YeniKrediNotlari.om

Albaraka Türk Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Albaraka Türk döviz hesabı açma işlemleri cari, katılım ve birikim hesap seçenekleri için en yakın Albaraka Türk şubesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Albaraka Türk döviz hesabı dolar ve Euro ile birlikte farklı yabancı para cinslerinden açılabilir. Hesap başvuru yöntemi ve şartları ise tercih edilecek hesap özelinde değişir. Albaraka Türk şubelerine yapılacak başvurularda ise banka şubelerine şu evrakları teslim etmeniz yeterlidir:

 1. Kimlik Belgesi (TC Kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport veya nüfus cüzdanı)
 2. Son 3 ayda düzenlenmiş olan ikametgah ya da abonelik faturası (elektrik, su, doğalgaz, vb.)

Albaraka Türk Döviz Hesabı Açma Başvuru Şartları Nelerdir?

albaraka turk doviz hesabi acma

Albaraka’da döviz hesabı açma başvurularında banka müşterisi olma şartı aranır. Yukarıda paylaşılan evraklar ile birlikte en yakın Albaraka Türk şubesini ziyaret ederek, banka müşterisi olabilirsiniz. Açılan cari TL hesabı yanında bankanın sunduğu dolar ve Euro cinsinden hesap seçeneklerini banka şubelerinde açabilir, hesap özelinde Albaraka Türk mobil/internet şubesi üzerinden hesap açılışı gerçekleştirilebilirsiniz.

Albaraka Türk Cari Döviz Hesabı Nedir, Şartları Nelerdir?

Albaraka Türk cari döviz hesabı vadesiz hesap türüdür. Faizsiz bankacılık hizmetleri yürüten bankanın cari hesapları, kar payı kazandırmaz. Para transferleri, kredi kartı ve fatura ödemeleri, çek – senet işlemleri ile vergi – SGK ödemelerinin yapılabilmesi amacı ile açılır. 150 Bin TL’lik bölümünün TMSF güvencesi altında olduğu cari hesap açılış başvuruları Albaraka Türk Katılım Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilir. Hesap açılışı için tercih edilebilecek döviz seçenekleri şu şekildedir:

 1. ABD Doları (USD)
 2. Euro (Avro – EUR)
 3. Avustralya Doları (AUD)
 4. Kanada Doları (CAD)
 5. İngiliz Sterlini (GBP)
 6. İsviçre Kronu (SEK)
 7. Danimarka Kronu (DKK)
 8. Norveç Kronu (NOK)
 9. İsviçre Frangı (CHF)
 10. Japon Yeni (JPY)
 11. Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)
 12. Suudi Arabistan Riyali (SAR)

Albaraka Türk Karlı Döviz Hesabı Nedir, Hangi Şartları Açılır?

Albaraka Türk karlı döviz hesabı bankanın katılım hesap seçeneğidir. Albaraka Türk döviz hesabı açılışı karlı hesap seçeneği tercih edildiğinde, döviz birikimleri için kar payı getirisinden yararlanılabilir. Dolar ve Euro cinsinden açılabilecek hesap için hesap işletim ücreti uygulanmazken hesap açılı için 1 aydan 1 yıla kadar aylık vade seçeneklerinden yararlanılabilir. Albaraka Türk’ten açılabilecek karlı döviz hesabı için 1 yıl vadede, ara dönem ödemeli hesap açılışlı yapılabilir.

Albaraka Türk Döviz Birikim Hesabı Nedir, Açılış Şartları ve Hesap Özellikleri Nelerdir?

albaraka turk birikim hesabi

albaraka turk birikim hesabi

Albaraka Türk döviz birikim hesabı en az 3 yıl vade ile USD ve EUR cinsinden açılabilen katılım hesabı seçeneğidir. En az 1.000 USD/EUR ile açılabilen hesapta, yıllık kar payı dağıtımı yapılır. Aylık Albaraka Türk cari hesap veya kredi kartı üzerinden vereceğiniz talimatlar ile düzenli döviz alımı gerçekleştirerek döviz cinsinden birikim elde edebilirsiniz. Ana paranın en fazla %50’sinin kesildiği hesapta %18 gelir vergisi (stopaj) kesintisi brüt kazanç üzerinden uygulanır. Hesap açılışları ise Albaraka Türk şubeleri üzerinden gerçekleştirilir.

Albaraka Türk Döviz Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

Albaraka Türk döviz hesabına para yatırmak için banka şubeleri dışında Albaraka Türk ATM’lerini kullanabilirsiniz. Farklı bankada bulunan hesaplarınız üzerinden EFT gönderebilir, Albaraka Türk’te bulunan cari hesaplarınız arasında havale yolu ile döviz hesabına para yatırabilirsiniz.

Albaraka Türk Döviz Makas Aralığı Nedir?

Albaraka Türk’te döviz makas aralıkları bankaların geneline göre uygundur. Dolar alış ve satış fiyatı arasındaki makas farkı 0,05 TL iken Albaraka Türk döviz hesabı üzerinden Euro için uygulanan makas farkı 0,064 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ