YeniKrediNotlari.om

Kuveyt Türk Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Kuveyt Türk’te döviz hesabı açmak için cari, katılma ve birikim hesap seçenekleri olmak üzere iki alternatif bulunur. Kuveyt Türk döviz hesabı açılışları banka şubesi üzerinden gerçekleştirilir. Banka müşterileri Kuveyt Türk’ün internet ve mobil bankacılık hizmetlerini hesap açılışı için kullanabilir. Kuveyt Türk döviz hesapları üzerinden şu işlemler gerçekleştirilebilir:

 1. Döviz alım ve satım
 2. Döviz havale ve EFT
 3. Kar payı alma
 4. Döviz çekim

Kuveyt Türk Döviz Hesabı Açma Başvurusu Şartları Nelerdir?

Kuveyt Türk’ten döviz hesabı açma işleminde aranan şart, bankaya müşteri olunmasıdır. Banka şubeleri üzerinden kimlik ile birlikte yeni müşteri işlemlerini gerçekleştiren her Kuveyt Türk hesap sahibi, bankanın dijital kanalları üzerinden döviz hesabı açılışı gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk Cari Döviz Hesap Özellikleri Nelerdir?

kuveyt turk cari doviz hesap ozellikleri

Kuveyt Türk cari hesap kar payı alınamayan hesap türüdür. Türk Lirası ile birlikte döviz cinsinden açılabilen hesap seçeneğinde, açılış işlemleri için kimlik ve ikametgah belgelerine ihtiyaç duyulur. Dolar, Euro ve Sterlin cinsinden açılabilen cari döviz hesabı özellikleri şu şekildedir:

 • Döviz transferi yapılabilir.
 • Döviz alınabilir, satılabilir ve çekilebilir.
 • Düzenli satın alma talimatları ile düzenli döviz alım ve satımı yapılabilir.

Kuveyt Türk Döviz Katılım Hesap Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk döviz katılım hesabı Euro ve Dolar cinsinden açılabilir. 1 ay ile 999 günlük vadeye kadar açılabilen katılım hesapları, döviz cinsinden kar payı getirisinden yararlanmak için kullanılır. Katılım cinsinden açılabilen Kuveyt Türk döviz hesabı özellikleri şu şekildedir:

 • Aylık kısa vade yanında uzun vadeli ara dönem ödemeli olarak açılabilir.
 • En az 250 USD/EUR tutarı ile açılabilir.
 • Banka ve müşteri kat payı paylaşım oranı %50 eşit paylıdır.
 • Kar payı getirisinden %20 stopaj kesilir.

Kuveyt Türk Döviz Birikim Hesap Özellikleri Nelerdir?

kuveytturk doviz birikim hesap ozellikleri

Kuveyt Türk döviz birikim hesabı en az 3 yıl süre ile açılabilen, hedef doğrultusunda dolar veya Euro biriktirmek için kullanılan bir hesap türüdür. En fazla 10 yıl vade ile açılabilen döviz birikim hesabı için Kuveyt Türk, en az 100 dolar ve Euro hesap açılış limiti belirlemiştir. En az 50 USD/EUR cinsinden aylık veya 3 aylık talimatlar verilerek Kuveyt Türk vadesiz TL hesabı veya kredi kartı üzerinden döviz satın alma talimatı verilebilir. Kuveyt Türk birikimli döviz hesabı özellikleri şu şekildedir:

 • Hesap açılışında toplu para yatırılabilir.
 • Verilmiş olan döviz alım talimatları, minimum talimat limitinin altında kalmamak koşulu ile yenilenebilir.
 • En fazla 5 kez ödeme atlanabilir.
 • Vadesinden önce en fazla 3 kez ve anaparanın yarısına kadar para çekimi yapılabilir.
 • Kuveyt Türk şartları ihlal edildiğinde brüt kay payının yarısı müşteriden geri alınır.

Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri Nedir?

Kuveyt Türk döviz alım ve satım işlemi günün her saati yapılabilir. Döviz alım ve satım işlemleri için kur marjı masrafı ödememek için alım ve satım işlemleri 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılmalıdır.

Kuveyt Türk Döviz Hesabı Açma Ücreti Var Mı?

Kuveyt Türk’te döviz hesap açılış ücreti yoktur. Hesap işletim ücreti ödenmeyen Kuveyt Türk döviz hesaplarında, hesap açılış alt limitleri ve satın alma işlemleri dışında herhangi bir ek ödeme yapılması gerekmemektedir.

Kuveyt Türk Döviz Hesabı Yorumlarında Öne Çıkanlar Neler?

Kuveyt Türk döviz hesabı kullanıcıları katılım ve birikim başta olmak üzere bankanın sunduğu döviz hesaplardan memnunlardır. Bankanın hesap işletim ücreti almaması, avantajlı kar payı oranları sunması ve düşük döviz makas farkı ile işlem yaptırması, Kuveyt Türk döviz hesabı kullanıcılarını memnun eden özellikler başında gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ