YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Para Transferi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA ile para gönderme işlemleri TL ya da döviz cinsinden teknolojik gelişmeler ve artan dijitalleşme sayesinde birkaç tık ile kolayca yapılabiliyor. Garanti BBVA internet sitesi ve Garanti Bankasının mobil uygulaması ile insanlar kolayca para transferi yapabiliyor. Garanti BBVA ile para transfer işlemleri şunlardır; EFT, havale, SWİFT (Döviz Transferi), cep telefonu ile para transferi (CepBank), Western Union ve kolay adres.
bonus veren siteler
Garanti BBVA para transferi için aynı bankada işlem yapılması amacıyla havale yapılamsı gerekir. Yani banka müşterisi olan kişinin aynı banka içindeki kendisine ait başka hesabına ya da başka birisinin hesabına para yollanması işlemidir. Havale ile para göndermek isteyenler mesai saatleri dışında da işlem yapabilir. Garanti BBVA ile havale yaparken alıcının ad, soyad ve IBAN (International Bank Account Number) ya da hesap, şube numarasına ihtiyaç vardır. Havale işlemi Garanti BBVA şubelerinden, internet bankacılığı sisteminden, ATM’lerden ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilir.

Diğer Para Transferi Yöntemleri Nelerdir?

para transfer yontemleri

Diğer para transferi yöntemleri ise EFT ve Swift’tir. Sadece yurtiçinde yapılan EFT yani Elektronik Fon Transferi başka bankalar arasında olur. Yani EFT işlemi kişinin hesabının bulunduğu bankadan başka bir bankadaki hesabına ya da başka bir bankadaki başkasının hesabına para transferi yapar. Havale yapabilmek için alıcı kurumun ad, hesap numarası ve banka şubesi yazılarak gerçekleştirilir. Bir kişi için yapılan EFT için ad, soyad, IBAN gereklidir. Ayrıca EFT işlemi ile fatura ödemeleri, kredi kartı ödemleri, kira borcu ödemeleri anında gerçekleştirilebilir. EFT işlemi Garanti BBVA şubelerinden, ATM’lerden, internet bankacılığı sisteminden ya da mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. EFT işlemi hafta sonu yapılmaz ve yapılabilmesi için belli saat aralıkları belirlenmiştir. Bu aralıklar şu şekildedir; 09:00-17:15 saatleri arasında saatleri arasındadır. Ayrıca 16:00’dan sonra alınan EFT talimatları Geç EFT olarak işlem görür.

Bir diğer yöntem ise Swift’tir. Swift Society For Worldwide Interbank Financal Telecommunication ,dünya bankalar arası finansal telekomünikasyon derneği, olarak açılır. Tüm bankaların kullandığı, 11 haneli ve bütün harfleri büyük yazılan banka kodu sayesinde kullanılır. SWİFT işlemi ile döviz transferi yaparken kişinin döviz hesabı ve işlem ücreti kesileceği için TL hesabı olmalıdır.

Western Union Yöntemiyle Nasıl Para Transferi Yapılır?

Garanti BBVA Western Union ile para transferi yaparken gönderici adı, para transferi kontrol numarası, gönderici ülke ve ödeme tutarı bilgileri para gönderme işlemi için alıcının adı, alıcı ülkenin adı ve gönderilen tutar yazılarak işlem gerçekleştirilebilir. Western Union ile para transferi Garanti BBVA internet bankacılığı sistemi ile ya da şubeye giderek gerçekleştirilebilir. ATM’lerden sadece para alımı gerçekleşir. Garanti BBVA şubelerinden Western Union ile para transferi yaparken üst sınır olarak 7500 USD belirlenmiştir. Garanti BBVA para transferi için belirlenmiş bu sınır internet bankacılığı sitemi için 3000 USD ve ATM üzerinden yapılan transfer işlemleri için 1000 USD olarak belirlenmiştir.

Cep Telefonu ile Para Transferi (CepBank) Nasıl Yapılır?

Cebe para gönder (CepBANK) ile Garanti BBVA müşterisi olan olmayan herhangi bir kişiye T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve gönderilmek istenen tutar gidilerek transfer yapılabilir. Cep telefonuna para transferi ATM, mobil uygulama ve internet bankacılığı sistemi üzerinden de yapılabilir. Yapılan transferler Garanti BBVA ATM’lerinden kolayca çekilebilir.

Kolay Adres Yöntemiyle Nasıl Para Transferi Yapılır?

Garanti BBVA mobil uygulaması ile haftanın 7 günü ve 24 saatinde para transferi yapılabilir.  IBAN’ı, cep telefonu numarasını, T.C. kimlik numarasını, vergi kimlik numarasını ya da e-posta adresinin eşleştirme yaparak para transferi yapılabilir. Garanti BBVA mobil uygulamasındaki işlemler menüsünden kolay adres transferine tıklayarak kolaylıkla para transferi yapılabilir.

Garanti BBVA Para Transferi Limiti Nedir?

garanti bbva para transfer limiti nedir

Bankanın belirlediği işlem limitleri işlemin türüne, işlemin bireysel ya da ticari oluşuna göre değişir. Garanti BBVA para transferi için belirlenen limitler şu şekildedir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ