YeniKrediNotlari.om

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

15 sene vadeli ev kredisi veren bankalar Ziraat Bankası ve QNB Finansbank’tır. Diğer bankalar arasından sıyrılan bu kurumlar toplamda 180 aylık vade seçeneğini müşterilerine sunarlar. Böylece çok fazla kişinin dikkatini çekerler. Krediyi toplamda 15 sene içerisinde ödemek isteyen kişiler bu kredi fırsatından faydalanabilirler.

15 yıl vadeli konut kredisi almak için iki bankadan herhangi birini tercih etmek mümkündür. Ziraat Bankasının faiz oranı %1.70 iken QNB Finansbank ana paranın %1.76’sı kadar faiz uygular. Hangi bankanın doğru olduğuna karar vermek kişilerin kendilerine kalmıştır. Bunun dışındaki bankaların hemen hepsi 120 aylık yani 10 yıllık vadelerle kredi verirler.

Vakıfbank Konut Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

vakifbank konut kredisi sartlari

Vakıfbank ev kredisi şartları şöyle sıralanabilir:

  • Reşit olmak
  • Evli olan kişilerin eşlerinden yazılı izi almaları
  • Konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi
  • Yapı kullanma izninin (iskan) çıkmış olması

Konut Kredisinin Vadesi En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Konut kredisi maaşın yüzde kaçı olabilir sorusunun cevabı değişkenlik gösterir. Kredi taksitleri genellikle maaşın %50’si civarındadır. Gelir durumunu gösteren belgeyle birlikte vade tutarı belirlenebilir. Buradaki üst sınır %70’tir. Kişiler maaşlarının %70’sini kredi taksiti olarak bankaya sunabilirler.

Avantajlı Konut Kredisi Bitti Mi?

0.74 konut kredisi imkanı artık yoktur. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan bu imkan bazı kaynaklarda “avantajlı konut kredisi” olarak geçmektedir. Kamu bankaları tarafından vatandaşlara sunulan bu kredi ikinci el konutlar için geçerliydi. Sunulan imkanın süresi sonra erdiği için artık bu faiz oranında kredi çekmek mümkün olmayacaktır.

0,64 Konut Kredisi Devam Ediyor Mu?

dusuk faizli konut kredisi

0.64 faizli konut kredisi imkanı devam etmektedir. Birinci el (sıfır) konutlar için kullanılabilecek bu kredi den faydalanmak isteyen kişiler kamu bankalarına müracaat edebilirler. Devlet desteğiyle ev sahibi olmak bu şekilde mümkün olmaktadır.

Üç büyük şehirde en fazla 750 bin lira, diğer şehirlerdeyse azami 500 bin liralık kredi çekmek ihtimal dahilindedir. Vadeler ise en fazla 180 ay olabilir. Kredi başvurularının kabul edileceğinin ya da vade sayısının 180’e varacağının bir garantisi yoktur.  15 yıl vadeli ev kredisi elde etmek için bankaların beklentilerini karşılamak gerekir.

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Alınabilecek kredi tutarı her şeyden evvel kredinin türüne göre değişir. Azami kredi tutarını hesaplarkan tahmini bir sayı elde etmek mümkündür. Kredi taksiti maaşın en fazla %70’i olabilir. Üst limit olan bu oranı her daim gözlemlemek sıklıkla rastlanan bir durum değildir. Bankalar vade tutarını genelde maaşın %50’si civarında tutarlar. Maaşın yarısını vade sayısıyla çarpan bir kişi kredi miktarını hesaplayabilir.

TOKİ Konut Kredisi Nedir?

TOKİ faizsiz konut kredisi Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan bir belgeyle birlikte Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Bu hakka sahip olduğunu düşünen kişiler SGK ile görüşüp durumlarını anlatabilirler. Böylece krediden faydalanma imkanı elde edebilirler. Kredinin miktarı en fazla 154 bin lira olmaktadır.

Konut Kredisinde Hangi Gelirler Kabul Edilir?

Konut kredisinde kabul edilen gelirler tüm hane halkı tarafından alınan maaşlardır. Bu kişilerin aylık gelirleri herhangi bir belgeyle desteklendiği zaman bankanın daha fazla oranda kredi vermesi mümkün hale gelir. Kredi her ne kadar bir kişi için çekiliyor olsa da hane halkının toplam geliri kredi durumunu etkiler.

Konut Kredisi Nasıl Ödenir?

Konut kredisi ödeme planı değişkenlik gösterebilir. Bazı bankalar sabit tutarlı ödeme yolunu seçer. Kimileri artan ya da azalan taksitleri de müşterilerinin karşısına çıkarır. Bankalarla yapılan görüşmelerden sonra makul bir taksitlendirme sistemi oluşturulabilir. 15 yıl vadeli ev kredisi böylelikle çekilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ