YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi için gereken koşullar hangi türde hayvan yetiştirileceğine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sayede çok rahat bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Devlet bankası tavuk çiftliği kredisi için bunun dışında pek de bir şart aranmaz.
Trabzon Escort
Aşağıdaki hayvan sayılarını karşılmayı başaran kişiler kredi başvurusunda bulunabilirler:

 • 10.000 adet etlik piliç
 • 7.500 adet yumurta tavuğu
 • 1000 adet hindi
 • 2000 adet bıldırcın ördek ya da kaz
 • 50 adet damızlık deve kuşu

Çiftlik kurmak isteyen kişiler elbette bu hayvanların hepsine sahip olmak durumunda değildir. Ticarethane sahipleri genelde sadece bir türdeki hayvanın bakımını üstlenir. Üstteki sayılar asgari düzeydedir. Örnek vermek gerekirse en az 50 tane deve kuşu sahibi olan kişiler kredi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekir?

ziraat bankasi tavuk ciftligi kredisi

Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi için gereken belgeler şu şekildedir:

 • Kimlik kartı
 • Tarımsal işletmenin yer aldığı yerin tapusu
 • Ticarethane kiralık ise kira kontratı
 • Teminat belgeleri

Şayet işletme bilanço esasına dayalıysa üç yıllık gelir tablosu da gereklidir. Gerekli olduğu durumlarda banka başka belgeler de talep edebilir. Bazı kişilerin kefil göstermesi de istenebilir. Bu sayede kredi çekmek mümkün hale gelecektir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Özel Bankalar Hangileridir?

Tavukçuluk kredisi veren bankalar arasında şunlar yer alır:

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • TEB

Tüm Türkiye’de şubeleri bulunan bu bankalarla irtibata geçerek kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Kredinin şartları ve başvuru koşulları farklılık gösterebilir. Kredi imkanları sadece tavuk çiftliği için sınırlı değildir. İhtiyaç kredisinden faydalanmak da ihtimal dahilindedir.  Devlet bankası tavuk çiftliği kredisi ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmez.

Genç Çiftçi Projesi Nedir?

Genç çiftçi yetiştirme projesi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen bir program olarak bilinmektedir. Gerekli koşulları sağlayan kişiler devletten 30 bin liralık hibe desteği alabilirler. Projenin kapsamı oldukça geniştir. Tavuk çiftliği açmak da pekala proje kapsamında değerlendirilir.

TKDK tarafından yürütülen bu proje şimdilik 42 şehirde yürütülür. Bu şehirlerde yer alan ve Türkiye vatandaşı olan kişiler oldukça pratik bir şekilde bu projenin parçası olabilirler. En az 500 tavuğa sahip olma şartı yerine getirilirse projeden hibe alınabilir.

Prefabrik Tavuk Çiftliğinin Maliyeti Nedir?

prefabrik tavuk ciftligi kredisi

Tavuk çiftliği kurmanın maliyeti kapasiteye göre değişmektedir. Yaklaşık 50 bin ile 300 bin lira arasında değişen bu maliyeti karşılamak için kredi çekilebilir. Toplamda 1000 tane tavuğun yer aldığı bir çiftlik için yaklaşık 50 bin lirayı gözden çıkarmak gerekir.

Bankalar kredi verirken bazen proje planı görmek isterler. Daha evvel bu işi yapmamış kişilerin bir proje planıyla bankalara gitmesi oldukça önemlidir. Türkiye’de pek çok kişi aile işini devam ettirmek için kredi çeker. Bu nedenle projeler sıfırdan yürütülmemektedir.

Küçükbaş Hayvan Kredisi Nedir?

Küçükbaş hayvan kredisi koyun ve keçi gibi hayvanların yetiştirilmesi için tedarik edilebilen bir kredi türüdür. Bankalar ve çeşitli devlet kurumları tarafından sunulan bu kredi sayesinde işletme kurmak ya da var olan işletmeyi büyütmek mümkündür.

Küçükbaş hayvanlar için alınan krediye tavuk çiftlikleri dahil değildir. Tavuklar kümes hayvanlarına dahildir. Bazı yerlerde kanatlı hayvanlar olarak da geçerler. Bankalar nezdinde farklı bir yere sahip olan tavukçuluk mesleği için ayrıca oluşturulmuş krediler vardır.

Devlet bankası tavuk çiftliği kredisi kullanarak hem büyük hem de ufak çiftlikler inşa edilebilir. Bu sayede çok rahat bir şekilde para kazanılabilir. Hibe seçenekleri sayesinde güzel bir yatırım yapmak mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ