YeniKrediNotlari.om

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Burgan Bank Konut Özel Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, satın almak istedikleri ev için nakit desteğine ihtiyaç duyabilmekteler. Bu durumda bankaların sunduğu konut kredilerinden yararlanmak mümkündür. Cazip fırsatlarla konut kredisi sağlayan bankalardan birisi de Burgan Bank’tır. Bankacılık sektöründe atılım halinde olan Burgan Bank konut özel kredi kampanyası ile likidite olanağı sağlıyor. Banka, sunduğu finansman desteğini cazip faiz oranları ve uzun vadede geri ödeme seçenekleri ile veriyor.

Burgan Bank konut özel kredisi dahilinde nakit desteği alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bankanın belirlediği faiz oranı aylık yüzde 1,01 seviyesinden başlamaktadır. Müşterinin kullanacağı konut kredisine tatbik edilen faiz oranı, müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre değişmekte ve vade süresi uzadıkça faiz oranı da artış göstermektedir. Konut özel kredi kampanyası uyarınca Burgan Bank’tan finansman kullanacak müşteriler 12 aydan 120 aya kadar vade tercih edebilmekte ve tercih ettikleri vadeye göre kendilerine tatbik edilecek faiz oranı üzerinden geri ödemelerini yapabileceklerdir. Burgan Bank konut özel kredisi sağlanılabilecek azami konut kredisi tutarı 500 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir.

Burgan Bank Konut Özel Kredisi Faiz Oranları

Burgan Bank konut özel kredisi kapsamında nakit desteği isteyen müşteriler için değişken faiz oranları uygulandığını belirtmiştik. Bu faiz oranlarını belirtmekte yarar var. Müşteri, kullanacağı krediyi 12 ay vadede geri ödemek isterse aylık yüzde 1,01 seviyesinde faiz oranına tabi olacaktır. Müşterinin geri ödemelerini 18 ay ya da 24 ay vadede yapmak istemesi durumunda tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,02 noktasındadır.

Konut özel kredi kampanyası uyarınca elde ettiği finansmanı bankaya 36 ay vadede geri ödemek isteyen müşteri, aylık yüzde 1,03 faiz oranından yararlanacaktır. 48 ay vadeli olarak konut kredisini bu kampanya dahilinde kullanmak isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,04 seviyesindedir ve bu faiz oranı 60 aya kadar vade tercih ederek geri ödemelerini yapmak isteyen müşteriler için geçerlidir.

Konut Özel Kredisinde 120 Aya Kadar Vade İmkanı

Daha uzun vadelerde geri ödemelerini yapmak ve taksitlerinin daha düşük meblağlarda olmasını isteyen müşteriler için 120 aya kadar vade tercih etmek mümkündür. 60 aydan 120 aya kadar vade tercih eden müşteriler için –ki bu vade dilimi kredi kampanyası dahilinde sunulan son vade dilimidir- uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,05 seviyesinde sabittir.

Bütün vade dilimleri için bankanın önerdiği cazip faiz oranları için çeşitli şartlar mevcuttur. Bu şartlar, krediden yararlanacak müşterinin karşılaşacağı çeşitli masrafların banka aracılığı ile gerçekleştirilmesidir. Şöyle ki; Burgan Bank konut özel kredisi kampanyasından yararlanarak konut kredisi kullanacak müşterinin konut sigortası poliçe prim ücreti, Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) poliçe prim ücreti, hayat sigortası poliçe prim ücreti banka aracılığı ile ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca bu avantajlı faiz oranlarından yararlanmak isteyen müşterinin bankadan hizmet paketi de alması gerekmektedir. Bu ücretlerin tamamı kredi kapsamında müşteriden tahsil edilecektir. Ayrıca kredi tahsis ücreti olarak, kullanılan kredi meblağının yüzde yarımı kadar masraf müşteriye yansıtılacaktır.

Burgan Bank Konut Özel Kredisi Hesaplama

Burgan Bank konut özel kredisi kampanyası dahilinde finansman kullanmak isteyen müşteriler için bir örnek hesaplama yapmakta yarar var. Kampanya kapsamında 100 bin Türk Lirası kredi kullanan ve geri ödemlerini 120 ay vadede gerçekleştirmek isteyen müşterinin aylık sabit taksit tutarları bin 470 Türk Lirası olacaktır. Kredi kapsamında müşteriden 525 Türk Lirası kredi tahsis ücreti talep edilecektir.

Kredinin aylık maliyet oranı aylık yüzde 1,12 ve yıllık maliyet oranı yüzde 13,5 noktasındadır. Konut sigortası poliçe prim ücreti, Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) poliçe prim ücreti, hayat sigortası poliçe prim ücreti ve ekspertiz ücreti tutarları müşteriden tahsil edilecektir. Bu ücretler müşteri ve krediye konu ev üzerinde farklılık gösterecektir. Diğer konut kredisi kampanyalarına buradan göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ