilmemektedir.

Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açmak ve Otomatik Ödeme Talimatı ile İlgili Husus

Kredi kartını internet alışverişlerine açmakkonusunda insanların merak ettiği farklı konular bulunmaktadır. Bunların başında otomatik ödeme talimatları gelmektedir. Bilindiği gibi insanlar faturalarını ödemek için kredi kartlarını da kullanabilmektedir. Kredi kartları tarafından sağlanan kolaylıklardan bir tanesi de bu faturalar için otomatik ödeme talimatı verilmesidir. Kredi kartlarının online alışverişe kapatılmasının otomatik ödeme talimatlarını kapsayıp kapsamadığı insanlar tarafından merak edilmektedir. Bu uygulama otomatik ödeme talimatlarını kapsamamaktadır. Yani kullanıcılar kredi kartlarını online alışverişe açtırmasalar bile otomatik ödeme talimatları geçerliliğini korumaktadır. Otomatik ödeme talimatı ile faturalar, BES, aidat ve diğer ödemeler yapılmaya devam etmektedir.

Kredi kartını internet alışverişlerine açmakiçin izlenmesi gereken yollar genel itibari ile yukarıda belirtilmiştir. Yukarıda belirtilen yöntemlerin dışında bazı bankalar SMS ile de hizmet vermekte ve bu sayede de online alışverişleri kredi kartı ile yapabilmek mümkün olmaktadır. Fakat bu yöntemin bütün bankalarda olduğunu söylemek mümkün değildir. Bundan dolayı yukarıda bahsedilen yöntemler daha kesin sonuçlar verecektir. Bankalar tarafından bu alandaki uygulamalar ciddi bir farklılık içermektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ