YeniKrediNotlari.om

Western Union Hangi Bankalarda Var?

Western Union olan bankalar, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, TEB, Şekerbank, ING Bank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Fibabanka, Türkiye Finans, Burgan Bank, Akbank, Albaraka Türk şeklinde sıralanır. Western Union olan bankalar ile yurt dışına para transferi gerçekleştirmek mümkündür.

Western Union Kullanım Şartları Nelerdir?

western union kullanim sartlari

çankaya escort

Western Union kullanım koşulları şu şekilde sıralanır:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Yurtdışına para transferi yapıyor olmak,
  • Western Union anlaşmalı bankalardan herhangi birinden işlem yapmak,

Bu şartların haricinde herhangi bir şart bulunmaz. Aynı zamanda anlaşmalı bankaların müşterileri olmayan kişiler de anlaşmalı bankaların şubelerinden Western Union ile yurtdışındaki bir kişinin hesabına para transferi yapabilirler. Bankaların müşterisi konumunda olmayanlar anlaşmalı bankaların ATM’lerinde değil şubelerinden yurtdışı para transferi gerçekleştirebilirler. Bir ATM ile transfer yapmak için ise anlaşmalı bankalardan birinin müşterisi olma şartı sağlanmalıdır.

Western Union Olan Bankaların ATM’lerinden Para Gönderilir mi?

Western Union olan banka ATM’sinde para yollamak mümkündür. Bu işlemi ise Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, TEB, Şekerbank, ING Bank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Fibabanka, Türkiye Finans, Burgan Bank, Akbank, Albaraka Türk müşterileri yapabilirler. Bu bankaların müşterileri kendi bankalarına ait olan ATM’leri kullanarak nakit şekilde veya banka kartları yoluyla yurtdışında yer alan bir hesaba para gönderimi gerçekletiriler.

Bu işlem için banka müşterileri kendi banlarının ATM’lerin banka kartlarını yerleştirip, kendi kart şifrelerini girerek ‘’onay’’ tuşuna basarlar. Ekran üzerinden ‘’Western Union para transferi’’ sekmesine tıklayıp, panel gelen boşluğa transfer işlemi yapacakları hesap numarasını girerek, ‘’ gönder’’ kutucuğuna tıklarlar. Bu adımlar ile ATM üzerinden yurt dışında yer alan bir hesaba para gönderimi sağlarlar.

PTT Bank Western Union Var mı?

ptt bank western union var mi

PTT Bank Western Union varlığı mevcut olan bir birimdir. PTT’de Western Union acentelerinden biri olarak görülür. PTT Western Union işlemleri için anlaşmalı diğer bankalar gibi ATM üzerinden hizmet vermez. Ancak PTT şubelerinin gişe bölümünden yabancı ülkelere para transferini Western Union ile yapmak mümkündür.

Bu işlem için kişi PTT müşteri olsa da olmasa da kendisine en yakın PTT şubesine mesai saatleri içinde gider. Kimliğinin ve gönderimini yapmak istediği nakit tutarı yanında götürür. Daha sonra gişe bölümünden teslim yaparak, yurtdışında gönderim yapacağı hesaba ilişkin hesap numarasını verir. Temsilci paranın transferini gerçekleştirir.

Western Union Hızlı Transfer Olan Bankalar Hangileri?

Western Union hızlı transferi yapan bankalar:

  • Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası,
  • TEB, Şekerbank, ING Bank,
  • Garanti BBVA, QNB Finansbank, Fibabanka,
  • Türkiye Finans, Burgan Bank, Akbank, Albaraka Türk,

Bu bankalarda banka hesabına sahip olan müşteriler kendi bankalarından yurtdışa hızlı para transferini Western Union ile gerçekleştirirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ