YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Garanti BBVA’da döviz hesabı açma işlemleri müşteri olunması halinde banka şubesine gitmeden yapılabilir. Vadeli ve vadesiz Garanti BBVA döviz hesabı açılışları için şu kanallar kullanılabilir:

 1. İnternet Bankacılığı
 2. 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri
 3. Mobil şube
 4. Garanti BBVA web sitesi

Garanti BBVA Döviz Hesabı Açma Başvuru Şartları Nelerdir

garanti bbva doviz hesabi acma basvurusu

Garanti BBVA’da döviz hesap açılış şartları başvuru yapılması olarak özetlenebilir. Banka hesap müşterisi olan herkes, Garanti BBVA’da döviz hesabı açabilir. Banka müşterisi olmak için nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte en yakın Garanti Bankası şubesine müracaat edilmesi yeterlidir.

Garanti BBVA Vadesiz Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Garanti BBVA vadesiz döviz hesabı faiz getirisi olmadan döviz alım ve satımı yapılabilecek hesap türüdür. Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni, Avustralya Doları, Kanada Doları, İsviçre Frangı, Danimarka Kronu, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu, MTL, Suudi Arabistan Sarı, İsveç Kronu, Rumen Leyi ve Rus Rublesi cinsinden döviz hesabı açılışı gerçekleştirilebilir.

Garanti BBVA ATM’leri ve dijital bankacılık kanalları üzerinden 7/24 ulaşım sağlanabilen döviz hesabı, banka müşterisi olunması halinde dijital başvuru kanalları üzerinden açılabilir. Vadesiz döviz hesabının öne çıkan özellikleri ise şu şekildedir:

 • Yabancı para cinsinden havale ve EFT yapılabilir.
 • ATM’ler üzerinden döviz yatırılabilir ve çekilebilir.
 • Avantajlı döviz kurları ile işlem yapılabilir.

Garanti BBVA Vadeli Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Garanti BBVA vadeli döviz hesabı faiz kazancı sunan döviz hesap seçeneğidir. Bankanın dijital başvuru kanalları üzerinden açılabilen vadeli döviz hesabı özellikleri ve avantajları şu şekildedir:

 • Güncel ve düşük makas farklı döviz kurları üzerinden işlem yapılabilir.
 • Çalınma ve kaybolma riskine karşı 13 döviz türü ile hesap açılarak birikimler korunabilir.
 • Yabancı para cinsinden havale yapılabilir.
 • Döviz yatırımları için faiz getirisi elde edilebilir.
 • 7/24 döviz işlemleri yapılabilir.

Garanti BBVA Vadesiz Döviz Hesabı Ücretli Mi?

garanti bbva vadesiz doviz hesabi ucretli mi

Garanti BBVA vadesiz döviz hesap ücreti alınır. Vadesiz Garanti BBVA döviz hesabı için 125 TL hesap işletim ücreti kesilmektedir. Tahsilat ise 6 ayda 1 olmak üzere yılda 2 kez yapılır.

Garanti BBVA Vadeli Döviz Hesabı İşletim Ücreti Nedir?

Garanti BBVA vadeli döviz hesap işletim ücreti 125 TL’dir. Vadesiz hesapta olduğu gibi mevduat hesaplardan yılda 2 kez 6 aylık periyotlarla hesap işletim ücreti kesintisi yapılır.

Garanti BBVA İnternet ve Mobil Şube Üzerinden Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA mobil ve internet şubeden döviz hesabı açma işlemi için bankacılık hizmetine giriş yapılması gereklidir. Yapılan giriş ardından “Hesap Açılışları” adımları takip edilerek vadeli/vadesiz döviz mevduat hesap açılışı birkaç dakikalık süreçte gerçekleştirilebilir.

Garanti BBVA Döviz Hesabı Açmak Mantıklı Mı?

Garanti BBVA’da döviz hesabı açmak fiziki döviz yatırımına nazaran daha avantajlıdır. Fiziki döviz alımlarında uygulanan makas farkından düşük olan banka kurları, birikimler ile daha fazla döviz satın alınmasına izin verir. Ayrıca düşük makas farkları, düşük volatilitede kazanç elde etme şansını artırır.

Hırsızlık riskine karşı birikimlerin güvenle tutulabileceği bankada, döviz hesap açılışı ile faiz getirisi avantajından yararlanılabilir. Rekabetçi güncel Garanti mevduat faiz oranları getirisi avantajları ile günlük, haftalık, aylık veya kırık vade döviz mevduat seçenekleri ile birikimler faiz getirisi ile değerlendirilebilir.

Garanti BBVA Döviz Alış Satış Saatleri Nedir?

Garanti BBVA’da döviz alım ve satım saatleri için bir sınırlama bulunmaz. Haftanın her günü ve günün her saati banka ATM’leri ile online bankacılık kanalları üzerinden alım ve satım yapılabilir. Yüksek makas farkından korunmak için 09:00 – 17:00 saatlerinde Garanti BBVA döviz hesabı üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ