YeniKrediNotlari.om

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank’tan hesap açmak için kullanılabilecek kanallar şunlardır: internet şubesi, mobil uygulama, QNB Finansbank şubeleri, ATM’leri ve müşteri çağrı merkezleri.

Başvurunuzu internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız internetsubesi.qnbfinansbank.com adresine giriş yaptıktan sonra hesap bölümüne giriniz. Sayfada çıkan “Ek Hesap Aç” sekmesinden gerekli bilgileri doldurarak mevduat hesabı başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank kredili mevduat hesabı başvurunuzu mobil uygulama aracılığıyla yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken yol şöyledir; menüden “Krediler ve Ek Hesap” açılır, “Ek Hesap Aç” seçeneğine tıklayarak başvuru işlemi gerçekleştirilir.

QNB Finansbank şubeleri, müşteri hizmetinden de isteğinizi ileterek hesap açma başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

qnb finansbank kredili mevduat hesabi istenen belgeler

Hesap açılışı işlemi için talep edilen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren bir belge (Bordro, vergi levhası, emekliler için emekli maaş cüzdanı, SGK sicil numarası)
 • Geliriniz kira geliri ise gayrimenkule ait tapu, kira sözleşmesi fotokopisi
 • İkametgâh belgesi ya da son 3 aya ait su, elektrik ya da doğal gaz faturası

QNB Finansbank Taksitli Ek Hesap Nedir?

QNB Finansbank taksitli ek hesapla en az 2 ay en fazla 24 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Hesabınıza tanımlanabilecek kredi tutarı ise 200 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Kredi limitiniz borç durumunuz, kredi skorunuz, aylık geliriniz doğrultusunda banka tarafından belirlenir.

QNB Finansbank Ek Hesap Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank ek hesap özellikleriyle taksitli ek hesap özellikleri farklıdır. QNB Finansbank kredili mevduat hesabının özellikleri şunlardır:

 • Kredili mevduat hesabınızı nakde ihtiyacınız olduğunda 7 gün 24 saat ATM’lerden, mobil uygulamadan nakit çekerek kullanabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir hesaptır.
 • Hesabınızda para olmadan da kredili mevduat hesabı limitiniz doğrultusunda nakit çekimi yaparak taksitli kullanım yapabilirsiniz.
 • Otomatik talimat ile fatura, kira, kredi kartı ödemesi, kredi ödemesi gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 • Yapacağınız alışverişlerde Maestro/Cirrus ve Electron/ Plus logosu olan her yerde nakdiniz olmasa da CardFinans Nakit kartınızı kullanabilirsiniz. CardFinans Nakit kartınızı kullandığınızda yaptığınız harcama tutarı kredili mevduat hesabınızdan kullanılır. Alışverişlerinizde taksit yapma imkânınız vardır.
 • Kredili mevduat hesabınızı kullanmadığınız günler için bir ödeme talep edilmez.

Taksitli ek hesabın özellikleri ise şöyledir:

 • Bankanın size tanımladığı limit miktarı kadar nakit kullanımı yapabilirsiniz.
 • Uzun vadeli taksitler için ek hesap kullanımında limit artışı işlemi yapılmaz.
 • Gerekli ödeme tarihlerinin aksaması durumunda taksitli kullanım kaynaklı ek hesap faizi işlemez.
 • Taksit tutarının belirtilen tarihlerden ödenmemesi halinde taksit ödemesi ek hesabınızdan otomatik tahsil edilir. Bir sonraki ekstre dönemine kadar söz konusu taksit tutarına karşılık gelen faiz ekstrenize yansıtılır.
 • Ödeme bilgileri talep edildiği takdirde internet şubesi ya da çağrı merkezine ulaşılarak e posta veya faks adresinize iletilir.

QNB Finansbank Faiz Oranları Nelerdir?

qnb finansbank faiz oranlari

QNB Finansbank belirlenen faiz oranı kredili mevduat hesabı için günlük %1,89 iken taksitli ek hesap için ise %1,98 olarak belirlenmiştir.

Gecikme faiz oranları ise kredili mevduat hesabı ve taksitli mevduat hesabı için aynıdır. Bu oran %2,19 olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank kredili mevduat hesabı avantajlarından yararlanmak için en yakın QNB Finansbank şubesine vadeli hesap açılışı için başvuru yapmanız gerekir. Hesap açılışınız gerçekleştikten sonra isterseniz yine şubeden ya da internet bankacılığı, mobil uygulama, 0850 222 09 00 numaralı çağrı merkezi veya ATM’lerden kredili mevduat hesabı için başvurunuzu iletebilirsiniz. Değerlendirme sonucu gereken şartlar sağlanıyorsa hesap açılışınız yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ