YeniKrediNotlari.om

Akbank Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Akbank’tan kredi kartı limit artırma işlemi pek çok kanaldan gerçekleştirilebilir. Akbank kredi kartı limit artırma başvurusu yapmak için Axess mobil, Akbank internet şubesi, Akbank mobil üzerinden işlem gerçekleştirilir. Kredi kartı limit artırma başvurunuzu Akbank şubelerini ziyaret ederek, Akbank müşteri iletişim merkezini arayarak, Akbank ATM’leri ya da kısa mesaj ile de bankaya iletmeniz mümkündür.

Akbank Kredi Kartı Limiti SMS Yoluyla Nasıl Artırılır?

Akbank kredi kartı limitini arttırmak için kısa mesaj kanalıyla başvuru şu şekilde gerçekleştirilir:

LIMIT yazıp kartınızın son 4 hanesini, aylık net gelirinizi ve istediğiniz limit tutarını aralarında boşluk bırakarak yazmanız ve 4566’ya kısa mesaj olarak göndermeniz gerekir. Banka yetkilileri kredi notunuz, ödeme durumunuz ve aylık gelir durumunuza göre başvurunuzu değerlendirmeye alır.

Akbank Kredi Kartı Limiti Kaç Kez Artırılır?

akbank kart limiti kac kaz arttirilir

Akbank kredi kartı limitiniz belirli bir sayıya kadar yükseltilebilir. Bankaya kredi kartı limitinizin yükseltilmesi için en fazla 3 defa başvuru yapabilmeniz mümkündür. Akbank kredi kartı limit artırma başvuruları sonrasında banka yetkilileri başvuru sahibinin gelir durumunu, kredi notunu, ödemelerinin düzenli yapılıp yapmadığı gibi detayları inceler. Bu detaylar sonrasında uygun görüldüğü takdirde kredi limitiniz artırılabilir.

Ancak bankanın size sunduğu zaman dilimi içinde kredi kartınızın asgari ödeme tutarını 3 kez üst üste ödememiş iseniz kredi kartınızın limit artırımı için bankaya başvuru yapabilmeniz mümkün değildir.

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartları Akbank kart, Axess, Axess üniversiteli ve Wings olmak üzere ayrılır.

Axess kartınızla EFT, havale, fatura ödemesi, SGK prim ödemesi, temassız ödeme hizmetleri yapabilirsiniz. Yaptığınız harcamalar sonrası ödemeniz gereken tutarı taksitlendirmeniz mümkündür. Ek taksit isteme özelliği ile Axess kartın diğer avantajlarından yararlanmak da mümkündür.

Axess kart için Akbank şubesine giderek başvuru yapmanız ya da 444 25 25 müşteri iletişim merkezini arayarak talebinizi banka iletmeniz gerekir.

Axess kartınız ile 300 TL’ye kadar temassız alışveriş gerçekleştirmek mümkündür. Kullanımlar sonrasında Cip para kazanmak ve Akbank üye iş yerlerinde kazandığınız Cip paraları harcamak mümkündür. 1 Cip para 1 TL değerindedir. Axess kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilmeniz de mümkündür. Kartınızla otomatik ödeme talimatı verdiğinizde her ay faturalarınızı kredi kartınız ile ödenecektir.

Axess Wings kartı ise alışverişler sonrasında Mil puan kazandıran bir kredi kartıdır. Axess üyesi iş yerlerinde yapılan alışverişlerinden kazanılan Cip paraları mil puana çevirmeniz mümkündür.

Kazandığınız mil puanlarla uçak bileti, otel konaklaması, tur, seyahat sigortası, gemi turu gibi seyahat organizasyonlarını karşılayabilirsiniz.

Akbank üyesi iş yerlerine yaptığınız alışveriş sonrası kazandığınız Cip paralar kredi kart limitinizi etkileyen bir unsur değildir. Ekstrelerinizi düzenli ödüyorsanız, gelir durumunuz yeterliyse yaptığınız Akbank kredi kartı limiti artırma başvuru daha kolay sonuçlanır. Ancak kazanılan Cip paralar bu durumu etkilemez.

 Akbank Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

akbank kredi karti nasil kapatilir

Akbank kredi kartınızı kapatmak için başvuru yapabileceğiniz kanallar Akbank şubeler ve müşteri hizmetleridir. 444 25 25 numaralı telefonu gün içinde istediğiniz saatte arayarak Akbank kredi kartınızı ya da banka kartınızı iptal edip kapatmak için talimat verebilirsiniz. Axess, Wings ya da Akbank kartınız için kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank kredi kartı limiti artırma, kredi kartınızı kapatma gibi işlemler için Akbank şubeleri ve Akbank iletişim merkezlerinden detaylı bilgi almak mümkündür.

Akbank kredi kartı kapatma işleminiz kartınızda herhangi bir borcun olmaması gerekir. Borcunuz bulunuyorsa tüm borcu kapatarak banka şubelerinden kapatma talebi verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ