YeniKrediNotlari.om

Enpara Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Enpara döviz hesap açma başvurusu Enpara.com üzerinden yapılır. İlk olarak Enpara hesap açma başvurusu yapılması gereken işlemde, Enpara müşterileri, mobil/internet şubeye Enpara giriş yaparak döviz hesabı açılışı başvurusunda bulunabilirler. Enpara döviz hesabı açılışı için başvurulabilecek hesap seçenekleri şunlardır:

 1. Vadesiz Döviz Hesabı
 2. Vadeli Döviz Hesabı

Enpara Vadesiz Döviz Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

enpara vadesiz doviz hesabi

Enpara’da vadesiz döviz hesap açılış başvuruları Enpara’lı olunması halinde Enpara internet şubesine giriş yapılması ardından “Hesaplar” menüsü kullanılarak, “Yeni Hesap Aç” sekmesi aracılığı ile gerçekleştirilir. Enpara vadesiz döviz hesabı özellikleri şu şekildedir:

 • Gerçek kişiler ve tüzel kişilikler için açılabilir.
 • Sadece Dolar ve Euro cinsinden açılabilir.
 • Hesap işletim ücretinden muaftır.
 • Döviz alım ve satımı yanında havale, EFT ve Swift yapılabilir.
 • Döviz para yatırma ve çekme özelliği olan QNB Finansbank ATM’lerinden ücretsiz döviz işlemleri yapılabilir.

Enpara Vadeli Döviz Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara vadeli döviz hesap açılışı öncesinde Enpara’lı olmak gereklidir. Enpara’lı olmak için vadesiz TL hesabı açılışı yapılması ardından vadeli döviz hesabı açmak için istenen şart yerine getirilebilir. Enpara mobil/internet şube üzerinden açılabilen vadeli döviz hesabı, yukarıda bahsedildiği şekilde sırası ile “Hesaplar – Yeni Hesap Aç” işlemlerini takip edilerek gerçekleştirilir. Dolar ve Euro cinsinden açılabilecek vadeli döviz hesabı vade seçenekleri şu şekildedir:

 • 32 günlük
 • 92 günlük
 • 181 günlük

Enpara’nın vadeli döviz mevduat hesaplarında tanışma faizi uygulaması bulunmamaktadır. Vade sonunda güncel Enpara döviz faiz oranları üzerinden vade yenilenir veya farklı bir vade seçeneği tercih edilerek faiz getirisinden yararlanmaya devam edilebilir. Hesap işletim ücreti uygulanmayan vadeli Enpara döviz hesabı gerçek kişilerle birlikte şirketler için de açılabilir.

Enpara Döviz Hesabı Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara’da döviz hesabına para yatırma işlemleri için vadesiz Enpara TL hesaplarınız ile gerçekleştirilebilir. Döviz hesabına para yatırmak için Enpara tarafından sunulan alternatif yöntemler şu şekildedir:

 • QNB Finansbank şubeleri
 • Encard kullanarak QNB Finansbank ATM’leri
 • Farklı banka hesaplarından EFT yolu ile para transferi

Enpara Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları Nedir?

enpara vadeli dolar hesabi

Enpara’da vadeli dolar hesap faizleri vade süresine göre farklılık gösterir. Dolara verilen faiz oranı Enpara’da kısa vadelerde düşüktür. Bankanın vade süresine dolara uyguladığı mevduat faiz oranları şu şekildedir:

 • 32 günlük vadede Enpara dolar mevduat faizi %1,00
 • 92 ve 181 günlük vadede Enpara dolar mevduat faiz oranı %1,25

Enpara Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları Nedir?

Enpara’da Euro vadeli faizleri tüm vadelerde sabittir. Birikim tutarından bağımsız olarak 32, 92 ve 181 günlük Enpara Euro mevduat faiz oran %0,20’dir.

Enpara Vadeli Döviz Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Enpara’da vadeli döviz mevduat hesap kapanışı açılış işlemleri ile benzer kanallar üzerinden gerçekleştirilir. Enpara mobil veya internet bankacılığı sistemine giriş yapılması ardından “Hesaplar” menüsüne giriş yapılarak, kapatılması istenen vadeli dolar veya Euro hesabı seçilerek “Kapat” butonuna basmak yeterlidir. Yapılan işlem ardından bankanın onayı beklenir. Onay verilmesi ile birlikte döviz hesabı kapanışı gerçekleştirilir.

Enpara Döviz Makas Aralıkları Nedir?

Enpara döviz kuru makas farkları avantajlı alım ve satım işlemi yapmak için arzu edilen esnekliği sunar. Bankada Euro ve dolar için uygulanan makas farkları sırası ile 0,04621 – 0,0125 TL düzeylerindedir. Bahsedilen döviz makas aralıkları iş saatleri için geçerli olup iş saatleri dışı ve hafta sonları Enpara döviz hesabı üzerinden yapılacak alım ve satım işlemlerinde kur marjı uygulanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ