YeniKrediNotlari.om

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankalardan yapacağınız neredeyse bütün işlemlerde kredi notu büyük önem arz etmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse herhangi bir kredi kullanmak istediğiniz zaman ne yazık ki kredi kullanamazsınız. Bu yüzden insanlar genellikle, kredi notu nasıl yükseltilir? Sorusunun cevabını çok fazla merak etmektedir. Yazımızda sizlere kredi notunuzun nasıl yükseltileceği hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde bankalardan yapacağınız işlemler sırasında işiniz daha fazla kolaylaşabilir.

Bankalar ticari kurumlardır. Bu yüzden kredi kullandırdıkları kişilerin kullandıkları kredilerin sorunsuz bir şekilde ödemesini istemektedir. Aynı zamanda kredi kartı kullanan kişilerin de borçlarını ödeme konusunda sorun yaşamamalarını isterler. Bankaların bu evrede baktıkları ayrıntı ise kredi notunudur. 18 yaşını doldurmuş ve artık bankalardan kendi imzalarıyla işlem yapabilecek olan herkesin kredi notu vardır. Bankalardan yapacağınız işlemlerle bu kredi notları yükselebilir veya düşebilir. Yalnız düşük bir kredi notu sizlere dezavantaj sunacaktır. Bu yüzden her zaman kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı?

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler ilk olarak bankalarda mevcutta olan kredi taksitlerini veya kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri gerekmektedir. Bu borçları gününden bir gün dahi geç ödeseniz sonucunda kredi notunuz düşüşe geçecektir.

Bazıları bankalardan kredi veya kredi kartı kullanmadıkları zamanlarda kredi notlarının düşmeyeceğini düşünür. Fakat bankaların sizi tanıması için mutlaka kredi kartı kullanmalı veya kredi çekmelisiniz. Yalnız burada ödeme evresinde sorun yaşamayacağınız şekilde borçlanmalısınız. Bu yüzden ilk başta düşük limitli bir kredi kartı alarak bunun borçlarını düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Bu işlem kredi notunuzun artışa geçmesini sağlayacaktır. Kredi açılışlarınız ve kredi kullanımlarınızda kredi notunuzu etkileyen faktörler arasındadır. Bu yüzden düşük miktarda krediler kullanarak günü gününe bu kredilerinizin borçlarını ödeyebilirsiniz.

Maaşınızı Hemen Çekmeyin

Eğer maaşınızı bir banka üzerinden alıyorsanız maaşınızın yattığı gün direk paranızı çekmeyin. Hatta mümkünse ihtiyacınız olduğu kadar nakit çekin. Sonrasında ise kalan parayı hesabınızdan harcama yoluna gidin. Bankalarda toplu para biriktirmeniz de kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden toplu bir paranız varsa bankaya yatırma yoluna gidebilirsiniz.

Son getirilen kurallar çerçevesinde artık bazı faturalarınız da kredi notunuzu etkilemeye başladı. Özellikle internet ve GSM operatörlerine ait olan faturalarınız kredi notunuzu büyük oranda etkilemektedir. Bu yüzden bu faturalarınızı da aksatmadan günü gününe ödemeniz kredi notunuzun yükselişe geçmesini sağlayacaktır. Bu faturaları takip etmekte zorlanıyorsanız otomatik ödemeye bağlama yolunu tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ