YeniKrediNotlari.om

Masrafları Artanlara QNB Finansbank Bahar Kredisi Kampanyası

QNB Finansbank, baharın gelmesi ile masrafları artan müşterileri için Bahar Kredisi Kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka tarafından düzenlenen Bahar Kredisi kampanyası uyarınca müşterilere cazip faiz oranı ile finansman imkanı sağlanmaktadır. Mini ihtiyaç kredisi arayan müşteriler için fırsat niteliğinde değerlendirebilecek kampanya, 31 Mayıs 2017 tarihine kadar geçerlidir.

QNB Finansbank Bahar Kredisi Kampanyası kapsamında edinilebilecek kredi tutarı azami 3 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu meblağın üzerinde kredi kullanmak isteyen müşterileri banka, Online İhtiyaç Kredisi Kampanyası’na yönlendirmektedir. QNB Finansbank Bahar Kredisi Kampanyası’ndan 3 bin Türk Lirası’na kadar kullanılabilecek likiditenin geri ödemeleri maksimum 12 ay vadeye kadar yapılabilmektedir. Bununla birlikte banka, müşterisine taksit erteleme imkanı sağlamaktadır. Müşteri, edindiği kredinin geri ödemlerini yapmaya 3 ay sonra başlayabilmektedir.

QNB Finansbank’ın Bahar Kredisi Kampanyası uyarınca sağladığı azami 3 bin Türk Liralık ve maksimum 12 ay vadelik finansmandan yararlanmak isteyen müşteriler uygun taksitlerle geri ödemelerini yapabileceklerdir. Daha yüksek tutarda kredi edinmek ve sağladığı krediyi daha uzun vadelerde geri ödemek isteyen müşteriler için bankanın sunduğu Online Kredi Kampanyası vardır.

QNB Finansbank Bahar Kredisi Hesaplama

Bankanın düzenlediği bahar kredisi kampanyasından faydalanarak finansman kullanmak isteyen müşteriler için taksit hesaplaması yaparsak: Kredi kapsamında 3 bin Türk Lirası likidite edinerek borcunu bankaya 12 ay vadede geri ödemek isteyen müşteri, aylık yüzde 1,17 faiz oranından yararlanacaktır. Bu cazip faiz oranından müşterinin aylık taksit tutarları 273 Türk Lirası olacaktır. Bir yılın sonunda müşterinin yaptığı toplam geri ödeme tutarı 3 bin 276 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Yani müşteriye 12 ay vadenin sonunda yansıyacak faiz meblağı yalnızca 276 Türk Lirası’dır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 19,3968 seviyesinde olacaktır.

Aynı şekilde 3 bin Türk Lirası krediyi kullanarak 12 ay vadede geri ödemek isteyen müşteri, 3 ay da taksit erteleme yaparak geri ödemelerine krediyi kullandıktan 3 ay sonra başlamak isterse faiz oranında bir değişiklik olmamasına rağmen, geri ödemelerindeki aylık taksit tutarlarında bir miktar yükselme olmaktadır. Zira taksit erteleme yapılan 3 aylık zaman diliminde kredi tutarına faiz işlemeye devam etmektedir. Taksit ertelemeli seçenekte müşterinin aylık ödemesi gereken tutar 281 Türk Lirası’dır. Ödemelerine 3 ay geç başlayacak ve sonra 12 ay boyunca 281’er Türk Lirası geri ödeme yapacak müşterinin kredi vadesi sonunda bankaya yaptığı toplam geri ödeme tutarı 3 bin 372 Türk Lirası’dır. Bu örnekte, kullandığı kredinin üzerinden 15 ay geçen müşteriye toplamda yansıyacak faiz yükü yalnıza 372 Türk Lirası’dır. Taksit ertelemeli seçenekte kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 19,0152 düzeyindedir.

Her iki örnekte de müşteriye yansıyacak masraflar bulunmaktadır. Bu masraflardan ilki, kredi tahsis ücretidir. Kredi tahsis ücreti, kredi kullanan müşteriden bir defaya mahsus olarak kredi edinimi esnasında peşin olarak tahsil edilmektedir. 3 bin liralık kredi için kredi tahsis ücreti 16,5 Türk Lirası’dır. Ayrıca Bahar Kredisi Kampanyası’ndan yararlanacak müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Hayat sigortası poliçe prim ücreti de müşteriden tahsil edilmektedir. QNB Finansbank, 3 bin liralık kredi için müşterilerine ortalama 39 Türk Lirası hayat sigortası poliçe prim ücreti yansıtacaktır. Bu ücret, müşterinin cinsiyetine ve yaşına göre farklılık göstermektedir. İleri yaştaki müşteriler için hayat sigortası meblağı artmaktadır.

QNB Finansbank Bahar Kredisi Başvurusu

QNB Finansbank Bahar Kredisi’nden yararlanarak nakit edinmek isteyen müşteriler krediye anında başvuru yapabilmektedir. Kredi başvurusu bankanın resmi internet sitesi vasıtası ile gerçekleştirilebilmektedir. Kredi başvurusunu cep telefonu aracılığı ile yapmak isteyen müşteriler için; T.C. kimlik numarasını yazıp 5030’a göndermek yeterlidir. Ayrıca kredi başvurusu bankanın şubelerinden de yapılabilmektedir.

Farklı ihtiyaç kredisi kampanyaları ve diğer tüketici kredisi seçeneklerini inceleyerek kendinize en uygun kredi seçeneğini bulabilmek için buradan öteki kredi haberlerimize göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ