YeniKrediNotlari.om

ING Bank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bankası menkul değerler hesabı işlemlerini internet üzerinden kolay birkaç adımı takip ederek yerine getirmek mümkündür. ING Bank, menkul hesap hisse senedi ve VIOP işlemleri için geliştirmiş olduğu ING Menkul Değerler A.Ş.’yi geliştirilmiştir. ING Bank borsa hesabı; online olarak borsa takip edebilmeye, VİOP işlemleri yapabilmeye ve hisse senetleri alıp satabilmeye izin vermektedir. Ticari sektördeki tüm firmalarının hisse senetlerini bir iki tıkla almayı sağlayan borsa hesabı, yatırım alanlarına anında ulaşabilmeyi hedeflemektedir. 0850 222 0 600 telefon bankacılığı hattından açılabilen borsa hesabı, internet üzerinden de kolaylıkla açılabilmektedir:

 • https://internetsubesi.ing.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx adresi aracılığıyla ING Bank internet bankacılığına giriş yapılır.
 • Kullanıcı kodu ve şifre ilgile alanlara giriş yapılarak giriş işlemleri tamamlanır.
 • Açılan internet şubesi içerisinden “Başvuru” menüsü seçilir.
 • Başvuru menüsü içerisinden “ING Menkul Hesap” adımına tıklanır. Böylelikle menkul hesap kolayca açılır.

ING Bank menkul hesap açma işlemleri için kullanılabilecek tek yer internet şubesi değildir. ING Bankası’nı kullanılarak açılmak istenilen tüm hesaplarla ilgili şu dört farklı yöntem kullanılabilir:

 • ING Bank internet şubesi,
 • ING Bank mobil şubesi,
 • ING Bank şubeleri,
 • ING Bank telefon bankacılığı (0850 222 0 600).

ING Bank Borsa Hesabı Özellikleri Nelerdir?

ing bank borsa hesabi ozellikleri

Online olarak yatırım yapmanıza olanak tanıyan ING bank menkul hesabı, Borsa İstanbul içerisinde hisse senedi alım ve satımına izin vermektedir. Risk seviyesi yüksek olan yatırımcıları için hisse senetlerini sunan ING Bank, ING Trader uygulaması üzerinden online borsa takibi yapabilmeyi destekler. Bu sayede her an yatırımlara yön verebilmek kolay ve sorunsuz hale gelir. Genel olarak ING Bank borsa hesap özellikleri şu şekildedir:

 • Alım ve satım işlemleri için para transferi için iki iş günü avantajı yaratır.
 • Hisse senedi işlemleri için saat 09:55’den 18:10’a kadar kesintisiz olarak işlem yapabilme avantajı yaratır.
 • Takas işlemleri için iki iş günü bekleme avantajı sunar.

ING Bank Borsa Hesabı Avantajı Nelerdir?

ING Bank, olay ve hızlı hisse senedi alım ile satım işlemleri için kolay kullanıma sahip bir uygulama sunar. ING Trader dediği bu uygulama kolay kullanımlı ara yüzü ve çeşitli ipuçları sayesinde yatırımlara yön vermede yardımcı olur. ING Bank borsa hesabı açtıktan sonra kullanılabilecek olan uygulama; günün belli zaman aralığında alım ve satım yapabilmeyi olanaklı hale getirir. Kullanıcılarına birçok avantaj yaratan ING Bank borsa hesap avantajları şu şekildedir:

 • Avantajlı komisyon oranlarını yakalayan anlık işlemler gerçekleştirebilme,
 • Güvenli yatırım işlemleri,
 • Hızlı yatırım yapabilme,
 • Hisse senedi alım satımı gelirinin vergisinin alınmıyor oluşu,
 • İstenilen miktarda hisse senedi alıp satabilme.

ING Bank Hisse Senedi İşlemleri Hangi Kanallardan Yapabilir?

Hisse senedi alım ve satım işlemlerini birkaç tıkla yapılabilir hale getiren ING Bank, finans uygulamalarını da çeşitlendirmiştir. Yatırımları dört farklı yolla kontrol etmeyi kolaylaştıran ING Bank, müşterilerin uygun olanı kendisinin belirleyebilmesini hedeflemiştir. Kolayca ulaşılabilen bu dört yöntemle ING borsa takibi şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

 • Matriks eBroker: ING Bank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menüde bulunan uygulamayı indir butonuna tıklanır. “Matriks eBroker” uygulaması böylelikle bilgisayara pratik bir şekilde kurulabilir. Kurulum sonrası uygulama açılır ve BİST’e bağlan adımı tamamlanır. Böylelikle hisse senedi ve VİOP işlemleri geçekleştirilebilir.
 • ING Trader uygulaması: Mobil telefonlara telefonun market uygulaması kullanılarak ING Trader uygulaması indirilir. Uygulama kurulur ve hisse senedi ile VİOP işlemleri bu uygulama aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir.
 • ING Bank internet bankacılığı: ING Bank internet bankacılığına T.C. kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılır. Menüde yer alan “finansal durumum” seçeneğine tıklanır. Bu menüde bulunan “menkul hesabım” seçilir ve sadece hisse senedi işlemleri buradan gerçekleştirilebilir.
 • ING Bank çağrı merkezi: Hisse senedi ve VİOP işlemleri için bir diğer seçenek çağrı merkezidir. Haftanın 5 günü saat 09:00 ila 18:00 arasında hizmet veren müşteri hizmetlerine 0 850 222 0 600 numaralı telefondan ulaşılmaktadır.

ING Yatırım Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

ing yatirim danismanligi hizmeti nedir

Kolay yatırım araçlarına ulaşmak kadar, doğru yatırım desteği alabilmek de banka hizmetleri arasında yer almalıdır. Bireysel ve kurumsal olarak hizmet veren ING Bank yatırım danışmanlığı doğru yatırımlara müşterilerini yönlendirmeye çalışmaktadır. Kişilerin veya kurumların risk ile varlık analizlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştiren yatırım danışmanları, sözlü ve yazılı tavsiyelerle müşterilerini desteklemektedir. ING Bank borsa hesabı bulunan kişilerinin yararlanabileceği uzman tavsiyeleri internet, çağrı merkezi veya diğer mobil uygulamalarıyla alınabilmektedir. Öte yandan şu illerde bulunan ING Menkul Değerler irtibat bürolarında uzmanlarla yüz yüze görüşüp finansal çözümler talep etmek de mümkündür:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ