YeniKrediNotlari.om

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Anadolu Bank ile taksitli avans kullanmak isteyenler işlemlerini hem online olarak hem de banka şubelerinden yapabilir. Anadolu Bank taksitli nakit avans çekmek 1 ile 2 dakika içinde yapılır.

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avans Online Nasıl Çekilir?

anadolu bank taksitli nakit avans online nasil cekilir

Anadolu Bank müşterilerinin taksitli nakit avanslarını online şekilde çekmek için aşağıdaki adımları uygulamaları gerekir:

  • İnternet tarayıcılardan “https://www.anadolubank.com.tr/” adresine giriş yapılır.
  • Sisteme girmek için müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi istenir. Şifrelerini bilmeyen kişiler banka ile iletişime geçerek şifrelerini öğrenebilir.
  • Sisteme giriş yapıldıktan sonra “taksitli nakit avans” sekmesine girilir.
  • Taksitli nakit avans işlemi tamamlanması için çekilmek istenilen tutar girilmelidir. Ardından “onay” sekmesine tıklanır.
  • İşlem tamamlandıktan sonra müşterilerin banka hesaplarına para yatar ve diledikleri zaman bu parayı çekebilirler.

Müşteriler online şekilde hem yurt içinde hem de yurt dışında diledikleri zaman taksitli nakit avans çekme işlemlerini gerçekleştirebilir.  Yurt dışında Anadolu Bank’ın geçerli olduğu ATM’lerden kolay bir şekilde para çekme işlemleri de gerçekleşir.

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avansın ATM’lerden Alınması İçin Neler Yapılmalı?

ATM’lerden taksitli avans kullanacak Anadolu Bank müşterilerinin izlemesi gereken adımlar şöyledir:

  • En yakın ATM’ye gidilir.
  • Kart yerleştirildikten sonra şifre girilir.
  • Şifre onaylanır ve “taksitli nakit avans” sekmesine giriş yapılır.
  • Ardından kaç taksitte ve ne kadar para çekileceği girilip onaylanır.
  • ATM para verdikten sonra işlem tamamlanır.

Para çekme işlemlerinde banka tarafından komisyon ücreti alınır. Hesap özetine normalden çekilen tutardan daha fazla ücret yansır.

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avans Borcu Nasıl Ödenir?

Anadolu Bank müşterileri taksitli nakit avans kullandıkları takdirde ay sonunda kesilen hesap özetlerinde çektikleri miktarları ve toplam borçlarını görür. Gelen hesap özetinde toplam borç yer alsa da ödemeler aylık asgari ücrete yansır. Bu yüzden çekilen toplam tutarın tamamı tek seferde ödenmek yerine taksitler şeklinde aylık olarak ödenir.

Ödemeler kredi kartının son ödeme tarihine kadar yapılır. Tahsilatın yapılmaması halinde faiz işlemeye başlar ve ödeneceği güne kadar faiz uygulaması da devam eder. Kredi kartlarının gecikmeye girmesinin ardından ödenmemesi durumunda kredi takip birimine yönlendirilir. Burada yer alan banka çalışanları müşteriler ile iletişime geçerek ödeme sözü alır. Verilen tarihte ödeme yapılmaması halinde ve verilen ek süreler sonunda borcun devam etmesi durumunda icra takip işlemi başlatılabilir. Bu süreçlerin başlatılmaması için taksitli nakit avans borçları zamanında ödenmelidir.

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avans İçin Kart Başvurusunda Ne Gerekli?

anadolu bank taksitli nakit avans icin kart basvurusu

Anadolu Bank müşterileri kredi kartlarından taksitli nakit avans çekmek için T.C. kimlik belgeleri ile birlikte banka şubelerine gitmelidir. Şubelere kimlik belgesi ile gidildikten sonra müracaat edilir ve bankanın onay verip vermemesi için karar süreci başalar. Kredi puanı uygun olanlar onay aldıktan sonra belgeler imzalanır ve banka tarafından kart teslim edilir. Teslim edilen kart ile birlikte geçici şifre de temin edilir. Müşteriler bu geçici şifrelerini kendileri istedikleri şifre ile değiştirebilir ve ardından kartlarını kullanıma açabilir. Kart kullanılmaya başlandıktan sonra taksitli nakit avans çekmek için ATM’lerden ilgili sekmede işleme devam edilir.

Anadolu Bank Taksitli Nakit Avans İçin Müşteri Temsilcisine Bağlanılabilir Mi?

Anadolu Bank müşteri hizmetleri ile taksitli nakit avans alınabilir. Bunun için 0850 222 55 50 hattından müşteri temsilcisine bağlanılır. Ardından taksitli nakit avans talebi iletilir. Daha sonra karta hesap geçer. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeler 7/24 şekilde kesintisiz gerçekleşir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ