YeniKrediNotlari.om

Hem Sıfıra Hem 2. Ele Taşıt Kredisi Desteği Garanti Bankası’ndan

İnsan hayatı boyunca satın aldığı bazı önemli şeyler vardır, ki bunlar yüklü masrafa yol açmaktadır. Özellikle konut alımı ve taşıt alımı bu konumdadır. Bu tür yüklü masraflar için vatandaşlar nakit desteğine ihtiyaç duyabilmekteler. Bu durumda finansman edinilebilecek kurumlar arasında şüphesiz ki bankalar ilk sırada gelmektedir. Taşıt alımı yapmak isteyen ve bunun için maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için Garanti Bankası taşıt kredisi düzenlediğini duyurdu. Garanti Bankası ülkemiz bankacılık sektöründe çok önemli bir yere sahip, bu konumunu hazırladığı krediler ile de ilerletmeye devam eden banka müşterilerine cazip fırsatlarla kredi imkanı sunuyor.

Garanti Bankası taşıt kredisi dahilinde müşteriler, ister sıfır kilometre araçlar için, isterlerse de ikinci el araçlar için kredi desteği edinebilmekteler. Garanti Bankası’nın taşıt kredisinden yararlanmak isteyen müşterilerin her iki seçenekte de alacakları aracın markası önem arz etmemektedir. Banka alınacak araç ne marka olursa olsun kredi olanağı sağlamaktadır.

Sıfır Kilometre Araç Alacaklara Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Sıfır kilometre araç almak isteyen, ancak bunun için kredi kullanma ihtiyacı hisseden vatandaşlar için Garanti Bankası bu imkanı tanımakta. Son model araba almak isteyen vatandaşlar için Garanti Bankası kullandıracağı kredi için müşterilere 48 aya kadar vade olanağı sunmaktadır. Müşterinin tercih ettiği vadeye göre tabi olacağı faiz oranı farklılık göstermeyecektir. 48 aya kadar bütün vadelerde bankanın belirlediği faiz oranı aylık yüzde 1,44 noktasındadır.

Garanti Bankası sıfır kilometre taşıt kredisi kapsamında nakit desteği almak isteyen vatandaş, satın almak istediği aracın değeri ile orantılı olarak kredi desteği elde edebilmektedir. Şöyle ki; satın alınmak istenilen sıfır kilometre aracın değerinin 50 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı için yüzde 70 ve 50 bin Türk Lirası üzerindeki kısmı için ise yüzde 50 seviyesinde kredibilite sağlanmaktadır. Örnek hesaplama ile somutlaştırmak gerekirse; alınacak sıfır kilometre aracın değeri 40 bin Türk Lirası ise, bu bedelin yüzde 70’i, yani 28 bin Türk Lirası’na kadar müşteriler Garanti Bankası’ndan araç kredisi kullanabileceklerdir. Alınacak sıfır kilometre aracın değeri 70 bin Türk Lirası ise; bu bedelin 50 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı için yüzde 70 oranından 35 bin Türk Lirası ve 50 bin Türk Lirası üzeri olan 20 bin Türk Lirası tutarın yüzde 50’sine denk olarak 10 bin Türk Lirası olmak üzere toplamda 45 bin Türk Lirası kredi kullanılabilecektir.

Garanti Bankası 2. El Araç Kredisi

Garanti Bankası’ndan taşıt kredisi kullanarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, sıfır kilometre araç alabilecekleri gibi, ikinci el araç da alabileceklerdir. Bankanın ikinci el araç almak için kredi talebinde bulunan müşteriler için uyguladığı faiz oranında bir değişkenlik söz konusu değildir. Bu seçenekte de aylık yüzde 1,44 seviyesinde faiz oranı tatbik edilmektedir. Bununla birlikte 2.el araç alımı için taşıt kredisi kullanacak müşterinin kullanabileceği vade süresinde farklılık vardır.

2.el araç kredisi kullanmak için Garanti Bankası’na başvuran müşteri, alacağı aracın yaşına göre vade tercih edebilecektir. Şöyle ki; satın alınacak 2.el aracın yaşı ile, talep edilen vade süresinin aylık bazda toplamı maksimum 108 olabilecektir. Bu kapsamda; 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için 48 aya kadar vade kullanılabilecektir. 5 yaş üstü araçlarda bu süre giderek düşecektir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası Taşıt Kredisi kapsamında 30 bin Türk Lirası kredi kullanan ve aylık yüzde 1,44 faiz oranından yararlanan müşteri, geri ödemelerini 36 ay vadede yapmak isterse her ay sabit bin 126,19 Türk Lirası taksit ödemesi yapmak durumundadır. Müşteriye kredi kapsamında yansıyacak toplam masraf tutarı 457,5 Türk Lirası’dır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 23,2918’dir. Diğer taşıt kredisi seçenekleri için buradan bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ