YeniKrediNotlari.om

Akbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Akbank’ta döviz hesap açılışı vadesiz ve vadeli mevduat hesap seçeneği yanında birikim hesabı cinsinden gerçekleştirilebilir. Akbank döviz mevduat hesap açılışları ilk kez banka müşterisi olunması halinde en yakın Akbank şubeleri üzerinden nüfus cüzdanı ile birlikte yapılacak başvuru ile gerçekleştirilir. Akbank vadesiz hesap müşterileri döviz cinsinden hesap açılışları için bankanın şu kanallarını kullanabilirler:

  aviator oynanan siteler

 • Akbank Mobil şube
 • Akbank İnternet şube
 • Akbank web sitesi
 • 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı Akbank telefon bankacılığı

Akbank Vadesiz Döviz Hesabı Nedir, Açılış Şartları Nelerdir?

akbank vadesiz doviz hesabi

Akbank vadesi döviz hesabı faiz getirisi sunmayan hesap türüdür. Döviz cinsinden birikim yapmak ve döviz yükselişinden kazanç elde etmek amacıyla kullanılır. Vadesiz TL hesabınızdaki birikimler ile Akbank altın kurları üzerinden döviz alımı yapılabileceği gibi, hedeflenen fiyattan satış işlemi yapılabilir veya farklı döviz türüne geçiş yapılabilir.

Akbank vadesiz döviz hesapları üzerinden 18 farklı döviz alım ve satımı yapılabilmektedir. Dolar ve Euro dışında Akbank vadesiz döviz hesabı üzerinden şu döviz seçenekleri ile hesap açılabilir:

 1. Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi
 2. Avustralya Doları
 3. Kanada Doları
 4. İsviçre Frangı
 5. Çin Yuanı
 6. Danimarka Kronu
 7. İngiliz Sterlini
 8. Japon Yeni
 9. Kuveyt Dinarı
 10. Norveç Kronu
 11. Polonya Zlotisi
 12. Rumen Leyi
 13. Rus Rublesi
 14. Suudi Arabistan Riyali
 15. İsveç Kronu
 16. Güney Afrika Randı

Akbank Vadeli Döviz Hesabı Nedir, Hangi Şartlarda Açılır?

Akbank vadeli döviz hesabı dolar cinsinden faiz getirisi elde etme amacı için açılabilir. Düzenli faiz getirisi elde etme yanında arzu edilen dolar birikimi hedefine avantajlı Akbank vadeli döviz mevduat faiz oranları yardımı ile ulaşılabilir. 3 ile 400 gün arasında vadelerle açılabilen hesap, Akbank şubeleri yanında dijital bankacılık kanalları üzerinden başvuruya açıktır.

Akbank güncel kampanyasında dolar mevduat faizi %0,30’dur. Akbank internet ve mobil şube üzerinden açılan Akbank döviz hesabı için geçerli olan kampanyada, 32 ile 35 günlük vadelerde geçerli olan kampanyada minimum hesap açılış tutarı 10 bin dolar olarak belirlenmiştir. Avantajlı dolar mevduat faizleri için Akbank, üst limit olarak 1 milyon dolar sınırını uygulamaktadır.

Akbank Esnek Birikim Hesabı Nedir, Döviz Olarak Açılabilir Mi?

akbank esnak birikim hesabi

Akbank esnek birikim hesabı döviz cinsinden elde edilen birikimleri fon getirisi ile değerlendirme şansı sunar. Vadesiz TL hesabı veya kredi kartı üzerinden verilecek talimatlar ile aylık düzenli alımlar herhangi bir ek ücret alınmadan gerçekleştirilir. Hesap açılışları için Akbank şubeleri yanında mobil ve internet şubesi, Akbank telefon şubesi üzerinden başvurular kabul edilmektedir.

Akbank Döviz Hesabı Başvuru Şartları Nelerdir?

Akbank’ta döviz hesap açma şartı, banka müşterisi olmaktır. Akbank Axess veya Neo kredi kartı kullananlar ile Akbank’ta vadesiz hesaba sahip olanlar döviz hesap açılışına başvuruda bulunabilirler.

Akbank Vadeli Döviz Hesabı Avantajlı Mı?

Akbank’ın döviz hesabı avantajları çalınma riski olmadan 18 farklı dövizde düşük makas farkı ile birikim yapabilmektir. Akbank döviz kurları, düşük makas farkları ile düşük volatilitede bile kazanç sağlama şansını banka müşterilerine sunar. Akbank’ın dijital kanalları üzerinden 7/24 işlem yapılarak oluşabilecek fırsatlar değerlendirilebilir.

Akbank’ta döviz hesap türleri cazip faiz oranları ile birikimlere değer katmayı kolaylaştırır. Bir yandan hedefleriniz doğrultusunda birikim yaparken, bir yandan 3 ile 400 günlük vadelerde faiz getirisi elde ederek hem döviz kuru yükselişinden hem de faiz getirisinden yararlanarak hedeflerinize ulaşmak için Akbank döviz hesabı açılışı ile büyük bir adım atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ