YeniKrediNotlari.om

TC Kimlik Numarası İle Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bir bankadan kredi kullanmak istiyorsanız veya kredi kartı başvurusu yapacaksanız, findeks kredi notu bu başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı hakkında sizlere kısa bir bilgi verecektir. Kredi notu, bir kişinin mali durumunu göz önüne serer. Bankalarda yer alan siciliniz olduğunu da söyleyebiliriz. Bütün bankalar birisine kredi vermeden önce kredi notunuzu kontrol eder ve ona göre onaylar veya reddeder.

Bankaların ticari kurumlar olduğunu düşündüğümüz zaman bir kredi başvurusu yapacağınız zaman kredinize direk onay vermeden önce borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğinizi kontrol etmek isterler. Sonuçta hiçbir banka ileride ödemeler konusunda kendisine sorun çıkaracak olan birisine kredi vermek istemez. Kredi notunuz ise sizin bu zamana kadar bankalarda yaptığınız işlemlerde ödemelerinizi nasıl yaptığınızı gösteren en iyi kıstastır.

Kredi Notu Yüksek Olanlar Avantajlı

Kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan kredi kullanacakları zaman veya kredi kartı alacakları zaman oldukça avantajlıdır. Bu kişiler bu zamana kadar ödemelerini düzenli bir şekilde yaptıkları için bankalarda güvenerek yüksek miktarlar olsa bile kredi kullanma olanağını sunmaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler ise bunun tam tersine kredi alacakları zaman çok fazla uğraşmaları gerek ve büyük ihtimalle kredi de alamazlar. Özellikle kara listede yer alan yani kredi notu sıfıra kadar düşen kişiler çok fazla sıkıntı yaşar ve kesinlikle hiçbir bankadan kredi kullanamazlar. Hatta bankalar bu kişilere düşük limitli olsa da kredi kartı vermezler.

TC Kimlik No İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

TC kimlik numaranız ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız ilk olarak Findeks sitesine üye olmanız gerekir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan ve insanların kredi notunu sorgulayabilecekleri bir alandır. Findeks üzerinde kredi notunuzu sorgulayacağınız zaman sizlere ilk sorgulamanız ücretsiz olarak sunulmaktadır. Diğer sorgulamalarınızda ise 8 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Findeks sitesine üye olurken TC kimlik numaranızı ve bankalarda kullandığınız telefon numaranızı girmeniz gerekir. İnternette kredi notu sorgulama hizmeti verdiği iddia eden farklı siteler de olabilir. Bu sitelere kesinlikle para yatırmamalı ve kredi notunuzu sadece Findeks sistemi üzerinden sorgulamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ