YeniKrediNotlari.om

Findeks kredi notum kaç olmalı ?

Kredi notu sorgulamalarındaki işlemler için bir süre önce çalışmaya açılan Findeks kullanımını artırmayı sürdürüyor.

Kredi başvurusunun onaylanması için birincil hedef olan kredi notu sorgulama ekranında çıkan bilgiler bazı kullanıcıların kafalarını bunaltıyor. Bu konuyla ilgili bazı önemli notları yenikredinotlari.com olarak paylaşmak istedik

Findeks kredi notu kaç olmalı Bu en çok merak edilen konu.

Findekss kredi limiti için en yüksek puan 1 ile 1900 arasında değişmekte ve kişinin kredi notu 1900 puana yanaştığı ölçüde risksiz hal alır. Yani 1900’e yaklaştıkça kredi başvurusunun onaylanması ihtimali’de yüksektir.

Findeks kredi notunun aralıklarına göre risk değerleri şu şekildedir

0-699 En Riskli
700-1099 Orta Riskli
1100-1499 Az Riskli
1500-1699 İyi
1700-1900 Çok İyi

 

Findeks Kredi Notu Hesaplama Ölçütleri

Findeks kredi notu hesaplama işlemlerinde birden fazla şeyi bir araya getiriyor. Bunların dağılımı ve ayrıntıları ise şöyle:

  • Kredi ödeme ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları, yüzde 30 gibi bir oranı kapsıyor. Dolayısıyla geçmiş ödemeler en önemli kriter oluyor.
  • Hesap durumu ve borç durumu yüzde 25 oranında etkili. Borcu biten krediler, teminatlı ya da teminatsız borç bakiyeleri ile limitler dikkate alınıyor.
  • Yakın zamanda yapılan kredi başvuruları, ödeme performansı belli olmamakla birlikte yüzde 20 oranında genel notunuzu etkiliyor.
  • Kredi kullanım yoğunluğu da yüzde 15 oranında etkiliyor. Yani hiç kredi kullanmamış olanlar ile az ya da çok kredi kullananların durumları da Findeks kredi notunu etkiliyor.
  • Diğer bazı ölçütlerin etkileme oranı da yüzde 10 olarak hesaplanıyor.

En uygun kredi seçeneklerine tüm kredi türleri ve kampanyaları arasından yapacağınız incelemelerle kolayca ulaşmak ve güvenle kredi başvurusu yapmak için yenikredinotlari.com kredi hesaplama araçları en güncel verilerle hizmetinizde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ